-
Postów
876 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
15
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez bratdominik
-
AS Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
-
Masz w tym swój ogromny wkład, a u mnie dług wdzięczności. Dobre buty wciągają. Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
-
Na razie mała zapowiedź z dwóch przeciwnych punktów widzenia. W miarę czasu opiszę każdą parę. EDYCJA 2020.03.29 Poniżej krótkie opisy każdej pary z kolekcji wiosna-lato. Zachęcam do zadawania pytań w razie zainteresowania innymi szczegółami. Kopyto: 72 Nazwa modelu: Alfred Sargent ? produkcja dla Nepenthes z Japonii Kolor: 08 Rozmiar: 7F, ale długie i obszerne jak 8F Dopasowanie: zaniżona numeracja, potrzebne były wkładki i zapiętki aby móc nosić Skóra uwagi: kordowan, falujotsa nie łamiotsa, regularnie potrzebuje odświeżania koloru Podeszwa uwagi: commando, po roku użytkowania zaczęła się odklejać Inne: masywny wygląd, ale dosyć lekki but, bardzo wygodny po dopasowaniu wkładek Ocena: 4/5 (za sprawą numeracji) Czy kupiłbym ponownie?: zdecydowanie tak, ale o cały rozmiar mniejsze. Biorąc pod uwagę cenę wyjściową był to mój najlepszy zakup butowy za 25% RRP. Kopyto: 80 Nazwa modelu: Alfred Sargent Lamport, stara linia Premier Kolor: orzechowy Rozmiar:7EX Dopasowanie:ciasne, ale nie za ciasne. Faktycznie jak AS-owe 87, ale ciut krótsze i na pewno węższe Skóra uwagi: znakomita, świetnie przyjmuje kosmetyki, bardzo szybko nabiera połysku Podeszwa uwagi: kryty kanał szycia, na razie mało używane,w więc nie mam dużo do powiedzenia Inne: Ocena: 5/5 Czy kupiłbym ponownie?: zdecydowanie tak. Mimo, że używane (sądząc po stopniu zużycia czubków, podeszwy i fleków nie nie więcej niż kilka razy), warte swojej aukcyjnej ceny. Kopyto: 87 Nazwa modelu: Alfred Sargent Ellington, stara linia Classic Kolor: biały i jasnobrązowy Rozmiar: 7F Dopasowanie: jak to 87, komfortowe, bez ucisku,mogłoby być ciut krótsze Skóra uwagi: niestety korygowana, ale póki co nie tworzą się brzydkie załamania. Wystarczą na tyle, na ile wystarczą. Podeszwa uwagi: standardowa AS z odkrytym kanałem szycia, mało używane więc nie mam dużo uwag Inne: Ocena: 3/5 Czy kupiłbym ponownie?: prawdopodobnie nie, celowałbym w spektatory z lepszej jakościowo skóry Kopyto: 99 Nazwa modelu: Alfred Sargent Ramsey, stara linia Exclusive Kolor: Oak, na zdjęciach potraktowany 34 Havana Rozmiar: 7F Dopasowanie: krótkie kopyto z wąskimi palcami. Przez długi czas biłem się z myślami, czy ich nie wystawić na bazarek z powodu ucisku na mały palec prawej (większej u mnie) stopy. Zagryzłem zęby i po kilkunastu wyjściach but idealnie ułożył mi się na nodze, do tego stopnia, że mogę w nich chodzić cały dzień. Cieszę się, że dałem im szansę, to jeden z tych najlepiej dopasowanych do mojej stopy butów, dzięki czemu skóra bardzo ładnie się zachowuje pomimo częstego użytkowania. Skóra uwagi: brak zastrzeżeń. Wszystko tak jak powinno być. Podeszwa uwagi: pomimo lepszej jakościowo podeszwy czubki były do reparacji po ok. 2 sezonach. Po 3 sezonach podklejenia wymaga krycie kanału szycia. Inne: słabe mocowanie pasków do sprzączek wymagało przeszycia zaraz po zakupie. Ocena: 5/5 Czy kupiłbym ponownie?: