Skocz do zawartości

[Polska] Bombay Shirt Company


JD!

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

I ja do debaty zainicjowanej przez kozła dołożę moje trzy grosze. Moim zdaniem koszule MTM i bespoke to przesada - marynarki, garnitury, buty, nawet krawaty - jak najbardziej, ale:

a) dobrze dobrana koszula RTW po drobnych poprawkach krawieckich będzie leżała bardzo dobrze;

B) koszulę zakłada się 30, najwyżej 50 razy - czarów nie ma, jedna koszula na więcej niż 2-3 lata oszczędnego noszenia (lub rok normalnego) nie starczy.

 

Ja z czystym sumieniem zostaję przy koszulach RTW. Kiedyś uszyję jakąś MTM na próbę, ale bardzo wątpię, czy mnie to przekona do zmiany zdania.

 

 

To teraz wyobraź sobie, że masz 197 cm wzrostu, relatywnie długi korpus, w klacie masz skromne 102cm a ręce długości kijków narciarskich ;-) Nie ma szans, żeby znaleźć koszulę RTW! Pomijam już zalety związane z możliwością kolorów, kontrastów, dodatków, nici etc. Po prostu są ludzie, którzy są skazani na MTM/bespoke jeśli chcą wyglądać przyzwoicie.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne trzy grosze - znajdź koszulę z krytą plisą, guzikami button-hidden, mankietami na spinki i jeszcze  stosem innych mikro-wymagań, a i w interesującym się akurat wzorze i typie materiału. 

 

Też nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że koszula na więcej niż 2-3 lata nie starczy - w przypadku MTM masz możliwość wymiany mankietów i kołnierza, gdy te w końcu się przetrą bo takim właśnie czasie ( licząc 3 założenia na miesiąc to raczej 90 założeń średnio ) No chyba, że wycofali już ten materiał ze sprzedaży (co w przypadku chińskich koszul przez net na wymiar jest standardem). 

 

Koszula na wymiar przez net to ogólnie zabawa nie warta świeczki. Tylko krawiec lub osoba zdejmująca zawodowo miarę jest w stanie to zrobić, a i tak nie od razu na start, tylko po jakimś czasie uczenia się na błędach klientów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią, a jak będzie zobaczymy po zrealizowaniu zamówienia. Dzisiaj mogę powiedzieć, że podane ceny mają się nijak do fatycznych kosztów. Deklarowane 220 PLN po kalkulacji ceny bieżącym kursem zamienia się w 270 PLN, a po dodaniu kosztu wysyłki w 340 PLN. To tyle jeśli chodzi o polowanie na tanie okazje… 

 

Czy warto, napiszę jak tylko dostanę przesyłkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Ja zacząłem szyć koszule po tym jak kupiłem kolejną za 400-500 zł z za krótkim rękawem. Jak ma się 194 wzrostu i nie jest się opasłym typem to ciężko jest znaleźć koszule rtw. Są pewnie tacy którzy nawet garnitur rtw mogą sobie kupić na ss czy gdziekolwiek i będzie dobrze leżał. W końcu na kogoś są one uszyte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Po mierzeniu Lewinow i CT, w których plecy mnie ciągną a klata za duża, czas na cos innego. Mimo iż Vistula/wolcznka mi pasuje, to juz mam za dużo krat. I czas na coś innego. No i nie wiem dlaczego niby Lambert czy Lantier ma byc gorszy od CT...

KUpowal ktos w międzyczasie w Bombay? Mam jedna koszula z której mógłbym miar sciągnąć i im dac. Raczej dwie zamówię bo za przesyłkę słono zdzierają, pewnie same koszule dlatego maja tańsze. Warto kupic za te 40-50 USD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUpowal ktos w międzyczasie w Bombay? Mam jedna koszula z której mógłbym miar sciągnąć i im dac. Raczej dwie zamówię bo za przesyłkę słono zdzierają, pewnie same koszule dlatego maja tańsze. Warto kupic za te 40-50 USD?

Polska strona zniknęła, a w międzyczasie fejsbuk poinformował mnie o czymś takim...

 

post-1904-0-05496400-1454796305_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska strona zniknęła, a w międzyczasie fejsbuk poinformował mnie o czymś takim...

 

ja patrzałem na oryginalną stronę (mam taką nadzieję przynajmniej  ;)

http://bombayshirts.com/

 
 
OK, jest nawet strona 
 
na moje oko wygląda to tak, jakby chcieli mieć europejską nazwę i produkty RTW. no umówmy się, Bombay Shirt brzmi u nas dość grotestkowo (nic im nie ujmując oczywiście). Wiadomo że lepiej się sprzeda Chester Bernard niż Bombay.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie, posiada może ktoś białą koszulę z oxfordu (standardowego bądź non iron) z BSC? Chciałbym się dowiedzieć jak z grubością i komfortem noszenia ich tkanin, szczególnie właśnie białego oxfordu (no i czy mocno prześwituje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Za namową kogoś z forum zamówiłem kilka koszul z BSC i trzeba przyznać, że jakość nie jest zachwycająca. Same możliwości customizacji oceniam wysoko, dopasowanie także wyszło bardzo fajnie (duży plus, że można wiele parametrów podać), ale jakość tkanin (a przynajmniej te które ja wybrałem) pozostawia sporo do życzenia (podobne w tesco można dostać). Samo wykonanie w miarę ok, choć też szału nie ma. Ogólnie jak za te pieniądze myślę że ujdzie, ale jest to tania koszula z dolnej półki, po prostu dobrze dopasowana wymiarami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.