Skocz do zawartości

Garnitur lniany


phantom

Rekomendowane odpowiedzi

Szyję właśnie garnitur na letnie temperatury. Wybrałem pana Basia, współpracę z panem Kubczakiem zakończyłem. Garnitur będzie uszyty w całości ręcznie na miękko, na lnianym płótnie, ma być lekki i przewiewny. Żadnych fanaberii typu kontrastowe obszycie dziurek - kto to w ogóle wymyślił? No może jedna - haftowane inicjały pod kołnierzem. Na razie zdjęcia z pierwszej miary - we wtorek druga - już ze spodniami:

post-497-0-03445000-1370088036_thumb.jpg

post-497-0-85488200-1370088045_thumb.jpg

post-497-0-97357800-1370088054_thumb.jpg

post-497-0-45462000-1370088067_thumb.jpg

post-497-0-61607500-1370088074_thumb.jpg

post-497-0-54624800-1370088081_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że zdecydowałeś się na pana Basia. To dobry krawiec, bardzo sprawny technicznie, i co więcej, robi dokładnie to, co klient mu powie (może to być zarówno wada, jak i zaleta). Ja szyłem u niego trzy pary spodni i jestem zadowolony - z dwóch bardzo, jedne są ok (ale zawinił chyba gruby, sztywny tweed - nie mogę się do tego przyzwyczaić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy materiał to 100 % len czy len z domieszką ?

 

i jaka cena ( jeśli uważasz za słuszne to napisz na priv ) ??? pytam bo w Częstochowie nie mogę namierzyć konkretnego krawca i rozważam szycie poza tym pięknym miastem - no i na wszelki słuczaj poprosiłbym o namiary na p.Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka II:

 

Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej przymiarki, zwłaszcza z tego jak leżą plecy, taliowania marynarki i sposobu wszycia podszewki przez pana Tadeusza. Do zrobienia pozostało:

- skrócić prawy rękaw o 2 cm,

- skrócić nogawki o 2 cm,

- wyhaftować monogram wewnątrz kołnierza,

- wszyć kieszeń na phablet,

Sami oceńcie:

post-497-0-00535500-1370895469_thumb.jpg

post-497-0-27230100-1370895711_thumb.jpg

post-497-0-37737700-1370895842_thumb.jpg

post-497-0-70964000-1370896064_thumb.jpg

post-497-0-04648400-1370896213_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misza,

 

podszewka jest we wzór paisley, zakupiona w sklepie przy ulicy Pomorskiej w Łodzi - 100% wiskoza;

nogawka ma 19 cm dołem, teraz już szyję bądź przerabiam spodnie albo właśnie na 19 cm dołem lub nawet 20 cm - wygodniej o tyle, że przy wstawaniu, materiał nie zatzrymuje się na łydkach - może dlatego właśnie masz wrażenie "człowieczych nóg":)Dzięki za opinię.

 

@Roland,

gdy jeszcze marynarka była na manekinie i ją dotykałem, też mi się wydawało, że ramiona mają zbyt mocną konstrukcję, ale gdy ją założyłem to uczucie minęło - czuję się w niej bardzo dobrze. Niemniej dzięki za Twoje wrażenie, porozmawiam jeszcze z krawcem co on o tym wypełnieniu sądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się kształt ramion; skoro już jest wypełnienie, ma być albo prosto (jak na zdjęciach z pierwszej miary), albo z lekkim dołkiem przy kołnierzu (lekko wklęsła linia ramion, prostująca się przy rękawach). Tutaj (pierwsze zdjęcie) kształt ramion jest wypukły, opada przy wszyciu rękawów, wg mnie to brzydko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech krawiec wypruje poduszki w ramionach i włoży tam dwie warstwy cienkiego wypełnienia - widziałem taki manewr podczas przymiarki w Gest Moda. Mam nadzieję, że u Ciebie także może to być takie proste.

 

edit:

Spojrzałem jeszcze na zdjęcia z pierwszej miary - tam ramiona wyglądały znacznie lepiej, proste usunięcie poduszek powinno mocno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed godziną u pana Basia i przymierzałem jeszcze raz marynarkę. Krawiec włożył w ramiona najcieńszą możliwą poduszkę, ale kiedy poprosiłem go o ich wyprucie, zgodził się i zaprosił na jutro na przymiarkę z mniejszym wypełnieniem - pan Baś zapewnił mnie, że między materiałem a moim ramieniem będzie tylko cienka warstwa wypełnienia, już nie poduszka. Jeśli chodzi o podwinięcie się materiału pod prawą pachą, przymierzyłem dziś marynarką z już wszytą rękawówką i tego efektu nie ma. Poza tym marynarka będzie jeszcze lekko wytaliowana. Klata wg mnie i krawca jest ok. Tu nic nie ruszamy. Garniturek odbieram w piątek. W przyszłym tygodniu będę miał chwilę czasu, zrobię więc porządne zdjęcia ostatecznego kształtu zamówienia. Dzięki za wszystkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy? To prawy jest do skrócenia o 1,5 cm, mimo, iż właśnie prawą rękę mam dłuższą. Na rękawy, pomny wcześniejszych doświadczeń, zwróciłem szczególną uwagę i na pewno będą idealnej długości. Będzie to widać po wszyciu rękawówki, na któą jednak się zdecydowałem. Spójrz na pierwsze zdjęcie, spod lewego rękawa wystaje około 1 cm mankietu koszuli.

 

@Koźle, foty ok?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.