Skocz do zawartości

White Haven

Sympatycy
  • Postów

    3 532
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez White Haven

  1. @Hargin Nie wykluczam, mnie osobiście przekonał identyczny splot i to, że materiał jest na dotyk nie do odróżnienia. Dla zobrazowania zdjęcie tego Lamberta i drugie ze zbliżeniem na fakturę tkaniny tej koszuli oraz dla porównania Osovskiego (ta ciemniejsza)
  2. Co do Lamberta - obie posiadane przeze mnie koszule są moim zdaniem z tkanin Cotonificio Albini. Len po pierwszym praniu (przed nie oceniam bo i tak bym nie nosił koszuli bez uprania niezależnie od materiału) jest miękki, niegniotliwy. Łatwo go wyprasować. Wszywki z metką co prawda brak, ale mam bezpośrednie porównanie do lnianej koszuli Osovskiego i to ewidentnie tkanina z tego samego próbnika (tylko cena ciut inna bo Lambert ma w zasadzie stale wyprzedaże). Z ciekawości potwierdziłem to jeszcze w Marlonie (zielonogórski salon MTM), który miał na miejscu lniany próbnik CA. (tkaniny bodajże z serii Sahara Bright)
  3. Za tą kwotę są w porządku (ale zastrzegam że mam tylko dwie). Szczerze mówiąc ciężko znaleźć na tym pułapie cenowym coś lepszego z lnu.
  4. White Haven

    Popover

    Przynajmniej dali sensowny wybór kroju dla osób z lekkim brzuszkiem. Gdyby to były normalne koszule, a nie taki wynalazek to bym się nawet za tą cenę skusił.
  5. A ja się pochwalę takim drobiazgiem od Darka
  6. Cena uczciwa. Moja krawcowa bierze za same ramiona ok. 30 zł. Za skracanie spodni jakieś 10 zł.
  7. Mhm. Spodobał mi się krój i forma kołnierza. Z chęcią dokupiłbym jeszcze beżową EDIT Znalazłem ją w internetowym TK'u. Cena się w każdym razie zgadza z tym co zapłaciłem: http://www.tkmaxx.com/view-all-mens-clothing/khaki-green-military-jacket/invt/24062053
  8. W sensie ta moja? 150 zł za nią dałem... Akurat na metce nie było pierwotnej ceny.
  9. Fakt szkoda, jak mnie kilka dni temu solidny deszcz złapał to w kilka minut całkiem przemokła.
  10. Czy ja wiem? W sumie to jedna z moich dłuższych kurtek - ma 85 cm długości (z kołnierzem). Na marynarkę bym tego nie założył, ale też nie po to ją kupiłem. Marka - John Partridge & Co.
  11. Ja z kolei kilka miesięcy temu wyhaczyłem w TK'u coś takiego. Czysta bawełna (podszewka też), ściągacz w talii.
  12. Ciekawe A jaka jest ich skuteczność w porównaniu do zwykłych proszków ? Używam aktualnie kapsułek do prania (najczęściej Vizira) + dodatkowo Lenor dla zapachu i zmiękczenia (mamy bardzo twardą wodę). Zestaw skuteczny, ale tanio to to nie jest.
  13. Dzięki. Ja do tej pory kupowałem głównie w Calzedonii. Z moich wrażań odnośnie tej marki: 1. Cienkie podkolanówki z czystej bawełny merceryzowanej wytrzymywały kilkanaście do dwudziestu prań. Ale to może być moja wina - nosiłem je do czarnych wiedenek w których trochę latały mi pięty i przetarcia pojawiły się właśnie w tych miejscach. Względnie dobrze trzymały kolor. 2. Podkolanówki z prążkowanej czystej bawełny przecierały się po około 20-25 praniach. Analogicznie wersje krótkie. Wersje krótkie trzeba było poprawiać co kilka minut marszu bo się ciągle zsuwały. Kolor szybko płowiał (w zasadzie już po 2-3 praniach widać było różnicę) 3. Bawełna z dodatkiem elastanu, wiskozy i kaszmiru (wersja krótka) - kiepskie, po kilku praniach zaczęła się mechacić. Po 10 były pierwsze przetarcia, a po 15 wywaliłem do śmieci. (za śliski materiał żeby nadawał się do polerki butów ;)) Kolor trzymały cały czas. 4. Bawełna 90% z dodatkiem 2% elastanu i 8% poliamidu (wersja krótka) - tragedia, nie kupować. Kolor płowieje od 2-3 prania. Skarpety szybko się mechacą i przecierają. Wytrzymują góra 15 prań. A od ok. 10 z uwagi na mechacenie i utratę koloru w zasadzie nadają się tylko do chodzenia po domu. Coś jak zwykłe skarpety firmy krzak za 5 zeta. 4. Bawełna we wzorki z dodatkiem (chyba coś ok. 10%) nylonu (wersja krótka) - jak do tej pory chyba najlepiej się sprawdza. Nie mechacą się, nie tracą koloru, po ok. 30 praniach nadal nie widać przetarć. Względnie dobrze trzymają się stopy, ale potrafią się lekko zsunąć. Nie czuję jakiejś negatywnej różnicy w oddychalności w stosunku do czystej bawełny.
  14. Tak z ciekawości jak oceniasz trwałość? Ilość prań po których zaczynają się pojawiać przetarcia i dziury? Stopniową utratę kolorów po praniu?
  15. Z reguły te z niewielkim dodatkiem elastanu trzymają się dobrze. Czysta bawełna zawsze mi "zjeżdża".
  16. Ja ostatnio znalazłem ten sklep - czekam właśnie na pierwszą dostawę http://www.skarpetydeluxe.pl/kategoria/skarpety-kolorowe/
  17. Jak ten kolor jest biały to ja oficjalnie ogłaszam się daltonistą
  18. White Haven

    Yoox

    Dzięki. Poszperam
  19. White Haven

    Yoox

    A ile ta twoja 54 ma talii ? W Polsce ostatnio same slimy i mam problem z kupieniem czegokolwiek o sensownej jakości i kroju. Powinienem nosić rozmiar maks 52 (w większych ramiona są za szerokie), ale w talii marynarka musi mieć co najmniej 107 cm szerokości. I weź tu coś znajdź.
  20. Spoko. Obstawiam, że za tydzień będzie pierwsza (z wielu) promocja. A garnitur ładny. Ale z tym to odjechali w kosmos - zobaczcie skład: http://sklep.bytom.com.pl/marynarka-bg1-02-42a
  21. Od razu przypomniał mi się efekt twoich zabaw z moimi niebieskimi butami
  22. Za krótka? Na tych zdjęciach robionych z boku i przez ramię podwinął się trochę tył do góry.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.