Skocz do zawartości

[KRAKÓW], Kapelusze


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wie ktoś może gdzie można w Krakowie zdobyć przyzwoite kapelusze? Nie mówię o koniecznie najwyższej półce, jedynie o porządne, tradycyjne nakrycia głowy. W większości sklepów królują wyroby ze sztucznych tkanin rondami usztywnianymi kartonem :roll: Znalazłem sklep na ul. Długiej, ale dział męski jest malutki i przez większość czasu słabo zaopatrzony.

P.S. Nie ukrywam, że po cichu liczę na forumowicza podpisującego się "Krakus w kapeluszu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Krakowa (nad czym ubolewam), ale rozszerzajac zasieg poszukiwan do calej Polski, ja nie znalazlem kapeluszy w dobrej cenie, odpowiednich jakosciowo i z sensownym wyborem fasonow. Jesli sa takowe, to prosze o namiar.

Moge polecic https://www.newyorkhatcotogo.com/category.php?CATID=1, bo ich kapelusze, które nosilem byly dobrej jakosci, wygladaly lepiej niz na zdjeciach (fason) - duzo bardziej klasyczny z mala zadziornoscia, a cena nie scina z nog jak kapelusze (przepiekne) polecane na asuitablewardrobe.dynend.com :)

Pozdrawiam,

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapelusze skoczowskie mierzyłem we wspomnianym sklepie na Długiej, niestety jedyny w rozmiarze miał niezbyt korzystny dla mnie fason. Pozostaje czekać ;)

Dzięki za link i za namiar na sklep, na pewno tam zajrzę. Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś adresy - będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może gdzie można w Krakowie zdobyć przyzwoite kapelusze? Nie mówię o koniecznie najwyższej półce, jedynie o porządne, tradycyjne nakrycia głowy. W większości sklepów królują wyroby ze sztucznych tkanin rondami usztywnianymi kartonem :roll: Znalazłem sklep na ul. Długiej, ale dział męski jest malutki i przez większość czasu słabo zaopatrzony.

P.S. Nie ukrywam, że po cichu liczę na forumowicza podpisującego się "Krakus w kapeluszu" ;)

Noszę kapelusze Borsalino i Stetsona (obie firmy polecam). Niestety, nie znam sklepu w Polsce, gdzie można je kupić. Stetsona kupowałem ostatnio w Berlinie w znanej i u nas sieci Peek & Cloppenburg na Kudammie. Filc ze Skoczowa jest w porządku, ale fasony nie za bardzo.

Pozdrawiam

Krakus w kapeluszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może gdzie można w Krakowie zdobyć przyzwoite kapelusze? Nie mówię o koniecznie najwyższej półce, jedynie o porządne, tradycyjne nakrycia głowy. W większości sklepów królują wyroby ze sztucznych tkanin rondami usztywnianymi kartonem :roll: Znalazłem sklep na ul. Długiej, ale dział męski jest malutki i przez większość czasu słabo zaopatrzony.

P.S. Nie ukrywam, że po cichu liczę na forumowicza podpisującego się "Krakus w kapeluszu" ;)

Noszę kapelusze Borsalino i Stetsona (obie firmy polecam). Niestety, nie znam sklepu w Polsce, gdzie można je kupić. Stetsona kupowałem ostatnio w Berlinie w znanej i u nas sieci Peek & Cloppenburg na Kudammie. Filc ze Skoczowa jest w porządku, ale fasony nie za bardzo.

Przepraszam, pomyliłem się: pokaźna oferta Stetsonów nie jest dostępna w sieci P&C, ale w KaDeWe na Kudammie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Czy któryś z kolegów z Krakowa zna tą pracownię?

http://czapkichorazy.prv.pl/

Zna zna, co najważniejsze istnieje możliwość uszycia np. kaszkietu z dostarczonego materiału (ale raczej nie z bawełny, ma się źle układać) i dopracowanie modelu wg własnych upodobań.

Perspektywa to bardzo kusząca, ale po odwiedzinach największego (podobno) sklepu z tkaninami w Krakowie, tj. Bławatny, teraz na Podchorążych, wyszedłem z pustymi rękami. A może któryś z Forumowiczów zna jakiś inny lepszy w mieście Kraka? Ideałem byłby len z jedwabiem, ale przypuszczalnie u nas nie osiągalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 5 years later...

Le Szapo on Ul. Długa is one of the best places to get awesome hats. Sometimes I wonder what is better, their product range or the helpful staff or the entire shopping experience. This is one of the most beautifully decorated shops I've seen in Poland and has a lot of character.

The first and second hats that I have ever purchased in my life are from this place and I highly recommend the place.

PS: Their summer collection has just arrived and it is an eye candy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.