Blondas
Użytkownik-
Postów
684 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
5
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Blondas
-
Oczywiście, że nie na miarę. To gotowe buty do przymiarki. To była raczej kwestia tego kto, z czego i za ile uszyje.
-
Wg info na forum cena 369 z przesyłką, robione w Portugalii, skóry też z Portugalii. Mają się pojawić inne kopyta.
-
Tak poniewczasie zorientowałem się, że jest wątek buty trochę taniej. Moje tam ten wpis przenieść?
-
Publikuje tu wpis, który umieściłem też na forum w butach.pl. Właściciel marki umożliwił tam zakup butów, z którego skorzystałem i jestem już po pierwszych doświadczeniach z butami Królewski Herb. Kontakt z panem Kubickim, właścicielem, był bardzo dobry. Kontaktowaliśmy się zarówno mejlowo jak i telefonicznie. Wszystko było bardzo czytelne. Dostałem fakturę pro forma, zrobiłem przelew i 2 dni później buty były u mnie. Na próbę wziąłem oksfordy i monki z 1 klamrą. Jakościowo buty robią dobre wrażenie. Skóra dobrze wykończona, miękka, szycie staranne. W środku wykończone ładnie, z niewielkim miękkim podpiętkiem. Dzięki podpowiedzi pana Kubickiego rozmiar udało się bardzo dobrze dobrać na długość. Następnie była przymiarka. Sam kształt kopyta nie przypadł mi do gustu, ale oczywiście jest to kwestia subiektywna. Mimo, że mam dość szeroką stopę, to buty były nieco za szerokie. W obu modelach brakowało mi takiego wysmuklającego wcięcia w okolicy długiego łuku stopy, który dla porównania na zdjęciu widać w oksfordzie Shoepassion. Przez to buty stanowią taką jednolitą bryłę. Nie podobała mi się też proporcja odcinka pomiędzy przyszwą i przeszyciem przy nosku. Był on taki krótki. Korzystne dla nich byłoby też wydłużenie buta. Podsumowując, buty są dobrej jakości, starannie uszyte. Nie mogę oczywiście powiedzieć, jak się będą zachowywać przy dłuższym noszeniu. Startujący aktualnie sklep jest godny zaufania. Buty zwróciłem, 2 dni później pieniądze były na koncie. Sam wygląd jest kwestią subiektywną. Warto je przymierzyć i zobaczyć jak będą wyglądać na własnej nodze.
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
Blondas odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Według pomiaru od przodu pomiędzy bocznymi szwami pod pachą to nie ma, w moich przy kołnierzyku 41 w obu jest 54 cm. Choć subiektywnie extra slim wydaje się lepiej dopasowana. -
Również taką mam. Nie na problemu z komfortem cieplnym. Cena zdecydowanie za duża. Materiał bardzo fajnie się układa i ma trochę elastanu, przez co może być naprawdę dobrze dopasowana. Jest to mocno nieoficjalny materiał, dobrze wygląda z każualowymi spodniami i krawatem.
-
Oxford to nie jest.
-
Mam prawidła z 3 źródeł, jedne ze sklepu klasyczne buty, które przyszły z Berwickami, kilka z Ciżemki i chyba że trzy z innego sklepu przez serwis aukcyjny. Wszystkie mają podobny kolor i wzór drewna, jest czerwonawe, pachną na razie też podobnie. Podsumowując, nie widzę różnicy Zobaczę, czy będzie różnica za pół roku i dłużej.
-
Co do obszerności kopyta to zgodzę się, że szerokie nie są. http://www.sklep.klasycznebuty.pl/278,berwick-242-derby-boot.html mówili, że szerokie, a są przeciętne. Przy szerokiej stopie muszę poczekać, aż się nieco rozchodzą. Szybko zwężający się przód również jest odczuwalny na palcach. Nie są na szczęście niskie na podbiciu.
-
Zakup był bodajże we wrześniu jeszcze. Długo leżakowały.
-
-
Ja mam też ok 104 w klatce, koszula 16 w kołnierzyku, slim w klatce i ramionach jest nawet luźna, mogłaby być szczuplejsza. Zdecydowanie wymaga taliowania. Teraz próbuję extra slim. Są w drodze.
-
No tak po bliższym przyjrzeniu nie na telefonie widać ten granat.
-
Mi i tak najbardziej leży bałwan w brustaszy. Te czarne guziczki.
-
[Kraków] Godny polecenia krawiec do przeróbki garniturów
Blondas odpowiedział(a) na ulisses temat w Przewodnik miejski
Taliowanie marynarek robiłem na Józefińskiej 5. Tam przeróbki krawieckie nowych marynarek robi Vistula. Proste taliowanie 15 złotych (obok w outlecie Vistuli życzyli sobie 38). Efekt jak na moje mało wprawne oko niezły. -
O polskich, tez byłem w szoku. Widać to na stronie internetowej. Z resztą sama sprzedawczyni zgodziła się, że cena była z kosmosu. Sporo cen wyjściowych mają z innej galaktyki.