zdecydowanie tak pomimo uszczerbków. Kupowane jako seconds prezentowały już przy zakupie świetną wartość, która wzrosła w moich oczach wraz z użytkowaniem. Kopyto: 104 Nazwa modelu: Alfred Sargent Armfield, stara linia Exclusive, dla Skomaker Dagestad Kolor: Oak Rozmiar: 7F Dopasowanie: idealne. But od razu leżał na mojej nodze w sposób perfekcyjny. Jest to obok 109 moje ulubione kopyto w stajni AS. Ten model to jeden z moich faworytów, dzięki czemu często jest w rotacji. Skóra uwagi: bardzo dobrze się zachowuje, ładnie się łamie na raz. Podeszwa uwagi: podzelowana fabrycznie, z czego jestem bardzo zadowolony. Bardzo powolna ścieralność pomimo intensywnego użytkowania. Inne: Ocena: 6/5 Czy kupiłbym ponownie?: bez chwili wahania. *** Kopyto: 104 Nazwa modelu: Alfred Sargent ?, ale wygląda jak Wilson, stara linia Exclusive, dla Ducker&Son Kolor: cherry Rozmiar: 7.5EX Dopasowanie:ciaśniejsze od 104 w tęgości F, przez co nie czuć tak bardzo większego rozmiaru. Niemniej w podbiciu potrzebowałem tongue pads w obu butach. Skóra uwagi: bardzo przyjemna w dotyku, niestety dość nieładnie się połamała, prawdopodobnie z powodu większego rozmiaru. Podeszwa uwagi: kryty kanał szycia, standardowo u mnie wymagała reparacji czubków po 2 sezonach. Inne: szalenie efektowny model, żałuję, że odrobinę za duży numer Ocena: 4/5 Czy kupiłbym ponownie?: prawdopodobnie nie, chyba że w swoim rozmiarze. Kopyto: 109 Nazwa modelu: Alfred Sargent Holmes II dla Herringshoes Kolor: Oak Rozmiar: 7,5F Dopasowanie: moje pierwsze zetknięcie z kopytem 109, bardzo ciasno opinało stopę bez ucisku. Po kilku latach użytkowania z wkładką rozeszło się na szerokość, natomiast luz w pięcie jest niwelowany bardzo ścisłym sznurowaniem, które bardzo lubię. Nadal świetnie leży na nodze. Skóra uwagi: zamsz rewelacyjny. Po kilku latach użytkowania jak nowy. Lico świetnie się zachowuje oprócz strefy zgięcia - większy o pół numeru rozmiar spowodował przeciętne łamania buta oraz pojawienie się różnic w wybarwieniu butów w tych okolicach. Podeszwa uwagi: odkryty kanał szycia, czubki do reparacji po 3 sezonach. Poza tym świetne zachowanie, bardzo trwałe fleki, nadal oryginalne. Inne: bardzo efektowny but, zarówno w formie, jak i kształcie. Ocena: 4/5 Czy kupiłbym ponownie?: chętnie, ale tym razem w swoim zwyczajowym rozmiarze. *** Kopyto: 109 Nazwa modelu: Alfred Sargent Armfield Kolor: czarny Rozmiar: 7F Dopasowanie: idealne. But jak szyty na moją nogę. Skóra uwagi: to chyba najlepsza skóra ze wszystkich moich butów. Nie wiem skąd pochodzi, ale jest niezrównana: bardzo miękka i świetnie wraca do formy na prawidłach. Podeszwa uwagi: kryty kanał szycia, na razie bez wymiany czubków, ale nie ominie to mnie. Inne: Ocena: 6/5 Czy kupiłbym ponownie?: tak, chociaż użytkowane są rzadko z powodu swojego koloru ** Kopyto: 109 Nazwa modelu: Alfred Sargent Henry II dla Herringshoes Kolor: tan? Rozmiar: 7F Dopasowanie: jeszcze lepsze niż w fabrycznych Armfieldach, ściślejsze w pięcie (którą mam szczupłą), na nodze odczucie jest jakby były szyte na miarę. Skóra uwagi: na razie nieużytkowane, więc nie mam uwag. Podeszwa uwagi:odkryty kanał szycia, poza tym j.w. Inne: Ocena: 5/5 (wizualnie) Czy kupiłbym ponownie?: