Jump to content

Sztućce


Klapouch
 Share

Recommended Posts

Panowie,

czy mamy jakiś wątek poświęcony sztućcom? Może ktoś w sieci zna jakieś miejsce, gdzie można zasięgnąć informacji. U nas znalazłem tylko jakąś dyskusję o srebrach od Hefry, podtalerzach i halabardnikach.

W czym rzecz? Szukam do domu jakiegoś zestawu. Podobają mi się proste formy, klasyczne, ale bez zdobień (pure design). Na oku mam kolekcję Victor Velleroy and Boch, ale moja wiedza w temacie firm zajmujących się produkcją sztućców jest mizerna i nie mam co oferuje rynek.

Link to comment
Share on other sites

Interesuje mnie stal. Plater zapewne się dość szybko wytrze - popraw mnie jeśli się mylę. Natomiast srebro ... jeszcze nie ten czas moim zdaniem. Komplet dla 12 osób (może być minimalny zestaw - 48 częściowy). Chciałbym, aby kolekcja sztućców była dostępna jeszcze parę(naście) lat po zakupie - w przypadku dokupienia zgubionych/zniszczonych lub zupełnie nowych elementów w jednej stylistyce. Słyszałem, że Rosenthal daję gwarancję utrzymania kolekcji przez lata w przypadku porcelany - nie wiem jak to jest w przypadku sztućców. Nie wiem czy to samo dotyczy Villeroy and Boch.

Link to comment
Share on other sites

W sztucach polecam firmę WMF ,specjalizuje się w tym od lat .Maja zarówno klasyczne jak i nowoczesne wzory. Szczególnie godne polecenia są te wykonane ze stali chirurgicznej, Co do sztucy firm specjalizujących się w porcelanie,Rosenthal czy Villeroy and Boch,warto kupić tzw. środek stołu,czyli łyżki wazowe,duże sztuce do salat ,widelce do mięsa z podobnym wykończeniem jak porcelana.Z utrzymaniem kolekcji przez lata bywa różnie ,mam zestaw Scenario Rosenthala i jest już nie do uzupełnienia,chyba ze gdzieś na aukcjach. .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.