Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie szycia MTM


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Zbierającemu miarę warto zwrócić uwagę na niedoskonałości i zapytać jak sobie z takimi przypadkami radzą.

MTM operuje na szablonach a głębsze modyfikacje to domena krawiectwa miarowego.

 

 

Pisząc o szablonach masz na myśli, że tworzy się szablon pod klienta, czy klienta wpasowuje w gotowy szablon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się zdublowaliśmy  ;)

 

patrząc na drugi biegun - jeżeli dana osoba ma sylwetkę proporcjonalną, wręcz modelową to wybór MTM będzie podejściem rozsądnym z punktu widzenia kosztu, bo z definicji MTM jest tańszy od pracy krawca / krojczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie to drugie. Zawsze pozostaje pytanie o zaawansowanie danego MTM, czyli jak głęboko można ingerować.

 

Nie zależy to od zakładu? U Zaremby, z tego co doświadczyłem, tworzy się szablon na podstawie miary zdjętej z klienta.

Robiłem tam kilka rzeczy w MTM i możliwości modyfikacji były bardzo duże. Szczerze mówiąc, moim laickim okiem, w produkcie gotowym nie widzę różnicy pomiędzy ich MTM a bespoke. Ostatnio, ze względu na moje ograniczenia czasowe, nawet spodobała mi się ta forma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę, że wkrótce jakaś firma obuwnicza pozwoli dzięki takim drukarkom na "przymierzanie butów online".

 

Nie sądzę. "But" z tworzywa sztucznego w bardzo małym stopniu ułatwiłby zakupy online.

To już prędzej jakieś aplikacje, które za pomocą kamery w smartfonie stworzą trójwymiarowy model stopy i następnie pozwolą dopasować konkretne kopyto i rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje MTM. W jednym z nich oprogramowanie tworzy szablon na klienta na podstawie zebranych wymiarów, a następnie drukowane są wykroje na termozgrzewalnym papierze, który przykleja się do tkaniny i wycina. 

W innym przepadku MTM polega na spisaniu modyfikacji istniejącego szablonu przemysłowego po przymierzeniu przez klienta gotowego garnituru. Wtedy rzeczywiście możliwe są modyfikacje o zróżnicowanym stopniu ingerencji, ale zwykle polegają na dodaniu lub ujęciu kilku cm tu i tam. 

Tak czy inaczej, jeśli ktoś ma niestandardową sylwetkę, MTM najprawdopodobniej nie będzie rozwiązaniem jego problemów ubraniowych.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.