jeszcze nie mam opinii na ten temat Kopyto: 724 Nazwa modelu: Alfred Sargent Moore, stara linia Exclusive Kolor: cherry Rozmiar: 7F Dopasowanie: zaskakująco dobre. Na mniejszej lewej stopie nie obyło się bez tongue pad. 724 jest obszerniejsza w podbiciu od 109. W palcach i pięcie dopasowanie idealne. Skóra uwagi: znakomita, łamie się w sposób minimalny na raz. Świetnie przyjmuje kosmetyki Podeszwa uwagi: kryty kanał szycia. Za dwa sezony czubki do reparacji. Poza tym wolno się ściera. Inne: pomimo obaw i wcześniejszych nieprzekonywujących przymiarek Moore w swoim rozmiarze, jestem niezwykle zadowolony z tego zakupu. Ocena: 6/5 Czy kupiłbym ponownie?: z wielką chęcia w kolorach Oak lub Burgundy. Kopyto: 205 Nazwa modelu: Cheaney Daventry II Kolor: plum Rozmiar: 7F Dopasowanie: bardzo wygodne wydłużone kopyto, które wszędzie świetnie trzyma. Skóra uwagi: wydłużenie kopyta sprawia, że łamie się na dwa razy. Bardzo przyjemna część zamszowa buta. Podeszwa uwagi: odkryty kanał szycia, raczej niezbyt trwała - w porównaniu z podeszwami AS czubki szybciej potrzebowały reparacji. Inne: niestety nierówne wybarwienie powoduje, że będę zmuszony po sezonie spróbować coś z tym zrobić. Ocena: 4/5 Czy kupiłbym ponownie?: raczej tak choć chyba spróbowałbym pójść o pół rozmiaru w dół. ** Kopyto: 1973 Nazwa modelu: Cheaney Brunswick dla Herringshoes Kolor: tan Rozmiar: 7,5G Dopasowanie: but za duży na moje stopy wymagał wkładki pełnej, z którą nosi mi się je świetnie. Skóra uwagi: Skóra bardzo dobrze się zachowuje i bardzo estetycznie łamie, choć dość szybko też przesusza. Potrzebują regularnej pielęgnacji. Podeszwa uwagi: odkryty kanał szycia, trwalsza niż w modelu powyżej, choć też nie uniknąłem reparacji czubków. Inne: Ocena: 4/5 Czy kupiłbym ponownie?: kupione za ułamek RRP miały dobry stosunek jakości do ceny. Myślę nad ich rekoloryzacją, co każe mi wierzyć, że jestem z nich zadowolony. Kopyto: Z160 Nazwa modelu: Carlos Santos ? dla Herringshoes Kolor: czarny Rozmiar: 7F Dopasowanie: w moim odczuciu wydłużone kopyto zachowuje się jak EX. Dość długo uciskało w okolicy zewnętrza śródstopia, nadal się tam rozciągają, ale wszystko idzie w kierunku idealnego dopasowania. Skóra uwagi: na razie łamie się zaskakująco dobrze na raz - spodziewałem się gorszego zachowania skóry. Świetnie wraca do formy na prawidłach. Sama skóra także zaskakująco miękka. Generalnie czarny nie jest moim kolorem, niemniej dwie pary w czerni które posiadam mają fantastycznej jakości skórę. Podeszwa uwagi: odkryty kanał szycia, bardzo szybkie ścieranie czubków. Czeka mnie ich reparacja po ledwie jednym sezonie. Inne: moje pierwsze buty wygrane w konkursie - co to była za radość Ocena: 4/5 Czy kupiłbym ponownie?: w pełnej cenie wolałbym kupić coś ze stajni JFP. W okazyjnej prawdopodobnie bym się skusił, ale w innym kolorze. Kopyto:? Nazwa modelu: Old Curiosity Shop ? Kolor: orzechowy Rozmiar: 7F Dopasowanie: obszerne kopyto, dobrze trzyma piętę. Skóra uwagi:bardzo dobrze się złamały, świetnie przyjmują kosmetyki. Podeszwa uwagi: szycie blake, cienka podeszwa szybko potrzebowała zelowania. Najsłabszy punkt buta. Inne: buty wielu osobom się nie podobają i na pewno nie są klasyczne. Nie przeszkadza