Skocz do zawartości

Podeszwa- jak to napradę jest.


spiryt

Rekomendowane odpowiedzi

tak za mało aby określić czy but jest dobrze zrobioeny, ale jeżeli już na "dwóch wymiarach" są rozbieżności i są one duże; padło zdanie, że +Immune+ (tutjeszy specjalista butowy) stwierdził kiedyś, że musi być rónolegle, szewc24.pl też ma takie zdanie, sklep z obuwniczy Premium twierdzi że jest zupełnie inaczej, kilku foumowiczów pisze ze ma nierównoległe podeszwy, w markowych butach, oczyiście but jest trójwymiarowy ale jeżeli "już w dóch wymiarach" może być niewalściwe wykonany, trzeci wymiar raczej tego nie zlikwiduje (kto nie ejst w stanie opanowac dwóch wymiarów trzeci nastręczy mu jeszcze więcej problemu), poruszając ten problem chciałem się dowiedzieć jak to naprawde powinno być, jak widze nie jest to takie proste mnówsto różnych opinnii; po tym jak na razie krótkim wątku zaczynam chyba odnajdywać jeszcze "większy dystans do butów klasycznych";  bo jak padają wyrazy:  jakośc, styl, klasyka to powiinno "za tym coś stać" a nie tylko puste słowa,

taki zabawny prosty przykład, siedzę czytam o tych butach, zamawaim z zagranicy odsyłam, dalej czytam zamawiam odsyłam ( a odsyłam dlatego ze pojawiają się obiekcje co do jakości i jak narazie  każdy sklep przyznawał mi rację i przepraszał; i wcale nie czułem tutaj zadowolenia ze coś znalazłem tylko wielkie zdziwienie i rozczarowanie));

będąc w sklepie z zoną bierze ona but i sie pyta czy to są dobry towar :) a ja ma problem aby jej na to pytanie odpowiedzieć jeżeli but wydaje się solidny to nie wiem czy jest dobrze wyprofilowany czy nie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A aspekt, iż cienka zelówka zaburzy mechanikę buta też jest małowiarygodny;dokładność profilu podeszwy jak widze ma do 1cm wachania :), zmianę sztywności podeszwy też bym pominął w świetle podwójnych i potrójnych podeszw; jedynie aspekt estetyczny na samym poczatku użytkowania ma znaczenie, potem też ma tylko "zmieniają się bieguny",

Bardzo rzadko zgadzam się z kimś w 100 %, ale chyba nadszedł ten pierwszy raz.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo tych wszytskich obiekcji, dalej zamierzam szukać jakości w butach klasycznych, zmieniam tylko lokalizację poszukiwań (choć dam jeszcze szansę anglikom:)) no i jak widze podniesie się pułap cenowy (czego się nie robi dla nauki:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak znalazłem jakość w porónaniu do ceny, jeżeli chodzi o firmy już podaję aby nie być gołosłownym

 

inne niż klasyczne, meindl (u tego producenta też  się w jednych ryfa trafiła, buty wróciły do Niemeic i zostały poprawione), montrail,  uwaga stare ecco, gumowce Aigla, buty do biegania nike jak do celu któremu mają służyć napradę świetne i twałe, "klapki" na basen aquaspeed

 

klasyczne to  cheaney oxfordy za część ceny bazowej (choć dalej pierwszej jakości buty;  mam pewne wątpliwości do jakości skóry ale moge się mylić bo nie jestem specjalistą), Alfred Sargent też było przezwoicie (dobrej jakości skóra), Foster and Son (świetnej jakości skóra w/g mnie (hmm taka ciepła) poza jednym małym mankamentem byłby to super but ok; wątpliwość budzi tu profil podeszwy), jeszzce przedwojenne oficeki dziadka (nawet złodziejowi się spodobały bo zostały skradzone)

 

wszytkie buty powinny spełniać zalecenia ortopedyczne (poza damskimi szpiulkami :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Pytałem kiedyś o obcas w męskim obuwiu. Może wiesz, co za niezrozumiałe dla mnie zalecenia ortopedyczne sprawiły, że męskie klasyczne buty mają obcas?

nie wiem, może warto porozmawaić z doświadczonym ortopedą,

jak na razie "odłożyłem temat zgłebiania" mechaniki stopy (z punktu widzenia medycyny i sportu), ale napewno do niego wrócę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.