Skocz do zawartości

Marka Emling - dobra alternatywa?


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Też zapragnąłem Emlingi...ale cena wysyłki jest za wysoka. Za buty mogę płacić ponieważ wiem, że to jakość ale transport jest wyssany z palca i to mnie powstrzymuje przed zakupem. Miałbym świetne buty ale niesmak "wydmuchania" w cztery litery by pozostał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

(...) zamówione w poniedziałek, przyszły w piątek. Firma przysyła informację o wysłaniu zamówienia i numerze przesyłki. Cena niestety zbójecka 35 euro za przesyłkę, jakbyśmy byli jakimś dalekim, południowo-amerykańskim państwem.

Prawdopodobnie zostały wysłane serwisem lotniczym (dostawa next business day w UE) a nie drogowym - to mogłoby tłumaczyć tak wysoką cenę. Przesyłka drogowa w UE powinna kosztować max. kilkanaście EUR dla takiej małej paczki (tj. takie są stawki rynkowe). Czy możesz sprawdzić na etykietce firmy kurierskiej jaki to był serwis lub na stronie monitorowania firmy kurierskiej kiedy paczka została wysłana?

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywam się zadzior13 i jestem obuwniczym zakupoholikiem? :lol:

(bez obrazy)

Pozdr,

wojvv

jest ok:) ...mam zajo.... na punkcie butów i marynarek przyznaje sie bez tortur. I przyznaje się do zamówienia lotników Manuel i model Pegasus (czarny i brazowy) w Minichino, a co ...Wiosna idzie :)

http://www.minichinocalzature.it/articolo_pegasus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Buty są bardzo ciekawe. Porządnie zrobione - na tyle na ile mogę ocenić moim jeszcze uczącym się okiem.

Za przesyłkę zapłaciłem 35E. Rozmiar - normalnie noszę 43, z wyjątkiem Barkerów które mam 42.5. Do Emlinga napisałem wcześniej. Sugerowali 43 i tak też kupiłem. Jestem po pierwszym założeniu (na kila minut). Na długość idealne. Niestety na szerokość - wąskie. Nie ma może tragedii. Ale wolałbym żeby były nieco szersze. Dopasują się, czy nie - to jest pytanie....

Aha - poniżej model który kupiłem (kolo czarny):

http://www.emling.fr/shoes-collection/c ... -1617.html

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Czy buty są niejako po wyprodukowaniu jakoś zabezpieczone? Wprost pytając - czy powinienem przed debiutem zając się pastowaniem i polerowaniem od razu?

Jednym słowem: tak. A rozwijając myśl to: ja bym tak zrobił. Odżywiłbym dobrze skórę przed zabraniem się za polerkę i używanie. Nie wiesz czy buty nie przeleżały gdzieś w magazynie, czy skóra jest wysuszona. Chyba że potrafisz to sam ocenić. Mały link dla przypomnienie przygody kolegi z lustrem i nowymi butami: viewtopic.php?f=9&t=467&p=42723&hilit=uszkodzenie#p42723 i dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wczesniej pisałem z zamówienia w Emling nie byłem zadowolony z prawideł. Ze względu na wady konstrukcyjne, byłem zmuszony je wymienić. Reklamacja uwzględniona, nowe prawidła zostały do mnie wysłane na koszt E. Dostałem zwrot na konto kosztów wysyłki wadliwych prawideł do Francji wg stawek Emling. Nie muszę wspominać, że wyszedłem na tym sporo na +. :) Także nie tylko "warto rozmawiać", warto też zwracać. Do E. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Właśnie przyszły czarne wiedenki zamówione w poniedziałek. Co ciekawe buty na stronie figurują jako blake sewn a wydaje się że są goodyear welted (takie też jest oznaczenie na podeszwie). Co do rozmiaru to potwierdzam że są bardzo wąskie, ciekawe czy o pół rozmiaru większe będą nadawać się do noszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wspominane przeze mnie czarne, zamszowe lotniki okazały się za wąskie w przypadku numeru 42.5. Na stronie dla tego modelu napisane jest, że wysyłają pól numeru mniejsze ze względu na kopyto. Na długość były w miarę odpowiednie, jednak na szerokość stanowczo za wąskie, aż mnie stopa bolała od stania w nich. Dlatego też zdecydowałem się wymienić je na o pół numeru większe.

Co ciekawe, z automatu przelali mi na konto 35 euro, kiedy buty do nich dotarły, wysłane za pośrednictwem http://www.ainkurier.pl/ , gdzie przesyłka upsem kosztuje 90zł ;) Wysłane w poniedziałek, w czwartek rano już wysłali większy rozmiar, tak więc dość sprawnie u nich przebiega wymiana butów na inny rozmiar.

[EDIT] Buty wreszcie doszły i szczerze mówiąc o ile w przypadku 42,5 na siłę, ledwo nogę wcisnąłem, o tyle 43 jest idealne nawet na szerokość, sam jestem zdziwiony, że te pół numeru taką różnicę robi. Z tego względu warto nieśmiało wysnuć teorię, że w przypadku Emlinga warto o te pół numeru brać większe buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do nich pisałem to odpowiadali bardzo szybko (poza piątkiem, w piątki chyba nie pracują, wiadomo - Francja).

Podają adres do odesłania i pytają od razu na jaki rozmiar wymienić. Koszty przesyłki zwracają od razu kiedy buty do nich dotrą. Cała procedura trwa niecałe dwa tygodnie.

Polecam ten model, naprawdę dobrej jakości skóra, również na podeszwie. Chociaż mnie ostro obtarły po pierwszym założeniu to jednak pracują wyśmienicie ;) Jedynie warto zwrócić uwagę, że pasują głównie do trochę węższej nogawki przez dość wyprofilowany kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.