mi to się nimi cieszyć i bawić. Dobre jako woły robocze z odrobiną szaleństwa. Ocena: 4/5 Czy kupiłbym ponownie?: kupowane na wyprzedaży - tak. W pełnej cenie - nie. ** Kopyto: ? są jakieś oznaczenia ale nie wiem które oznacza kopyto Nazwa modelu: Alfred Sargent ? dla Bowen Kolor: ciemnoniebieski Rozmiar: 7F Dopasowanie: świetne. Kopyto jest krótkie ale zaokrąglone, przez co nie uciska w palach i świetnie trzyma stopę. Skóra uwagi: na razie po kilku wyjściach nie mam uwag. Zobaczymy co dalej. Podeszwa uwagi: odkryty kanał. Na razie brak uwag. Inne: kupowane nowe od świeżego użytkownika portalu aukcyjnego, które dał na nie niską cenę wyjściową. Finalnie wylicytowałem za 25% RRP. Ocena: na razie 5/5 Czy kupiłbym ponownie?: jeżeli nadal będą się zachowywać tak jak do tej pory, to na pewno. Kopyto: Vistula Nazwa modelu: Patine ? wholecut Kolor: zielony Rozmiar: 6,5G Dopasowanie: skorzystałem z GMTO Patine x TheShine, w czasie którego można było dobrać kopyto pod siebie oraz mieć pomalowane buty wg własnego widzimisię przez p.Andrzeja Olendera (TheShine). Istniejące na dany moment kopyta F w Patine były wszystkie na mnie albo za ciasne, albo za duże. Dopiero zejście o pół numeru w dół przy równoczesnym zwiększeniu tęgości okazało się być dobrym posunięciem. But trzyma ciasno w pięcie, bardzo bardzo ściśle, a w palcach jest za to akurat tyle miejsca ile trzeba na szerokość. Tu drobna uwaga: już w tęgości F jest dużo miejsca nad palcami, w G podobnie. Skóra uwagi: na razie tylko miałem je w rękach, pierwsze wyjście przed nimi. Brak uwag. Malowanie ekstraklasa światowa - świetny kontakt z wykonawcą. Bardzo elastyczne podejście co do kopyta także od Patine. Wymyśliłem kopyto, którego nie mieli w ofercie, ale nie stanowiło to dla nich kłopotu. Podeszwa uwagi: kryty kanał szycia, brak uwag na razie Inne: Ocena: ?/5 Czy kupiłbym ponownie?: jeszcze nie mam opinii na ten temat. Kopyto: 915 Nazwa modelu: Yanko ? Kolor: burgund Rozmiar: 7F Dopasowanie: pomimo obaw okazuje się być bardzo podobne do 109 AS, z tą różnicą, że ma trochę więcej miejsca nad palcami. Reszta właściwie analogiczna. Skóra uwagi: na razie jeszcze nie były noszone. Podeszwa uwagi: odkryty kanał szycia, brak uwag j.w. Inne: Ocena: ?/5 Czy kupiłbym ponownie?: jeżeli będą się ładnie łamać i przyjmować pielęgnację, będę bardzo zadowolony - kupione nowe ze zniżką 50% będą cennym nabytkiem w kolekcji. Wyjściowe dopasowanie do stopy jest dobre, co wraz z dość uniwersalnym kolorem wróży im sukces w mojej rotacji.
-
Czy dobrze rozumiem że na długość 19 i 99dx są w tym rozmiarze dłuższe o te brakujące w 87 2mm czy więcej? Szerokości tak jak w 87 się nie spodziewam, więc na ile węższe są 19 i 99dx od 87 w Twoim odczuciu? Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
-
@mapsajm single monki bardzo ciekawe. Raz że model, dwa że kolor, trzy że kopyto. Nie pamiętam innych butów na 19, które jest kopytem handgrade. Niech służą. Mam pytanie. W 87 brakuje Ci 2mm na długość do pełnego komfortu. Jak wypadają 19 i 99dx na długość (idealnie czy też zostaje luz) oraz szerokość względem 87? Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
-
Polecam przez telefon. Swoje tak kupiłem, wszystko było ok.
