Skocz do zawartości

[Józef Błoński] Polo Coat z wielbłąda


me.spoke

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się ośmielę napisać moją opinię: sam płaszcz mi się podoba (ładnie się układa, ładny kolor wielbłąda idealny na płaszcz polo (szkoda że ten camel do mnie nie pasuje, próbowałem i nie mój kolor). Jakby to był mój to nie wiem, czy jeszcze bym nie obniżył punk zapięcia i nie wolałbym szerszych klap. 

Z ciekawości się jeszcze spytam: czy będziesz chciał by płaszcz był na watolinie wełnianej? 

Ps: chociaż cofam pytanie, bo napisałeś że przejściowy to przy tej gramaturze sam wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SeraFinn napisał:

Ja się ośmielę napisać moją opinię: sam płaszcz mi się podoba (ładnie się układa, ładny kolor wielbłąda idealny na płaszcz polo (szkoda że ten camel do mnie nie pasuje, próbowałem i nie mój kolor). Jakby to był mój to nie wiem, czy jeszcze bym nie obniżył punk zapięcia i nie wolałbym szerszych klap. 

Dzięki. Co do punktu zapięcia zobaczę jak będzie na kolejnej przymiarce. Mam nadzieję, że będzie możliwa ewentualna modyfikacja. O ile jednak w marynarce pewnie chciałbym jeszcze niżej o tyle w płaszczu wolałbym uniknąć związanego z tym zbyt dużego otwarcia górą . W przypadku klap prosiłem o wykrojenie początkowo bardzo szerokich, a potem ewentualną modyfikację, ale trochę się z Panem Józefem nie dogadaliśmy. Tego już nie zmienimy, ale może obniżenie zapięcia trochę poszerzy optycznie klapę poprzez jej „wywinięcie”.

 

11 minut temu, SeraFinn napisał:

Z ciekawości się jeszcze spytam: czy będziesz chciał by płaszcz był na watolinie wełnianej? 

Ps: chociaż cofam pytanie, bo napisałeś że przejściowy to przy tej gramaturze sam wystarczy.

Dokładnie, nie ocieplamy :) myślę, że na temperatury w okolicy zera będzie mimo to jeszcze wystarczający, wielbłąd ma bardzo „gąbczastą” strukturę i wydaje się dobrze utrzymywać ciepło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Może kiedyś wpadniemy na siebie u pana Józefa, bo właśnie szyje u niego tweedowy balmacaan!

IMO dobrze, że zdecydowałeś się na dość mały dekolt - mój pierwszy płaszcz, kaszmirowy, miał za duży i przez to musiałem go przerabiać. Trudno wypełnić większy dekolt takim standardowym szalikiem 180x25 cm, a jednak to newralgiczne miejsce.

Ja bym jeszcze zrezygnował z tych podwójnych, nakładanych kieszeni, jak na zdjęciu podglądowym - IMO to szpeci piękną linie płaszcza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściu można pomóc i spotkać się z premedytacją ;) 

Tak, kierowałem się właśnie aspektami praktycznymi, w końcu to ma być ubranie na co dzień.

Wydaje mi się, że z kieszeni już nie można zmienić, są w zasadzie gotowe. Mam jednak podobne w innym płaszczu i chwalę sobie ich praktyczność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na pewno na zdjęciu pas jest krzywo, o dobre kilka cm, sam fason jest ładny, suwak z tyłu jak dla mnie jest ok.

Na marginesie u Pana Józefa tydzień temu odebrałem swój własny płaszcz podobny do twojego tyle tylko że nie w tym kolorze (kolor piękny ale nie dla mnie), a w ciemnym graficie (prawie w czerni) z mieszanki wielbłąda i kaszmiru z gramaturą prawie 700 - tyle że zimowy z dodatkową watoliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wodzu napisał:

Decyzja o obniżeniu zapięcia była zdecydowanie dobra, teraz płaszcz wygląda lżej. Z tyłu coś mi nie pasuje - albo coś źle leży w talii (wiem, że to jeszcze przymiarka), albo pas jest za nisko (?).

Dzięki :) Z tyłu pas jest przypięty tylko szpilkami. Docelowo ten nadmiar materiału na plecach będzie w okolicach pasa zebrany w postaci niewielkich zaszewek.
 

Tak czy inaczej poproszę może o podwyższenie pasa o kilka centymetrów, choć nie wiem jak wtedy będzie wyglądał rozporek, co sądzisz?

 

Godzinę temu, SeraFinn napisał:

Na pewno na zdjęciu pas jest krzywo, o dobre kilka cm, sam fason jest ładny, suwak z tyłu jak dla mnie jest ok.

