Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Granat, sportowa (nakładane kieszenie itp.)  Koszulę przerobiłbym na button-down.

 

Hmm ciekawa propozycja, z racji iż moja granatowa marynarka jest od garnituru widzę że muszę się przejść w tej koszuli do jakiegoś sklepu i sprawdzić organoleptycznie Twoją podpowiedź

 

O przeróbce na button-down rozmyślałem tylko że niem czy przy kołnierzyku typu cutaway można taki myk zastosować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federalles, wg mnie biała albo kremowa lniana marynarka też byłaby odpowiednia. 

 

Granat, sportowa (nakładane kieszenie itp.)  Koszulę przerobiłbym na button-down.

 

Dziś wybrałem się do tkmaxx-a żeby spróbować granatowy blazer jak radził White Heaven i faktycznie wyglądało to całkiem nieźle.

Zupełnie przez przypadek wpadła mi w oko biała, letnia marynarka (bez podszewki w środku) Selection S.Oliver i BINGO - jak dla mnie takie połączenie jest świetne (marynarka ujarzmia ferię barw na koszuli, a koszula z kolei ożywia nieskalaną biel marynarki)  - masz Ingvar świetny zmysł kolorystyczny  ;)

Jak wrócę do domu to wrzucę sweet-fotkę z tikeja żebyście mogli ocenić czy faktycznie mam się czym podniecać :)

 

Dzięki Panowie

 

ps. na przeróbkę w stronę button-down się nie zdecyduję, wg. mnie jakoś dziwacznie to wygląda

 

ps.2  czy mogę zastosować w swoim casualowym outficie podwinięcie mankietów na spinki w stronę do wewnątrz zamiast tradycyjnie na zewnątrz  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda z granatową marynarką (wg sugestii White Heaven) wg mnie też całkiem nieźle (uwaga: marne foto z rąsi):

 

9aq3.jpg

 

 

Powiem tak - nie jest źle, ale marynarka długo nie będzie cieszyć się nieskalaną bielą jak to określiłeś dwa posty wyżej.  :D Parę ubrań i pranie.  :)

 

Coż począć, jak się chce być modnym i pięknym jak bohaterowie Mody na sukces to trzeba inwestować w proszek IXI oraz prąd do pralki  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mankiety koszuli łatwo przerobić na takie z guzikami - przy tym wzorze będzie bardziej uniwersalna.

 

Cenna uwago-sugestia przemyślę kwestię gdyż częściej najczęsciej śmigam bez krawatu i w skoordynowanych zestawach zamiast garniaka

 

No i kolejna prośba o to jaką koszulą dobrać do tego, świeżutko zakupionego, krawata (gdy już mi przyjdzie konieczność na garniturowe występu ;)) :

 

gk23.jpg

 

i granatowej/szarej marynarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej po poprawkach moim zdaniem!

 

Postanowiłem dzisiaj rano spontanicznie zadebiutować w cmdns. Idąc za przykładem kolegi Norberta pozwoliłem sobie na mały eksperyment i wyjście poza sztampy, zawiązałem pierwszy raz pod szyją apaszkę ;) Oprócz tego marynarkę i spodnie (do skrócenia) również mam dzisiaj pierwszy raz na sobie. Dajcie znać proszę co o tym sądzicie, bo nie wiem czy warto iść w tym kierunku, choć ja byłem całkiem zadowolony z rezultatu.

 

 

vknzm.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cd. zdjęcia z białą marynarką
 
y2nj.jpg
hb3m.jpg
tcuz.jpg
 
opinie i sugestie mile widziane, marynarkę mogę zwrócić w ciągu miesiąca.

 

 

 

 

A tak wygląda z granatową marynarką (wg sugestii White Heaven) wg mnie też całkiem nieźle (uwaga: marne foto z rąsi):

 

9aq3.jpg

 

 

 

Coż począć, jak się chce być modnym i pięknym jak bohaterowie Mody na sukces to trzeba inwestować w proszek IXI oraz prąd do pralki  :lol:

 

Ty serio masz tylko jedną koszulę? (i fioletowy krawat?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post skasowany.

