Skocz do zawartości

[Janusz Kruszewski] Płaszcz zimowy


Vickson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy.

 

Z ogromną radością mogę napisać mój pierwszy temat właśnie w tym dziale. Po rocznych poszukiwaniach płaszcza idealnego, mocno zrezygnowany, postanowiłem takowy stworzyć z pomocą warszawskiego  krawca, Janusza Kruszewskiego.

 

W sobotę nabyłem materiały na płaszcz:

 

3 metry szarej wełny z domieszką kaszmiru marki Tommy Hilfiger (gramatura - 320 g/m2)

 

post-2959-0-11659300-1420481264_thumb.jp

 

 

3 metry granatowej wiskozy na podszewkę 

 

post-2959-0-64978700-1420481490_thumb.jp

 

kozie futerko na kołnierz

 

post-2959-0-82089800-1420481556_thumb.jp

 

Materiały zakupiłem w sklepie położonym w Warszawie, przy ul. Górnośląskiej 1 (swoją drogą uważam, że warto stworzyć stosowny wątek w przewodniku miejskim, opisujący ww. sklep).

 

Dziś złożyłem wizytę Panu Kruszewskiemu i omówiliśmy ogólny wygląd płaszcza oraz zdjęliśmy miarę. Z założenia będzie on odwzorowaniem poniższego płaszcza:

 

post-2959-0-01007700-1420481770_thumb.jp

 

post-2959-0-94847200-1420481787_thumb.jp

 

z tą różnicą, że zdecydowałem się na futrzany kołnierz szalowy (jak na poniższej grafice):

 

post-2959-0-45074400-1420482035_thumb.jp

 

Taki wygląd płaszcza byłby dla mnie idealny. Niestety obawiam się, że materiału na kołnierz może nie wystarczyć :(.

 

Generalnie wrażenia ze spotkania mam bardzo pozytywne. Pan Janusz to niesamowicie kulturalny Pan, który potrafi wysłuchać, doradzić i zaproponować od siebie kilka ciekawych rozwiązań. Najbardziej podoba mi się w nim postawa, skierowana na dążeniu do zamierzonego przez Klienta celu.

 

Zobaczymy jak będzie układała się współpraca. Póki co jestem dobrej myśli i czekam na telefon od Pana Janusza, z zaproszeniem na pierwszą miarę.  

 

 

Pozdrawiam 

Wiktor

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyję właśnie płaszcz z musztardowej alpaki i rozpatrywałem kołnierz z bobra, ale w końcu odpuściłem. Dlaczego zdecydowałeś się akurat na kozę? Czy krawiec, u którego szyjesz zgodził się uszyć kołnierz z futra, czy odesłał do kuśnierza lub sam ma jakiegoś kuśnierza, z którym współpracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem wcześniej uwagi na gramaturę materiału. Ja na taki płaszcz szukałbym czegoś powyżej 500 g/m2 najlepiej w okolicach 600-800.

Capo szył (a właściwie Sebastian Żukowski dla Capo) płaszcz z materiału o podobnej gramaturze ale z myślą o lekkim płaszczu na jesień i wiosnę. Na pewno płaszcze na zdjęciach i ilustracjach z Twojego pierwszego postu są z grubszych, bardziej zbitych tkanin.

 

Czy krawiec mówił coś o materiale który przyniosłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... no to mnie Panowie zmartwiliście.Materiał już zakupiony, leżakuje u krawca. Odwrotu raczej już nie ma :(. No chyba, że zamiast płaszcza uszyję garnitur. Pogadam jeszcze z krawcem jak to rozwiązać. 

 

Czemu watolina jest złym pomysłem na docieplenie płaszcza ? 

 

Obawiam się, że będzie to watolina poliestrowa, przecząca właściwością wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.