Skocz do zawartości

Buty od Jana Wielądka


Tokar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, bardzo rzadko wypowiadam się na forum, ale śledzę co Panowie piszecie. Nie ukrywam, że pod wpływem bloga Macaroni Tomato zdecydowałem się "delikatnie" zmienić zawartość mojej szafy. Największą jak do tej pory inwestycją są buty uszyte u Jana Wielądka. W piątek otrzymałem paczkę z zamówionymi butami i pochodziłem w nich przez weekend. Muszę przyznać, że buty są naprawdę znakomite. Dokładnie takie jak je sobie wyobraziłem. Są na tyle nieformalne, że pasują do dżinsów a z powodzeniem można je założyć do oficjalnego stroju. Po namowie Pana Wielądka zdecydowałem się na "nieodcinanie" nosków ale tylko podwójne przeszycie. Mam bardzo szeroką stopę i naprawdę bałem się, że but będzie niekształtny - wiedział o tym doskonale szewc i tak zaprojektował buty, że mają bardzo ładne proporcje. Zdecydowałem się również na fleki, buty mają mi służyć w sezonie jesienno-zimowym. I na koniec jeszcze jedna moja uwaga: nie jestem człowiekiem bardzo majętnym, nie mam służbowego auta i poruszam się po mieście również komunikacją miejską. Zakup jednak dobrze przemyślałem. Oczywiście najważniejsze była chęć posiadania butów szytych na miarę, ale dużą wartością jest sam fakt, że buty wykonał polski szewc. To naprawdę niesamowite. I Panowie, mistrz Wielądek w sierpniu zamyka zakłada. Jak mi powiedział: "będę coś tam szył jeszcze w domu, ale nie tak dużo jak teraz" - warto się pospieszyć.

post-2236-13658924639189_thumb.jpg

post-2236-13658924639455_thumb.jpg

post-2236-13658924639722_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Bardzo ładne buty. Nie zdecydowałbym się na przeszycie, wolałbym nakładany nosek - ale wygląda to fajnie i jak ktoś się zna na butach to od razu będzie wiedział o co chodzi. Cieszę się, że jesteś zadowolony i zamówiłeś buty w dużej mierze kierując się pasją i pochwałą polskiego rzemiosła - bardzo miło było to przeczytać. Niech służą dzielnie, dbaj o nie dobrymi kosmetykami :)

Pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to widziałem te buty "w robocie" i powiem tylko tylko, że uwzględniając stopy ma kolega, to jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak dobrze to ostatecznie wyszło.

Przeszycia to chyba trochę element stylu JW - mam dwie pary butów od JW z przeszyciami zamiast cap toe.

Bardzo ładne buty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.