-
Bardzo ciekawą promocję zrobił Próchnik. Nie dość, że mają przeceny na płaszcze i kurtki, to jeszcze jak się do nich dobierze marynarkę, to cena zarówno kurtki jak i marynarki jeszcze idzie o połowę w dół. Dzięki temu kupiłem budrysówkę w cenie 500 (wyjściowo 1999, co było przegięciem) i marynarkę za 300. Nie wszystkie są objęte przeceną, na pewno większość płaszczy. Obowiązuje od dzisiaj. Budrysówka dość dopasowana, na szczupłych facetów.
-
Na moje mało wprawne oko ten pierwszy jest wyraźnie za duży. Za szeroki i za długi. Rozmiar drugiego jest zdecydowanie lepszy, poza tym dużo fajniej wygląda. Być może nieco za szeroki w ramionach.
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
Blondas odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Zgodnie z sugestią kopiuję z innego wątku info o naszym zamówieniu. Zamówiliśmy 4 koszule oczywiście wyszło 100 funtów. Potem system proponował kolejne koszule za 25 funtów. Nie wiem, czy dotyczy to tylko wybranej grupy koszul, czy wszystkich tych, które są w cenie 100 funtów za 4. Dla nas to było wyczucie rozmiaru. Okazuje się, że muszę zamawiać nieco dłuższy rękaw, ale z kolei nie muszę taliować koszuli. Mam 187 cm wzrostu, w klatce pewnie ze 106, ale w pasie z 86-88. Slim z kołnierzem 41 leży fajnie, spróbuję następnym razem extra slim, choć może się okazać wąski. Rękaw 89 cm -brakuje może 1-2 cm. Niby bez marynarki sięga dobrze, ale po jej założeniu idzie ciut do góry i przy opuszczeniu ręki niewiele go wystaje. Mankiet na spinki ma 2 dziurki umożliwiające niewielką zmianę długości, ok 1 cm. To tak dla tych, co jeszcze nie kupowali. -
Forumowicze i Sympatycy BwB z Krakowa
Blondas odpowiedział(a) na damiance temat w Spotkania regionalne BwB
Ja tak spod Krakowa. Ale w Krakowie regularnie bywam. -
Słuchałem Pink Floyd na Wimpie. Początkowo miałem wrażenie, że przemiksowali Wish you were here. Potem jakieś nijakie, a momentami miks dźwięków, które trudno było stolerować. Słuchałem tylko połowy płyty, na razie pierwszy raz. Dokładne wrażenia ewentualnie po kilku razach.
-
Teraz już używam, wtedy były jeszcze w drodze. Jak miałem je dzisiaj na żywo, to nie sprawiały wrażenia złamanych. Zagięcie oczywiście jest, ale sprawia zupełnie normalne wrażenie. Swoją drogą, czy po trzech pełnych dniach chodzenia, w innych butach skóra byłaby prosta?
-
Może parę słów po zamówieniu. Wczoraj odebrałem 544 z zelowania, dzisiaj na nogach trzeci raz. Idealnie udało się dobrać rozmiar buta wg miarki SP. Mam dość szeroką stopę i płaskostopie poprzeczne w lewej stopie, ale mimo tego przód ma odpowiednią szerokość i nie uciska/nie boli. Kolor uniwersalny, podoba mi się i fajnie pasuje do szarości i granatu. Muszę popracować nad połyskiem, pewnie wosk będzie potrzebny. Skóra jest mięciutka, z taką do czynienia nie miałem jeszcze, ale to pierwszy taki but u mnie. Przyszwa ładnie się schodzi (co pewnie oznacza, że podbicia wysokiego nie mam). Jeszcze kilka zdjęć.
-
Bardzo wam dziękuję, czuję się przekonany, zamawiam ciemniejsze. Choć nie ukrywam, 545 bardzo mi się podobają, pragmatyzm jednak przeważa. Pani Oliwio, dzięki za zdjęcia, fajne takie bezpośrednie porównanie na zdjęciu. Chyba wkradł się u Pani błąd w opisie, to 545 mają domieszkę czerwonego , ale reszta jasna.
-
Cześć, noszę się z chęcią zamówienia oksfordów, mam tylko dylemat czy http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-545.html, czy http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-544.html. Do garniturów szarego i ciemnogranatowego. Miał ktoś okazję przyjrzeć się temu w naturze? Bardziej podobają mi się 545, ale obawiam się, czy nie będą za jasne do naprawdę ciemnego granatu typu http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-67862, choć akurat nie ten model.
