Jump to content

[Iława / Ostróda / Olsztyn] - szukam krawca


pin54
 Share

Recommended Posts

Cześć

Ponieważ to pierwszy post to jedno słowno o sobie: mam na imię Dominik i pochodzę z województwa warmińsko-mazurskiego. Trafiłem tu w poszukiwaniu informacji na temat, można by powiedzieć, zasad elegancji męskiej, ponieważ moja wiedza na ten temat jest praktycznie zerowa.

W tej chwili szukam dobrego krawca w swojej okolicy, w szczególności interesują mnie miasta wymienione w tytule. Przejrzałem forum, przeszukałem przez google i niestety znalazłem tylko jednego krawca w tej okolicy, w Iławie - nie jest źle, ale gdyby znalazł się jakiś w Olsztynie lub Ostródzie byłoby lepiej.
Chciałbym przerobić dobrą marynarkę i stary, niezbyt ciekawy garnitur. Zależy mi na tym, aby krawiec sam mi doradził co trzeba przerobić i jak dokładnie powinna wyglądać przeróbka - np. o ile skrócić rękawy itp.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Też chętnie się dowiem, gdzie warto sie rozejrzeć w Olsztynie. Od siebie mogę polecić (krawcową) panią z ul. Mazurskiej, na skrzyżowaniu z Warmińską jest pracownia "Excella". Pani zrobiła sobie wejście do pracowni/mieszkania z ulicy, czasem można wejść i złapać ją na robieniu obiadu, ale ja nie miałem do tej pory żadnych problemów. Doradzi, pomoże, wytłumaczy i zrobi dokładnie to, co się z nią ustali.

Jako że kupiłem sobie pierwszą parę lepszych butów i szykuję się do kolejnej, szukam dobrego szewca w Olsztynie. Mam nadzieję, że jest u nas jednak więcej, niż jedna osoba, która może odpowiedzieć mi na to pytanie ;)

ps. Wiem, ze odkopalem temat, ale od dawna się do tego zbierałem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jeśli chodzi o szewca w Olsztynie to mogę polecić lokal przy skrzyżowaniu ulic kościuszki i mickiewicza (w podwórku, z tyłu za piekarnią). Miejsce nie wygląda zachęcająco, ale w końcu to zakład szewski :)

Gość ma dobrą opinię, ja sam oddaję mu swoje skarby i jeszcze nie byłem niezadowolny. :)

 

Jakie są ceny u tej krawcowej na mazurskiej?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dzień dobry,

 

Panowie, mam pytanie - czy Pan Goniszewski z Iławy zajmuje się także szyciem męskich tóg radcowskich? Jeśli tak, to czy mógłbym otrzymać kontakt do niego?

 

Ewentualnie, czy znają Panowie dobrego krawca w Olsztynie, który podjąłby się takiej pracy (w grę wchodzi także wspomniana Pani z rogu Warmińskiej/Mazurskiej)?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

MKR220

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem, po szukasz "dobrego" krawca w tym celu. Szczególnych niuansów jeżeli chodzi o dopasowanie w przypadku togi nie ma, tak samo jeśli chodzi o konstrukcję (pomijając wymogi wynikające z przepisów, ale z tym równie dobrze jak "dobry" krawiec poradzi sobie wyspecjalizowana firma, o ile nawet nie lepiej). Moja toga jest od budżetowego (acz specjalizującego się w togach) krawca i nawet nie wiem, jaki ma skład materiałowy. Gdyby była od uznanego krawca i z materiału od Szarmanta, to... nie miałoby to żadnego znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Aktualizując trochę wątek - ostatnio dużo testowałem i sprawdzałem różnych szewców w Olsztynie. Dla mnie numerem jeden jest szewc w Manhattanie na poziomie 0. Duży wybór materiałów, sam szewc jest młody ale po rozmowie i wiedzy widać, że pasjonat (przy czym on tam tylko pracuje, właścicielem jest ktoś inny). Mają nowy sprzęt i technologie (bez problemu zrobił mi coś czego inny szewc nie dał rady). Nadal jednak szukam krawca w Olsztynie - do przeróbek i do szycia. Ktoś coś? :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dzień dobry, zapewne należy mi się "złota łopata" lub "nagroda złotego szpadla" za odkopanie starego i zapomnianego tematu ;) 

Mianowicie, poznaliście jakichś nowych i wartych uwagi krawców w Olsztynie? mam parę koszul do podtaliowania i 2 marynarki. Na stałe zamieszkałem w Olsztynie (po czasach studenckich) i nie wiem gdzie można się udać na poprawki.

Pozdrawiam, i przepraszam za odkop :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.