Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Czy poszetka może być koronkowa? Idę na studniówkię i z partnerką wpadliśmy na pomysł żeby uszyć mi poszetkę z tego samego materiału co dół jej sukienki czy właśnie koronkowa.

Czy to będzie poprawne?

 

Podejżewam, że koronka inspirowana strojem partnerki może kojarzyć się nie tylko z sukienką. 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowy garnitur ( z delikatną kratką, coś jak tu http://vistula.pl/temp/thumbs/2/616/thumb_1382938749_325x508_61602_4.jpg

ale mniej widoczne), biała koszula. Z krawatem mam problem, albo granatowy w białe grochy albo w skośne pasy http://www.bensonandclegg.com/shop/images/RAF_tie.jpg

Do tego bordowe szelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://macaronitomato.com/themagazine,192,posh-clubbing-w-londynie

 

"Jeśli zamierzasz wybrać się do klubu w nieśmiertelnym zestawie marynarka, dżinsy koszula, pamiętaj o kilku rzeczach:[/size]

 

- Wystrzegaj się marynarek w paski- nie sprawdzają się jako marynarki klubowe.

- Pamiętaj o poszetce. Ładna jedwabna poszetka wprowadzi w dyskretny sposób trochę stylu i kolory do zestawu, bez usztywnienia jaki daje krawat.

- Dobre skórzane Oksfordy to podstawa Twojego klubowego wizerunku. Z dżinsami i klubową marynarką stworzą dobry zestaw. O ile nie jesteśmy fanami czarnych butów do dżinsów, uważamy, że do klubu, na wieczorową okazję będą pasować."

- Akurat marynarek klubowych w paski jest całe mnóstwo. Ale też bym ich wieczorem nie założył, raczej na piknik :)

- Poszetka...

- No i te nieśmiertelne oxfordy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady. Od poprzedniego roku nosiłem się z zamiarem zakupu Marynarki/Garnituru Seersucker. Ostania wizyta w TKMaxx dodatkowo rozbudziła moje chęci, bo znalazłem RL w klasyczne błękitno-białe paski. Zaczęłem myśleć z czym mogę to połączyć, jak często uda mi się w nasze lato korzystać itp

 

Z jednej strony może być wrażenie jakby to ująć... jakbym z hameryki przyjechał (nie wiem czy do końca mnie to obchodzi czy nie co pomyślą inni niekumaci), a dochodzą też możliwości łączenia tego z innymi częściami garderoby. Znalazłem też info, że seersucker teraz bywa w innych niż klasycznych kolorach jak np Navy i znalazłem dzięki Michałowi Kędziorze na wyprzedaży GANTa taki kolor http://www.gant.co.uk/mens-blazers/grey-over-dyed-seersucker-blazer/28034

 

Pytanie brzmi: który z tych kolorów będzie bardziej uniwersalny i dający więcej możliwości? Klasyczna wersja jest jasna i na pewno kojarzy się z upalnym latem, ale ciemniejsza może być bardziej uniwersalna czy może się mylę z moją ograniczoną wiedzą? Generalnie nie chcę zaliczyć wtopy i chciałbym poznać waszą opinię, którą wersję byście wybrali i dlaczego?

 

Z całego budżetu starczy mi na 1) Klasyczny seersucker marynarkę RL + Panama lub 2) Garnitur GANTA w ciemnym szarym (?), chociaż opisane jest to jako Dolphin Blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, spokojnie. Pytałem bo się dopiero uczę. Nie wiem czy mi pasuje, bo nie nosiłem takiej. Jak mam niby wiedzieć czy mi pasuje bez spróbowania?

 

Dlaczego wszystkie pytania początkujących przez zaawansowanych traktowane są jak głupie? Naprawdę widzę, że starszyzna z forum chce odstraszyć wszystkich nowicjuszy i sprawić, żeby czuli się jak debile.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.