Jump to content

Loga/Znakowanie/Branding produktów, zło konieczne?


The-Bigwig
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry

Taka mnie naszła ochota na poruszenie tego tematu na łamach forum. Właściwie głównie chęć wzmogły we mnie odpowiedzi w temacie prawideł (oraz projekt torby BwB) i umieszczenia loga na produkcie.

Czemu branding produktów odczuwacie w sposób tak negatywny? Czy czujecie się jak baner reklamowy? Albo logo Wam się po prostu nie podoba? Może logo burzy Wam harmonię stroju?

Albo z innej strony. Logo może być ładne (ja uwielbiam logo RL) i dodatkowo oznaczać firmę produkującą dany produkt. To też przekreślacie? Wiadomo, brandowanie produktów luksusowych i użytkowanie ich pozwala poczuć się zdecydowanie wyżej w hierarchii społeczeństwa. Każdy ma sobie nieco "snoba" i chciałby na grzbiecie nosić płaszcz Loro Piany. Ale czy usuwanie loga ze wszystkich rzeczy i ganienie za ich obecność - to nie poszło za daleko? Jak dosłownie jakaś religia? Niedawno była nagonka na telewizję i większość ludzi chcących się wywyższyć mówiła, że "nie wie co to telewizor", że on telewizora nie widział na oczy od wielu lat i że jego tv nie niszczy. Za tymi słowami kryło się 8-) . Czy kwestia brandingu też tak wygląda? Projekt torby BwB mnie zaskoczył. Bo za tym logiem nie kryje się droga, ekskluzywna marka. A jednocześnie podniosły się głosy sprzeciwu umieszczenia loga na torbie.

Link to comment
Share on other sites

Projekt torby BwB mnie zaskoczył. Bo za tym logiem nie kryje się droga, ekskluzywna marka. A jednocześnie podniosły się głosy sprzeciwu umieszczenia loga na torbie.

Zaskoczył Cię, bo nic nie rozumiesz. Torba to produkt limitowany, tylko dla forumowiczów, oczywiście bardzo dobrej jakości, ale znaczek w tym przypadku ma nie stanowić tylko o jakości, co raczej (przede wszystkim) znak rozpoznawczy dla "wtajemniczonych" (brzmi infantylnie, ale oddaje sedno). But na torbie ma pełnić taką funkcję, jak znaczek buta w butonierce. Ci, którzy nie chcą znaczka na torbie, w istocie chcą po prostu załatwić sobie torbę wartą 1,5 tys, zł za 1/3 ceny, a tu chodzi o coś więcej. Nie czujesz różnicy pomiędzy tym a big pony walniętym na połowie koszulki polo?

Link to comment
Share on other sites

Logo graficzne (o ile nie jest zbyt duże i nachalne) osobiście mi nie przeszkadza. Musi się jednak wkomponowywać w całość stroju. Przykładem tego typu "poprawnego" z mojego punktu widzenia brandingu byłby właśnie wspominany przez Ciebie RL (ale tylko te małe loga, jak sobie przypomnę to: http://www.ralphlauren.com/product/inde ... age=family to zaczynam się zastanawiać jakie zioło palił projektant), a także Pierre Cardin (logówka PC) i TH.

Co do prawideł - porównaj te z zmieszczonego przeze mnie (w temacie o prawidłach) zdjęcia z tymi ze sklepu Saphira http://multirenowacja.pl/drewniane-praw ... aphir.html

W obu przypadkach logo jest widoczne, ale u Saphira napis ładnie komponuje się z prawidłami, "nie wali" po oczach. Można wręcz powiedzieć, że stanowi swego rodzaju element ozdobny.

Link to comment
Share on other sites

Kyle, ale o co chodzi?

Chodzi o brak rozumienia tego co się czyta.

No może faktycznie można różnie zrozumieć, co autora wątku zaskoczyło (to, że ma być logo, czy to, że niektórym to przeszkadzało - cóż, chodzi o to, żeby język giętki.... ;) ), niemniej ująwszy pierwsze i ostanie zdanie mojej wypowiedzi reszta jest aktualna.

Link to comment
Share on other sites

No może faktycznie można różnie zrozumieć, co autora wątku zaskoczyło (to, że ma być logo, czy to, że niektórym to przeszkadzało - cóż, chodzi o to, żeby język giętki.... ;) ), niemniej ująwszy pierwsze i ostanie zdanie mojej wypowiedzi reszta jest aktualna.

Autora zaskoczył fakt, że niektórym ludziom przeszkadza logo BwB, które samo w sobie nie oznacza przepychu i ekskluzywności, jest skrajnie nierozpoznawalne przez tłum. Rozumiem gdyby na torbie miało znaleźć się mainstreamowe logo, jak obecny wszędzie Hilfiger czy choćby Vuitton. Wtedy rozumiem niechęć do logowania. Ale w sytuacji BwB - dla mnie niechęć do tego jest hmm...niejednoznaczna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.