Skocz do zawartości

Saszetka - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Odświeżę temat saszetek. Tu coś jakby "nerki" ale w lepszym/innym wydaniu. Wiadomo, że do garnituru, ani marynarki nie pasuje. Raczej do ubiorów nieformalnych, luźnych, plażowych, spacerowych na urlopie. Typu - mokasyny, lniane/bawełniane spodnie, koszule, skórzane dodatki, Panama na głowie.

 

Tu kilka przykładów:

- pask-12-5.jpgpask-12-6.jpg
- pask-24-2.jpgpask-24-6.jpg

- pask-13-2.jpgpask-13-8.jpg

Ciekaw jestem Waszych zdań na ten temat. Tragedia i obciach? Czy dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jestem ciekaw uzasadnienia. Mi się nie podobają tradycyjne "nerki", bo kojarzą mi się ze sprzedawcą kartofli. Saszetki z paskiem na rękę, z wujciem w sandałach i skarpetach.

 

Gdybym zobaczył człowieka na plaży/czy spacerze w kurorcie z aktówką, czy teczką, również by mi się to wydawało śmieszne. Nie zawsze nosi się też tyle gratów, by brać ze sobą plecak, aktówkę, torbę, czy teczkę (mała torba, swoją drogą, zawsze kojarzy się z damską torebką. Choćby było w niej kilo koki i 20K $). A skoro mało gratów, to po co brać coś większego (o wypychaniu kieszeni nie napiszę, bo to logiczne, że chcę się tego ustrzec). Po co zajmować sobie ręce?

 

No więc jeśli nie mała saszetka na pasek, nawet lepiej uszyta od forumowej aktówki (wybaczcie ale uważam, że jakość obszyć jest w niej co najmniej średnia). To jaki jest wybór?

Równie niewygodna plastikowa lub papierowa torba?

 

Nie bronię piersią tych saszetek. Sam uważam je za dziwne. Nie mogę się przyzwyczaić do wyobrażenia ich w zestawieniu z różnymi strojami. Jednak w części przypadków wydają mi się adekwatniejsze od tych niby "klasycznych".

 

(Marynarki też były kiedyś totalnie nieformalnym strojem, niczym t-shirt i dres dzisiaj. Może małe, skórzane saszetki, to jest jakaś droga w nieformalnym stroju bez marynarek?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pol 606 - ta koka, to odnośnie wcześniejszych komentarzy z dyskusji :)

 

Nie podałem wymiarów tych przykładów wyżej. Mniejsza o dokładność, ale mieści się w nich dowód rejestracyjny/paszport. Czyli nie wielkie rozmiary. Grubość to ok. 1,5 - 2 cm zależnie od modelu. Czyli mniejsze od zwykłych "nerek" z tworzywa i saszetek na rękę. Na zdjęciach z resztą mniej więcej to widać.

 

Ja nie mogę nosić toreb i plecaków (chyba, że specjalne turystyczne, z oparciem masy na biodra) ze względów zdrowotnych. A aktówka, czy teczka zajmuje mi jedną wolną rękę. Więc też odpada. Na urlopie, czy spacerze, wolę trzymać moją żonę za rękę ;)

 

Ameryki nie odkryłem. Chciałem tylko potwierdzenia, że nie będę wyglądał jak słoń w baletkach.

 

Clovis - Zegarek, jak zegarek. Teraz się może jeszcze tak kojarzy. Ale jeszcze parę lat i ludzie będą sikać po nogach widząc taki "klasyk" :)

 

(sorki ale nie ogarniam cytowania ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.