Skocz do zawartości

Sznurowadła (sznurówki) - dyskusje i porady


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy coś się zmieniło od połowy 2015 i czy można już kupić cienie sznurówki woskowane w różnych kolorach w Warszawie? Kupiłem już kilka par sznurówek z różnych źródeł (bazar, obuwniczy, multirenowacja), ale żadne z nich nie pasują do moich butów tak jak oryginalne (które pękły). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy coś się zmieniło od połowy 2015 i czy można już kupić cienie sznurówki woskowane w różnych kolorach w Warszawie? Kupiłem już kilka par sznurówek z różnych źródeł (bazar, obuwniczy, multirenowacja), ale żadne z nich nie pasują do moich butów tak jak oryginalne (które pękły).

Mialem podobny problem. Szukajac odpowiednich dlugosci, koloru, przekroju, grubosci, polysku przeszukalem caly rynek, az znalazlem do wszystkich butow idealne. Czego szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Panowie, gdzie w internecie kupujecie sznurówki do swoich butów?

Większość butów jakie posiadam mają od nowości sznurówki o średnicy 3-3,5 mm. Mam wrażenie, że są one lekko woskowane. Problem zaczyna się gdy się poprzecierają.

W moim małym mieście można dostać albo sznurówki cienkie 2mm albo grube, tzw. trekkingowe 5mm. To samo tyczy się internetowych sklepów obuwniczych.

Byłbym wdzięczny za konkretne linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Szczerze mówiąc to te TLB wyglądają lepiej na tym zdjęciu. Może to kwestia koloru, ale TLB wydają się odrobinę węższe, z mniej wyraźną fakturą i po prostu lepiej pasujące do eleganckich butów.
Czy płaskie sznurowadła pasują generalnie lepiej do eleganckich butów? To kwestia gustu, czy masz na to jakieś racjonalne wyjaśnienie? Mam takie w dwóch parach lotników i wyglądają ładnie, tylko trzeba pilnować żeby się nie skręcały. Za to na pewno są trwalsze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 11:27, saphir.pl napisał:

W załącznikach porównanie oryginalnych sznurowadeł TLB do sznurowadeł SAPHIR BDC Laces Flat Waxed 2,5mm 
*Szerokość: 2.5 mm przy naciągnięciu/zawiązaniu; 4mm bez naciągnięcia.

W dniu 3.12.2020 o 13:18, Zajac Poziomka napisał:

Szczerze mówiąc to te TLB wyglądają lepiej na tym zdjęciu. Może to kwestia koloru, ale TLB wydają się odrobinę węższe, z mniej wyraźną fakturą i po prostu lepiej pasujące do eleganckich butów.

 

 

Zamówiłem te sznurowadła saphira i moim zdaniem rzeczywiście wizualnie nie pasują do eleganckich butów, są za szerokie, za grube. Nadto bardzo ciężko je przełożyć przez dziurki, także przez za szeroką skuwkę. Gdyby ktoś szukał płaskich to ja ostatecznie zamówiłem z Loake te, które mają u nich w serii Export Grade. Nie ma ich na stronie on line, ale zamówiłem mailowo i ponoć mają stacjonarnie. Niżej zdjęcie, gdzie widać różnicę w szerokości.

 

130273493_871410756957168_3862104908240360544_n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.