Skocz do zawartości

Plaszczyk i garnitur na miare


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

@fan_dobrego_buta - zależy, co zwężamy. Jeśli płaszcz - tak. Jeśli siebie - dokładnie na odwrót (przynajmniej u większości).  :-P

Ad rem - skoro mówisz, że to kwestia ustawienia na zdjęciu oraz wyjściowe założenie, nie mam nic do dodania. Zerkałam tylko moim laickim okiem, ustawionym na wydobycie walorów sylwetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marynarce bardzo spodobaly mi się to jak układa się materiał na plecach. Chodzi mi zwłaszcza o brak pionowych zmarszczeń i fałd w okolicy pach. Przy moim ślubnym garniturze usłyszałem, że fałdy są konieczne aby można było swobodnie wyciągać ręce do przodu. Cóż , było to parę lat temu, miałem mniejszą wiedzę a i garnitur był z wieszaka, więc mozliwość przeróbek ograniczona.

Drugi garnitur bardzo ładny, chociaż ja też wolę gdy guzik jest trochę niżej. Proszę o zdjęcie całości gdy będzie gotowy.

Mam też prośbę o dopytanie sie u krawce o cenę uszycia kamizelki z tweedu z czterema kieszeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta - zależy, co zwężamy. Jeśli płaszcz - tak. Jeśli siebie - dokładnie na odwrót (przynajmniej u większości).  :-P

Ad rem - skoro mówisz, że to kwestia ustawienia na zdjęciu oraz wyjściowe założenie, nie mam nic do dodania. Zerkałam tylko moim laickim okiem, ustawionym na wydobycie walorów sylwetki.

Zgadzam się, że zwęzić siebie nie jest tak łatwo. W moim przypadku nie jest tak źle, choć nie mogę się pochwalić ciałem sportowca.  :-P Odnośnie do płaszczyka - większe dopasowanie krępowałoby ruchy, gdyż w 90% będę miał garnitur pod spodem. Dopasowany płaszcz nie ułatwia wsiadania i wsiadania z taxi. Niestety na terenie byłego ZSRR, gdzie przeważnie podróżuje służbowo, klimat nie pomaga, aby zdjąć płaszcz przed wskoczeniem do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marynarce bardzo spodobaly mi się to jak układa się materiał na plecach. Chodzi mi zwłaszcza o brak pionowych zmarszczeń i fałd w okolicy pach. Przy moim ślubnym garniturze usłyszałem, że fałdy są konieczne aby można było swobodnie wyciągać ręce do przodu. Cóż , było to parę lat temu, miałem mniejszą wiedzę a i garnitur był z wieszaka, więc mozliwość przeróbek ograniczona.

Drugi garnitur bardzo ładny, chociaż ja też wolę gdy guzik jest trochę niżej. Proszę o zdjęcie całości gdy będzie gotowy.

Mam też prośbę o dopytanie sie u krawce o cenę uszycia kamizelki z tweedu z czterema kieszeniami.

Mam nadzieję, że w piątek będę miał kolejną przymiarkę, więc z przyjemnością zapytam o kamizelkę z tweedu. Nie wiem, czy jest to właściwe pytanie, ale czy ma ona być szyta na klejonce, czy płótnie i włosiance. A może tweed jest zbyt gruby? 

Do tej pory nie miałem doświadczenia z szyciem garnituru, gdyż tylko poprawiałem gotowe produkty, więc są to moje pierwsze doświadczenia. Nie ukrywam, że na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony z efektów pracy Pana krawca. Zdjęcia obu garniturów pokazują, że na drugim garniturze plecy powinny układac sie jeszcze lepiej. Zobaczymy w ostatecznym efekcie. Odnośnie do guzika - obecnie jest to tylko szpilka, ale ten poziom mi odpowiada. Mam nadzieję, że też tak będzie gdy pojawi się guzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Kamizelka chyba raczej z samego tweedu. Zależy to też od tego co preferuje krawiec. Plecy z wiskozy.

Witam,

rozmawiałem z krawcem przed telefon i pierwsza odpowiedz była: "konkretną cenę mogę określić po rozmowie z klientem".

Rozbieżność ceny spora - 300 PLN za szycie maszyną z ręczną obróbką dziurek; 500 - 700 pln, jeżeli klient oczekuje ręcznego wykończenia kamizelki. Myślę, że najłatwiej będzie jak zadzwonisz do Pana Goniszewskiego - tel. 663 927 528

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy garnituru. Zdjęcia niestety robione iPhonem. W przyszłym tygodniu postaram się zrobić zdjęcia garnituru i spodni w "towarzystie" trzewików Yanko - Niebieskie 525 (skóra cielęca) i Koniakowe 653 (Cordovan) 

 

post-3391-0-79518000-1411242116_thumb.jp

post-3391-0-75152000-1411242118_thumb.jp

post-3391-0-59659100-1411242120_thumb.jp

post-3391-0-57308300-1411242124_thumb.jp

post-3391-0-33646800-1411242130_thumb.jp nitka bordo została wyciąnięta przez Pana krawca z orginalnej tkaniny

post-3391-0-85309600-1411242136_thumb.jp plecy przy kołnierzu

post-3391-0-05289400-1411242149_thumb.jp nitka bordo została wyciąnięta przez Pana krawca z orginalnej tkaniny

post-3391-0-26467400-1411242151_thumb.jp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowo. Odnośnie obszycia dziurek - w tym drugim garniturze chciałem, coś zmienić. Zakładając, że może mi sie to znudzić, na wszelki wypdek zabrałem od krawca szpulkę granatowej nici :-P  

Ładnie to wygląda, choć czerwone obszycia dziurek i butonierka... do not wan't ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo rękawy są za długie.

Dziękuję za spostrzeżenie. Przyznam szczerze, że nie zwróciłem na to uwagi przy odbiorze. Rękawy były  korygowane przy ostatniej przymiarce, więc powinno być OK. W związku z tym, że jutro mam luzniejszy dzień, dopiero we wtorek będę ubierał garnitur do koszuli i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś w ostatnim momencie zdecydowałem sie na spinkę. Na jutro mam już przygotowana koszulę na guzik. .

W

ydaje mi się, że jest to wynik ujęcia na zdjęciu. Przypuszczam, że 2 mm można skrócić, jednak nie więcej. Muszę to jednak jeszcze przemysleć i zobaczyć z innymi  koszulami.

 

 

Ponownie dziękuję za wartościowe spostrzeżenie.

 

Pozdrawiam

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że miałeś na myśli 2 cm a nie 2 mm, to powinno załatwić sprawę. Nawet 1-1,5 cm będzie już lepiej.

Przyznam szczerze, że miałem na mysli 2mm. Jednak przesadziłem w tej ostrożności. Faktycznie rekawy są do skrócenia o jakieś 0.8 - 1 cm.

 

Dziękuję kolegam za cenną uwagę! :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.