Jump to content

"Budżetowe" bespoke w Poznaniu lub Łodzi


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

to mój piewszy post tutaj (chociaż zaglądam już odjakiegoś czasu) - więc najpierw się przywitam: "dzień dobry" :-)

 

Mam pytanie jak w temacie. Dojrzałem już do pierwszego garnituru bespoke. Wiem, że w Poznaniu są pracownie panów Krupa& Rzeszutko oraz Tomasza Milera. Wiem również, ze to pierwsza liga, ale obawiam się, że chyba nie dojrzałem jeszcze do pierwszoligowego garnituru na miarę. :-)  Jestem pewien, że ich garnitury są warte swojej ceny, ale zastanawiam się, czy da się uszyć coś bardziej budżetowo.

 

Zależy mi po prostu na przyzwoicie uszytym garniturze, dopasowanym do mnie (z ewentualnym doradzeniem paru kwestii), bez tzw. wodotrysków. 

 

Czy ktoś może coś polecić i ewentualnie wskazać z jakim poziomem kosztów (mniej więcej) trzeba się liczyć?

 

Z różnych względów oprócz Poznania biorę też pod uwagę Łódź (lub jej okolice) - może tam możecie coś poradzić?

 

Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

W Łodzi jedynym godnym polecenia krawcem jest pan Tadeusz Baś. Uszycie u niego garnituru to około 2300 zł za igłę + koszt materiału. Nie wiem, czy to uważasz za rozwiązanie budżetowe? Są oczywiście jeszcze tańsi krawcy, ale z reguły to partacze.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio jak u Pana Basia szyłem swój garnitur (odbierany tydzień temu) cena kształtowała się minimalnie niżej, ale bardzo podobnie, a Pan Baś nie różnicuje jej zbytnio w zależności od zamówienia. Na materiał trzeba - jeżeli materiały byłyby kupowane u niego - niemało dorzucić, bo tkaniny, które ma w ofercie, zaczynają się od 300zł za metr.

 

Przychylam się do stwierdzenia, że za dużo alternatyw w Łodzi nie ma. Z roboty Pana Basia jestem bardzo zadowolony - szyłem u niego już kilka rzeczy i poprawiałem kilka innych. Z roboty pewnego innego krawca... powiedzmy, że doprowadzenie produktu do poziomu okazało się nieopłacalne finansowo i wisi w szafie jako eksponat. :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale nie wiem :)

 

Jak u niego byłem, wyszliśmy od ceny 2000zł za garnitur jak jeszcze nic nie powiedziałem, na czym mi zależy - potem pojawiło się szycie na płótnie zamiast klejenia, półpodszewka, funkcjonalne obszyte dziurki w mankietach, a cena nie uległa zmianie. Przy drugim szyciu tak samo.

 

Nie pytałem Pana Basia, za co policzy premium, lub co może obniżyć cenę, ani czy garnitur byłby droższy, gdybym był 2x większym chłopem. Podczas mojego odbioru innemu, bardziej rosłemu, facetowi wyceniał garnitur, i również padła kwota 2000zł. Mam więc wrażenie, że kwota jest raczej stała w przypadku standardowego garnituru.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lniana letnia marynarka powstała w 3 tygodnie, garnitur na ślub ostatecznie w 5 - z terminowością w punkt. Poprawki - też zawsze obiecany termin był święty. Aczkolwiek Pan Baś ma problemy ze zdrowiem i dwie przymiarki z tego powodu były rozsunięte w czasie bardziej niż teoretycznie było to potrzebne, o czym od razu uprzedził, więc może to trochę pływać zależnie od tego, czy jest cały czas dostępny w pracowni, czy nie.

 

W przypadku garnituru przeciągnęło się jeszcze o tyle, że na ostatniej przymiarce nie byłem do końca zadowolony z ramion i wprowadzaliśmy tam poprawki, co dorzuciło dodatkowe parę dni.

Link to comment
Share on other sites

Witam, dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

 

Czyli w Łodzi pan Tadeusz Baś. Amoże wiecie coś o okolicy Łodzi -  Sieradz, Łask, Zduńska? W końcu to było zagłębie przemysły odzieżowego...

I ktoś może jeszcze doradzić coś w Poznaniu?

 

 

Szukasz idealnego dopasowania na nietypową sylwetkę czy chcesz wykonać nieszablonowy projekt? Jeśli ani jedno, ani drugie, najlepiej wyjdzie RTW po ew. przeróbkach,

 

Jeśli już to nr 2, albo w ogóle 3. Pomijając to, ze chcę zaspokoić swoją próżność i poczuć, że wchodzę na "wyższy level" elegancji ;-), to szukam garnituru na spotkania biznesowe, który będzie "dobrze leżał" i będzie to widoczne. Zdarza mi się spotykać z ludźmi, którzy są wysoko postawieni w swoich firmach, część z nich pewnie ma większą wiedzę (niż przeciętna) na temat klasycznej mody i chodzi o budowanie własnego wizerunku w relacjach z takimi osobami. Trochę taki "power suit" :-). Oczywiście drobne dopasowania typu wybór kształtu i szerokości klap itp. też będą mile widziane.

 

Z góry dzięki za inne rady.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.