Jump to content

Płaszcz zimowy


Ernestson
 Share

Recommended Posts

Dziękuję za pochwały :D

 

Teraz parę pytań technicznych. ;)
Jakich nici używasz do obszywania dziurek i czego używasz do wypełnienia ramion?

 

W miarę możliwości jedwabny Gutterman R753. W miarę możliwości bo jest niedostępny u mnie w okolicy i muszę zamawiać u zakiego co niespecjalnie się opłaca w przypadku zamawiania 2 szpulek nici.

W ramionach jest płótno, włosianka (na całym odcinku piersiowym) i prostokąt lnianego sztywnika. Nie daję żadnego wypełnienia mającego podnieść ramię (typu poduszki, wkłady z waty czy włókniny).

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Możemy mieć tylko pretensje, czemu nie ma dokładnej fotorelacji z procesu szycia tego cuda.

Przepraszam :D przy każdym nowym projekcie obiecuję sobie że tym razem zrobię taką relację ale jak jestem w trakcie szycia to zwyczajnie nie chce mi się zabierać za fotografowanie ;)

Pytanko poboczne, czy kolega szyje tylko dla siebie, czy może przyjąłby zamówienie na taki płaszcz ?

Obecnie szyję dla siebie oraz dla rodziny i przyjaciół (za darmo). Może nie widać tego na zdjęciach ale cały czas w moich pracach jest sporo niedoskonałości na tyle poważnych, że w moim odczuciu, branie za szycie pieniędzy nie byłoby uczciwe. Cały czas staram się podnosić poziom ale daleko mi jeszcze do zawodowstwa. Jak tylko jakość moich wyrobów będzie zadowalająca z pewnością zacznę oferować swoje usługi.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Chyba jednak rośnie nowe pokolenie mistrzów krawiectwa, wielki szacunek , płaszcz wygląda super, ciekawe jakby wyglądał gdyby był przed kolano, bo moim zdaniem taki jest bardziej uniwersalny i wygodny, ale co kto lubi oczywiście ;)

 

Wyglądałby źle, próbowałem. Sprawdzałem kilka długości zanim doszedłem do tej, moim zdaniem właściwej. To nie lekki jesienny płaszczyk tylko dość obszerny i gruby płaszcz, jak był krótszy wyglądałem w nim jak dziecko w kurtce ojca :). Dopiero taka długość dała odpowiednie proporcje. W weekend zrobię zdjęcia na sobie to będzie można ocenić czy mój wybór był trafiony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.