 

"Apaszka" jest zdecydowanie za duża, marynarka zdecydowanie za krótka, Nigdy więcej nie pokazuj się w aż tak za długich spodniach :D.

 

Co to jest pomiędzy koszulą w kratę, a apaszką? 

 

To w dalszym ciągu ta sama apaszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post skasowany.

 

"Apaszka" jest zdecydowanie za duża, marynarka zdecydowanie za krótka, Nigdy więcej nie pokazuj się w aż tak za długich spodniach :D.

 

Dzięki, choć prawdę mówiąc lepiej się czuję w takich marynarkach, dłuższe mnie skracają optycznie. Tyłka mi nie widać ;) Co do apaszki, to pewnie masz rację, a tak kolosalną długość zobaczyłem dopiero na zdjęciu, w rzeczywistości mi się wydawały krótsze :)

 

 

Co to jest pomiędzy koszulą w kratę, a apaszką? 

 

Yyyy, brzuch :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdjęcie dobrze oddaje proporcje, to IMO w takich marynarkach wyglądasz źle. Mam podobne gabaryty, co Ty (jestem duży i mam stosunkowo krótkie nogi) i dlatego ubieram krótsze marynarki (minimalnie powyżej linii pośladków/krocza), ale kiedy marynarka jest takiej długości, jak na zdjęciu, to prezentuje się to bardzo słabo. Wydaje mi się, że jednak pośladki widać całkiem dobrze, ale jeśli się mylę, znaczy, że masz rację, a zdjęcie przekłamuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federalles, mimo że biała marynarka jest moim pomysłem, to chyba lepiej sprawdza się ten granat. Na pewno obie stylizacje wyglądają zacniej niż to co wrzuciłeś wcześniej ;) Krawat oczywiście sprawdzi się z białą koszulą ale wnioskując po tym co nam do tej pory pokazałeś jest to rozwiązanie dla ciebie zbyt proste. Może w takim razie niebieska koszula z bawełny oksford? Tylko taki odcień żeby się nie zlewało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty serio masz tylko jedną koszulę? (i fioletowy krawat?)

 

Już zdaje się że pisałem ale powtórzę : mam aktualnie ok 30 koszul.

 

A wałkowałem temat z tą pasiastą gdyż brakowało mi pomysłu na jej aranżację (w końcu po to jest ten temat, żeby się radzić)  :)

 

Jak widać dyskusja (po raz kolejny) przynosi rezultaty i udało się wspólnym wysiłkiem uzyskać całkiem (moim zdaniem) ciekawe zestawy z białą i niebieską(granatową) marynarką..

 

Oczywiście zawsze można iść na łatwiznę i kupować tylko jednolite białe lub niebieskie koszule które pasują do wszytkiego i każdemu ale to chyba nie do końca o to chodzi ;) 

Aha by the way, często chodzę do pracy bez marynarki i dlatego mam sporo "orginalnych, kolorowych" koszul.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federalles, mimo że biała marynarka jest moim pomysłem, to chyba lepiej sprawdza się ten granat. Na pewno obie stylizacje wyglądają zacniej niż to co wrzuciłeś wcześniej ;) Krawat oczywiście sprawdzi się z białą koszulą ale wnioskując po tym co nam do tej pory pokazałeś jest to rozwiązanie dla ciebie zbyt proste. Może w takim razie niebieska koszula z bawełny oksford? Tylko taki odcień żeby się nie zlewało.

 

Zgadzam się w całej rozciągłości - jest o niebo zacniej nież to co było wcześniej i za to biję przed Wami pokłony ;)

Na marginesie zaznaczę że mi bardziej pasi zestaw z białą marynarką (ale jakiś granatowy blazer już jest wpisany na listę zakupów)

 

Co do tego krawatu raczej eksperymentów nie będzie bo on chyba zbyt elegancki jest do mojego mocno casualowego stylu. Zostawię go jako uzupełnienie mojego jedynego i ukochanego granatowego garniutru (Albione). Niebieska koszula z oksfordu ? wchodzę w to od ręki, bardzo lubię oxford (zwłaszcza w opcji button-down)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.