Dzięki, rzeczywiście pas jest nieco krzywo, pewnie to przez opisywaną wyżej kwestię przypięcia na szpilkach.

Godzinę temu, SeraFinn napisał:

Na marginesie u Pana Józefa tydzień temu odebrałem swój własny płaszcz podobny do twojego tyle tylko że nie w tym kolorze (kolor piękny ale nie dla mnie), a w ciemnym graficie (prawie w czerni) z mieszanki wielbłąda i kaszmiru z gramaturą prawie 700 - tyle że zimowy z dodatkową watoliną.

Chętnie zobaczyłbym efekt finalny (zresztą myślę, że nie tylko ja ;)). Jeśli znalazłbyś czas i chęć to wrzuć proszę zdjęcia Twojego płaszcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zamieszczenie zdjęć w innym wątku, faktycznie płaszcz w bardzo podobnym fasonie :)

Co do mojego - zadzwoniłem do Pana Józefa z prośbą o wydłużenie rozporka w kierunku pasa i uda się wyciągnąć jeszcze 4 cm. Wydaje mi się, że lepiej wpływa to na walory estetyczne (co do funkcjonalności nie wiem, teoretycznie rozporek w okolicy siedzenia chyba pogarsza komfort). Tutaj zdjęcia Ulstera Liverano:

 

image.thumb.png.785829fb80b00cb93ed98c1be51b1903.png

image.thumb.png.7206870bfd2096da6652a432bc75133c.png

 

Co do pleców to zarówno w płaszczu powyżej jak i u Simona Cromptona z Permanent Style są widoczne podobne jak u mnie naddatki materiału. Liverano argumentuje to chęcią zachowania swobody ruchów.

image.thumb.png.553d55144b72d7b65c3aa078ed17ffc6.png

 

Zobaczymy jaki będzie efekt finalny w moim egzemplarzu ;)

 

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, niestety w moim płaszczu nie ma chyba zbyt dużo naddatku na plecach żeby uzyskać podobny efekt… nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. Tak czy inaczej zobaczymy co wyjdzie :)

Edit: okazuje się, że po bokach jest łącznie 10 cm zapasu, więc zakładki będą. Pas tez pójdzie w górę o kilka cm. Dla Pana Józefa nic nie stanowi problemu ;) 

@Wodzu, dzięki za cenne uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
13 godzin temu, Wodzu napisał:

Bardzo ładny płaszcz!

Decyzja o obniżeniu zapięcia była zdecydowanie dobra, zyskała na tym góra, która wygląda lżej i generalnie całość ma lepsze proporcje moim zdaniem. Ładnie się też układają rękawy.

A jak z wygodą? Masz już jakieś odczucia po przymiarkach?

Dzięki :) rzeczywiście proporcje są teraz bardziej spójne niż na początku. Jeśli mógłbym na tym etapie coś zmienić to przedłużenie rozporka aż do pasa, ale może jestem pod wpływem instagrama Liverano 😛  

Co do wygody to płaszcz jest tu mierzony na grubą marynarkę jednorzędową. W talii jest dobrze dopasowany, ale ruchomość górnych partii ciała jest bardzo dobra dzięki kontrafałdzie i wysokiemu wszyciu pachy. Nie próbowałem jeszcze natomiast jakichś większych ruchów. Dla mnie jest jeden zasadniczy test wygody - jazda samochodem ;) mam nadzieję, że go przejdzie, bo bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Chyba trochę kwestia perspektywy zdjęcia (nieco z dołu), a trochę mojej anatomii. Dodatkowo nie oczekiwałem naturalnej, włoskiej linii ramion w płaszczu o angielskim rodowodzie. Tutaj dwa przykłady mniej i bardziej współczesnych wydań o podobnym kroju.

D6BA817D-EAAC-4CB5-8F95-37F344C45838.thumb.jpeg.6e3f15c9ac1fa6bea94edb184947d2a3.jpeg
F02BA277-D6FE-4109-8B76-24C81EF40B7B.thumb.jpeg.82351bba56f85ebfaa0474dec1e74e6c.jpeg

7D17EC86-26A1-49C4-B337-BDF53084FF30.thumb.jpeg.d7bd241972a35f17a7eab6cfe4abfadb.jpeg

Co do klap to są szerokie, ale nie mam poczucia żeby nie współgrały z całą sylwetką. Trochę co kto lubi - Edward Sexton ceniony za swoje płaszcze lubi takie albo nawet jeszcze bardziej przerysowane proporcje. Zresztą zwracam uwagę na ramiona - nie wszystko musi być po włosku ;) 

5E1E6E49-0E69-44FF-8CF9-6BDDFC7E0AAF.thumb.jpeg.cb3916ba40adc929cd2be58456f9b0b8.jpeg

 

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.