Skocz do zawartości

[Zaremba] Marynarka Harris Tweed


Servetch

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Servetch napisał:

Inspiracją była marynarka Simona Cromptona:

https://www.permanentstyle.com/2014/02/neapolitan-tweed-jacket-elia-caliendo.html

 

I jeszcze zdjęcie z Instagrama pracowni:

 

Wygada bardzo ładnie. Jak prezentuje się środek, czy również robiłeś na półpodszewce? Czy tak sam Simon, możesz zapiać ją pod szyję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka jest na pełnej podszewce, dzięki temu mniej się zaczepia, a to i tak jest typowo zimowa marynarka.

W dniu 13.11.2021 o 19:03, Velahrn napisał:

Wygada bardzo ładnie. Jak prezentuje się środek, czy również robiłeś na półpodszewce? Czy tak sam Simon, możesz zapiać ją pod szyję?

Nie, choć czasem myślę o tym, że mogłoby to mieć sens.IMG_1856.thumb.jpeg.8d23ce8ba5e58895fa8c1ba4970b09f0.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Servetch napisał:

Marynarka jest na pełnej podszewce, dzięki temu mniej się zaczepia, a to i tak jest typowo zimowa marynarka.

Nie, choć czasem myślę o tym, że mogłoby to mieć sens.

Byłem ciekaw, na co się zdecydowałeś. Ja mam dwie marynarki tweedowe - jedną na półpodszewce od Makarona, i drugą na pełnej podszewce od Błońskiego - a właściwie to garnitur - wrzucałem kiedyś tutaj zdjęcia:

Po półtora roku noszenia stwierdzam, że jednak podszewka jest potrzebna w takiej marynarce. Faktycznie, jak napisałeś, materiał się nie zaczepia, chodzi gładko, no i jest to marynarka zimowa (choć Twoja jest z Harris tweedu, więc zakładam, że ma co najmniej gramaturę 460 g/m2, ja mam trochę cieńsze 380/400 g/m2). Pomijam już fakt, czy coś takiego jak marynarka zimowa w ogóle istnieje, bo i tak raczej nie nosimy jej samej jako warstwy wierzchniej (choć można i tak), w pomieszczeniu mamy z reguły ogrzewanie.

Co do zapinania pod szyję, to jestem po prostu zaintrygowany taką opcją, jak ona wpływa np. na szerokość i wygląd klap. Myślę nad czymś takim, od kiedy zobaczyłem podobne rozwiązanie w bespokowej marynarce, która nosi Tomasz Miler (umieszczał on zdjęcia na blogu, chyba z 5 lat temu, od tego czasu okazjonalnie nagrywa w niej materiały na youtuba). Marynarka Simona, do której link tu wrzuciłeś, wygląda bardzo dobrze zapięta, ta Milerowa - trochę gorzej. Zastanawiam się jednak, na ile jest to praktyczne, bo tak ciasne zapięcie wyklucza właściwie cokolwiek pod szyja, no i sam tweed chyba daje nieprzyjemne odczucia tak ciasno wokół szyi (mam kurtkę Filsona z żywej wełny, właśnie tak zapinaną pod szyję, i nosi się... średnio zapiętą na ostatni guzik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.