-
Cieszę się że już zrobiłem swoje zakupy. Inaczej pewnie bym się skusił na te hanowery. Cheaney świetne buty. Ja rok temu w seconds nabyłem Richmond, z których jestem bardzo zadowolony.
-
Holmes II. Alfred Sargent. To już chyba 5. rok użytkowania będzie.
-
@Żorż Ponimirski a mi ten zestaw pasuje. Też bym nie założył bosmanki tutaj.
-
@Paweł Kupras ani trochę. Dobre wiązanie załatwia sprawę. Mi szerokie ujście nie wadzi. But trzyma mocno w kostce, więc powyżej już mi to powiewa (sic!).
-
Patine Harold.
-
Brawo ale u nas to nie do zrobienia, poza drobnymi wyjątkami. Nam zostaje internet. Apples and oranges,
-
@mayor być może jesteś na złym forum (bo że jesteś gentlemanem nie wątpię), a być może się mylisz a kupujący forumowicze nie po pełnej cenie nadal są gentlemanami natomiast co do okazji i zakupów w sieci - w Polsce poza drobnymi wyjątkami nie uświadczysz okolicznego małego biznesu, który Ci sprzeda Aldeny, C&J czy inne uznane marki butów. W naszym zakątku świata czarnopiątkowe okazje w sieci to nierzadko prawdziwe okazje. Bo że są, to wielu na tym forum zaświadczy.
-
Producenci, marki butów: PATINE.SHOES na kopytach TJ
bratdominik odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Buty
Pierwsze zdjęcia z mojego zamówienia xTheShine, na które czekałem pół roku co do dnia. To chyba najdłuższe oczekiwanie na zakup w moim życiu, ale było przyjemnie. Efekt końcowy bardzo mi się osobiście podoba - chciałem buty spokojne w odcieniu ciemnej zieleni z przyczernieniem nosków o okolic przyszwy i niewielkimi przejaśnieniami. Komunikacja z Mistrzem @arsen pierwsza klasa, z entuzjazmem przystał na taką specyfikę. Podobnie wielkie brawa dla Patine @saphir.pl: dzięki warunkom zamówienia mogłem po przymierzeniu 3 kopyt w dwóch numerach dojść do wniosku, że najbardziej będzie mi leżeć kopyto, którego nie mają, czyli Vistula w G. Ale nie było to problemem, gdyż w Patine bez mrugnięcia kursorem przystali na moją prośbę. I to był strzał w dziesiątkę. Na mojej stopie długości 26 cm i podbiciu w palcach 24 cm kopyto o szerokości F było za ciasne w śródstopiu na dole stopy od zewnątrz. Nawet nie na łuku stopy, nie w palcach (gdzie generalnie kopyta TJ są wygodnie obszerne), tylko na dole. Na szczęście w G wszystko jest o niebo lepiej. Nic nie ciśnie, na długość i szerokość perfekcyjne. Generalnie kopyta TJ Patine są odrobinę węższe niż analogiczne Sargenta i Cheaney, tak o pół tęgości. W tych drugich noszę 7 F i wszystko jest OK. Dopiero w EE noga ciśnie tak samo jak w 7 F Patine TJ. Same buty wykonane bez zarzutu, nic nie odstaje, skóra miękka w chwycie, pierwsze przymiarki wskazują, że powinny się ładnie łamać, ale to dopiero na wiosnę. Na razie królują trzewiki, podeszwy dainite i wełniane skarpety [emoji4] Ten rok jest generalnie znakomity butowo. Były AS Moore najpierw, potem AS Ellington, Bowen Richelieu by AS, CS Orwell, Herringshoes Henry II by AS, PatinexTheShine a w drodze jeszcze 2xYanko w burgundzie. Oby kolejny był co najmniej tak samo udany! EDIT. Dodałem kilka zdjęć w innym świetle.- 209 odpowiedzi
-
- 21
-
-
-
- goodyear welted
- shoes
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mierzyłem wszystkie TJ Patine, moja stopa to 26 cm, obwód ok.24 cm. W tęgości F nic mi nie podeszło, wziąłem Vistulę G w 6,5 i jest idealnie. Na Twoim miejscu, podobnie jak Kolega przede mną, wziąłbym 8,5 G.
- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
Orwelle z wygranego konkursu Herringshoes. Czasami wystarczy odrobina wysiłku i fanty same wpadają. Kopyto 160, wydłużone, sporo miejsca w palcach, śródstopie smukłe, nie od razu moja stopa czuła się w nich komfortowo, ale skóra się dopasowała. Odrobinę twarda krawędź języka, ale liczę na to, że z czasem zmięknie i nie będzie się wbijać. Sama skóra bardzo miękka w dotyku, zobaczymy jak się będzie łamać i starzeć.
-
Dzisiaj Henry II w świetle (jeszcze) dziennym i mało zachmurzonym. Bardzo ładnie się prezentują. To był dobry zakup. Kolegów zachęcam do wstawiania zdjęć swoich nabytków oraz dzielenia się opiniami.
-
@Grafa gdybym coś widział dam znać, choć nigdzie nie widziałem tego modelu w tym kolorze już od dawna.
-
@kormox zejdą się. Jeżeli AS trzyma poziom, to but się ułoży, a rozwarcie zmniejszy. Moje ASy wszystkie się ułożyły po kilku wyjściach.
-
@Żorż Ponimirski masz rację. Nie przejmuję się tym. Opisałem rzetelnie dla przyszłych kupujących, aby wiedzieli z czym się wiąże zakup AS. Mnie te buty cieszą, bo Keats od zawsze był na mojej liście życzeń. Tu mam tego namiastkę. Taronami się nie martw. Kolejne zakupy pokazują coraz to nowsze fabryczne seconds. Jeszcze pewnie nie raz znajdziesz coś dla siebie. @tadamdam ja bym spróbował mahoń. Przy tak ciemnym brązie może wyjść bardzo dobrze. @kormox dzięki za porównanie kopyt. Spróbuję dziś dopisać to do wątku kopytowego. @mapsajm gratuluję odwagi. To odważne buty. Mi się bardzo podobają. Cieszę się, że mogłem pomóc i do usług.
-
@fan_dobrego_buta i ja dołączam się do podziękowań. To już chyba 5. rok, jak to robisz i nadal Ci się chce, nawet gdy sam nie kupujesz. Hats off! Na początku najważniejsze : cieszę się, że zakupiłem Henry II. Na pierwszy rzut oka nie było 'wow' oraz mają kilka odchyleń (lecz przy tym nic krytycznego), co powoduje że są 2. gatunku jednakże podoba mi się i model (analogiczny do modelu handgrade Keats z różnicą tylko w medalionie), i dosyć wyraziste wykończenie. Jest to z wszystkich moich zakupów AS para z największą ilością odchyleń, ale nie przeszkadzają mi one i wiem, że w użytkowaniu nie będą odgrywały roli. Kopyto 109 bez pudła leży mi idealnie. Dla przyszłych kupujących podaję info o drugogatunkowości aby móc zobrazować sobie w czym rzecz. Nierówno naciągnięte cholewki przez co obydwa buty są odrobinę niesymetryczne względem siebie (zdj.3,4,5). 2 drobne zadrapania skóry na czubku oraz cholewce (zdj. 6,7,8). Samo wykończenie nieidentyczne na obu butach i nieidealne (zdj. 9,10,11). Pierwsze dwa zdjęcia poglądowe, pozostałe prześwietlone aby zobrazować odchylenia.
-
@tadamdam ja na podobnych Holmes II stosuję 34 Havana. Za radą@fan_dobrego_buta, która świetnie się sprawdziła.
-
@fan_dobrego_buta ponieważ Tarony są robione dla Cleverley, chciałbym spytać pod kątem przyszłych zakupów takich modeli czym wg Ciebie ich Taron różni się od AS Cambridge, na którym jest ewidentnie wzorowany w moim odczuciu. Lepsza skóra? Dokładniejsze wykonanie? Coś innego?
-
Alfred Sargent Harrold.
-
Dobra robota.
