Skocz do zawartości

Zestaw: koszula, spinki, spodnie bez kantu, bez krawata


Gość junak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie, jest to mój premierowy występ na Waszym forum, zatem proszę o wyrozumiałość i przynajmniej początkowe przymrużenie oka na moje ewentualne wpadki :)

Jest tu wiele osób, które znają się na dobrym stylu i męskiej elegancji. Nurtuje mnie kwestia zakładania na siebie koszuli na spinki ale jednocześnie zrezygnowanie z krawata i na domiar bawełniane spodnie ale nie na kant. Nie mam tu na myśli typowo eleganckiej białej szykownej koszuli, ale na rynku coraz częściej pojawiają się koszule na spinki w kratę czy kontrastowe prążki. Czy mogę Was prosić o wypowiedzi w tym temacie? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat koszuli na spinki do casualu był już zdaje się poruszany na forum - choć taka koszula jest kojarzona raczej ze stylem formalnym, nie jest jego "zakładnikiem". Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze nieformalnym wzorem na koszuli albo fantazyjnymi spinkami. Jeden wyjątek - koszula na spinki i sweter. Zauważyłem, że niektórzy wprost uwielbiają takie połączenie - wg mnie wygląda dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat koszuli na spinki do casualu był już zdaje się poruszany na forum - choć taka koszula jest kojarzona raczej ze stylem formalnym, nie jest jego "zakładnikiem". Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze nieformalnym wzorem na koszuli albo fantazyjnymi spinkami. Jeden wyjątek - koszula na spinki i sweter. Zauważyłem, że niektórzy wprost uwielbiają takie połączenie - wg mnie wygląda dziwnie.

Koszula na spinki strasznie "gryzie sie" ze swetrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że w tak krótkim czasie będzie tyle wypowiedzi w wątku, bardzo dziękuje. Ja również uważam, że koszula w połączeniu ze swetrem to nie najlepszy pomysł, z czysto technicznego punktu widzenia – mankiety na pewno by się dosyć mocno gniotły i odkształcały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, ze o tym czy bedziesz dobrze wygladal w koszuli na spinki pozostawiajac na boku krawat i zakladajac bawelniane spodnie, czy tez uzywajc jej do garnituru z krawatem; zadecyduje oczywiscie nie tyle zastosowanie sie do zasady uzywania podobnej koszuli, czy tez jej zlamanie ... lecz wyglad calej kombinacji (zestawu) zgodnego z ta zasada badz tez jej przeciwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem strój nie powinien zawierać skrajności jeśli chodzi o formalność. Koszula na spinki jest zbyt kontrastowa do spodni bez kantów i koszuli bez krawatów. Jedyne co bym dopuszczał, aczkolwiek mi się to nie podoba, to koszula w jakąś kratę albo paski i spinki- supełki (które mi się wybitnie nie podobają). Wtedy może jakoś bym to zniósł.

Co do swetra i spinek to wg mojego gustu, zależy do od swetra. Sweter zapinany na guziki, z głębokim dekoltem czy z kołnierzykiem "w serek" wydaje mi się, że pasowałby do spinek. Poza tym chodzi mi taka ekstrawagancja po głowie, żeby do takich właśnie swetrów wywijać mankiety na zewnątrz rękawów swetra i dopiero zapinać na jakieś subtelne spinki (np w kolorze swetra). Wtedy znikał by ten problem gniecenia mankietów, o którym już wspomniano. Taka kombinacja pasuje mi najbardziej do swetra na guziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem strój nie powinien zawierać skrajności jeśli chodzi o formalność. Koszula na spinki jest zbyt kontrastowa do spodni bez kantów i koszuli bez krawatów. Jedyne co bym dopuszczał, aczkolwiek mi się to nie podoba, to koszula w jakąś kratę albo paski i spinki- supełki (które mi się wybitnie nie podobają). Wtedy może jakoś bym to zniósł.

Co do swetra i spinek to wg mojego gustu, zależy do od swetra. Sweter zapinany na guziki, z głębokim dekoltem czy z kołnierzykiem "w serek" wydaje mi się, że pasowałby do spinek. Poza tym chodzi mi taka ekstrawagancja po głowie, żeby do takich właśnie swetrów wywijać mankiety na zewnątrz rękawów swetra i dopiero zapinać na jakieś subtelne spinki (np w kolorze swetra). Wtedy znikał by ten problem gniecenia mankietów, o którym już wspomniano. Taka kombinacja pasuje mi najbardziej do swetra na guziki.

No no, świetny ekstrawagancki pomysł podrzuciłeś z tymi wywiniętymi mankietami na zewnątrz :) Trzeba będzie go wypróbować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam same koszule na spinki to noszę je praktycznie zawsze.

Kwestia odrzucenia myślenia o koszulach na spinki jako czemuś, co podnosi formalność stroju, a uznaniu spinek za dodatkową ozdobę.

Co do swetra stosuję sprawdzone rozwiązanie w postaci bezrękawnika i problem z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, ze o tym czy bedziesz dobrze wygladal w koszuli na spinki pozostawiajac na boku krawat i zakladajac bawelniane spodnie, czy tez uzywajc jej do garnituru z krawatem; zadecyduje oczywiscie nie tyle zastosowanie sie do zasady uzywania podobnej koszuli, czy tez jej zlamanie ... lecz wyglad calej kombinacji (zestawu) zgodnego z ta zasada badz tez jej przeciwnego.

chciałem napisać coś podobnego, wobec tego się tylko podpiszę ...

Damiance

p.s. osobiście coraz częściej chodzę w zestawie koszula+spinki+dżinsy

Aby dobrze dobrać taki zestaw po prostu trzeba mieć jakiś sensowny wybór spinek ... nie warto zakładać przypadkowych.

Spinki traktuję jak biżuterię, spinki oczywiście z kamieniami/ wzorem mojego pomysłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie sądzicie o noszeniu koszuli ze spinkami do jasnego, letniego garnituru? Kolory typu beżowy, słomkowy; przy błękicie nie miałbym obiekcji.

Sam kiedyś się nad tym zastanawiałem gdyż jasne odcienie niebieskiego mi raczej nie służą, z jakiego to powodu często noszę latem ciemniejsze marynarki do jasnych spodni (i tu ze spinkami nie ma najmniejszego problemu) bądź zestawy zupełnie jasne - i w tym przypadku chyba wątpliwości mamy podobne. W moim przekonaniu spinki metalowe, bądź metalowe z np. kamiennym detalem się trochę 'gryzą' z lekką i jasną lnianą bądź bawełnianą marynarką. Moim wyjściem są w tym przypadku albo pastelowe lub wręcz białe węzełkowe (trzeba je lubić ale np. w kombinacji marynarka ecru i błękitna koszula białe imho wypadają całkiem nieźle) albo spinki drewniane, które też wydają mi się dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo mi się spodobały takie:

Dołączona grafika

Niestety kosztowały około 100 usd, co uznałem za przesadę i zapisałem sobie jedynie zdjęcie na przyszłość.

Ostatnio znalazłem za to fajne nieformalne spinki bursztynowe, myślę o nich w kontekście lata właśnie i chyba sobie sprawię:

Dołączona grafika

W tym sklepiku jest kilka modeli drewnianych w bardzo przyzwoitych cenach, aczkolwiek mnie nie powaliły.

http://kolczyk-sklep.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.