Skocz do zawartości

[Iława / Ostróda / Olsztyn] - szukam krawca


pin54

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ponieważ to pierwszy post to jedno słowno o sobie: mam na imię Dominik i pochodzę z województwa warmińsko-mazurskiego. Trafiłem tu w poszukiwaniu informacji na temat, można by powiedzieć, zasad elegancji męskiej, ponieważ moja wiedza na ten temat jest praktycznie zerowa.

W tej chwili szukam dobrego krawca w swojej okolicy, w szczególności interesują mnie miasta wymienione w tytule. Przejrzałem forum, przeszukałem przez google i niestety znalazłem tylko jednego krawca w tej okolicy, w Iławie - nie jest źle, ale gdyby znalazł się jakiś w Olsztynie lub Ostródzie byłoby lepiej.
Chciałbym przerobić dobrą marynarkę i stary, niezbyt ciekawy garnitur. Zależy mi na tym, aby krawiec sam mi doradził co trzeba przerobić i jak dokładnie powinna wyglądać przeróbka - np. o ile skrócić rękawy itp.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Też chętnie się dowiem, gdzie warto sie rozejrzeć w Olsztynie. Od siebie mogę polecić (krawcową) panią z ul. Mazurskiej, na skrzyżowaniu z Warmińską jest pracownia "Excella". Pani zrobiła sobie wejście do pracowni/mieszkania z ulicy, czasem można wejść i złapać ją na robieniu obiadu, ale ja nie miałem do tej pory żadnych problemów. Doradzi, pomoże, wytłumaczy i zrobi dokładnie to, co się z nią ustali.

Jako że kupiłem sobie pierwszą parę lepszych butów i szykuję się do kolejnej, szukam dobrego szewca w Olsztynie. Mam nadzieję, że jest u nas jednak więcej, niż jedna osoba, która może odpowiedzieć mi na to pytanie ;)

ps. Wiem, ze odkopalem temat, ale od dawna się do tego zbierałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jeśli chodzi o szewca w Olsztynie to mogę polecić lokal przy skrzyżowaniu ulic kościuszki i mickiewicza (w podwórku, z tyłu za piekarnią). Miejsce nie wygląda zachęcająco, ale w końcu to zakład szewski :)

Gość ma dobrą opinię, ja sam oddaję mu swoje skarby i jeszcze nie byłem niezadowolny. :)

 

Jakie są ceny u tej krawcowej na mazurskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dzień dobry,

 

Panowie, mam pytanie - czy Pan Goniszewski z Iławy zajmuje się także szyciem męskich tóg radcowskich? Jeśli tak, to czy mógłbym otrzymać kontakt do niego?

 

Ewentualnie, czy znają Panowie dobrego krawca w Olsztynie, który podjąłby się takiej pracy (w grę wchodzi także wspomniana Pani z rogu Warmińskiej/Mazurskiej)?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

MKR220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, po szukasz "dobrego" krawca w tym celu. Szczególnych niuansów jeżeli chodzi o dopasowanie w przypadku togi nie ma, tak samo jeśli chodzi o konstrukcję (pomijając wymogi wynikające z przepisów, ale z tym równie dobrze jak "dobry" krawiec poradzi sobie wyspecjalizowana firma, o ile nawet nie lepiej). Moja toga jest od budżetowego (acz specjalizującego się w togach) krawca i nawet nie wiem, jaki ma skład materiałowy. Gdyby była od uznanego krawca i z materiału od Szarmanta, to... nie miałoby to żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Aktualizując trochę wątek - ostatnio dużo testowałem i sprawdzałem różnych szewców w Olsztynie. Dla mnie numerem jeden jest szewc w Manhattanie na poziomie 0. Duży wybór materiałów, sam szewc jest młody ale po rozmowie i wiedzy widać, że pasjonat (przy czym on tam tylko pracuje, właścicielem jest ktoś inny). Mają nowy sprzęt i technologie (bez problemu zrobił mi coś czego inny szewc nie dał rady). Nadal jednak szukam krawca w Olsztynie - do przeróbek i do szycia. Ktoś coś? :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dzień dobry, zapewne należy mi się "złota łopata" lub "nagroda złotego szpadla" za odkopanie starego i zapomnianego tematu ;) 

Mianowicie, poznaliście jakichś nowych i wartych uwagi krawców w Olsztynie? mam parę koszul do podtaliowania i 2 marynarki. Na stałe zamieszkałem w Olsztynie (po czasach studenckich) i nie wiem gdzie można się udać na poprawki.

Pozdrawiam, i przepraszam za odkop :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.