Lebowski32
Użytkownik-
Postów
298 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Lebowski32
-
Republic of Ties
Lebowski32 odpowiedział(a) na Republic of Ties temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Tłumaczenie rzecz subiektywna. Wiele nieudanych rzeczy się przyjęło i jedną z nich jest tradycyjna forma knitu. Nic nie poradzę na to, że taka końcówka to jednoznaczne skojarzenie: nie było krawata, to zawiązałem podkolanówkę pod szyją- 498 odpowiedzi
-
- republicofties.com
- krawaty
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Republic of Ties
Lebowski32 odpowiedział(a) na Republic of Ties temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
E tam, czemu by nie "wydziergać" krawata? Są szantungi, ostre grenadyny, jedwabne surówki i inne włochate stwory, to może być knito-krawat. Niestety knit sam w sobie wygląda jak skarpeta pod szyją. Ta końcówka jest straszna. Z ograniczonych i nie do końca reprezentatywnych oglądów wkoło nie kojarzy się dobrze paniom- 498 odpowiedzi
-
- republicofties.com
- krawaty
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Republic of Ties
Lebowski32 odpowiedział(a) na Republic of Ties temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Te knity są świetne... ja bym tylko chciał, żeby miały normalne krawatowe, a nie skarpetowe końcówki. Czy jest na to szansa?- 498 odpowiedzi
-
- republicofties.com
- krawaty
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ups! Racja, poprawiłem
-
Jeśli dobrze kojarzę, to mieszanka materiałów na zasadzie roślina/zwierzę jest niekoszerna. Natomiast roślina-roślina jest ok np. len i jedwab bawełna. Natomiast wełna-bawełna też niedopuszczalna. Inna sprawa, że skreśla to praktycznie wszystkie marynarki SS z odrobiną wełny (zwierzę), bo przecież podszewka jest wiskozowa (roślinna). Podszewka i materiał wierzchni tworzą razem całość - nie da się zdjąć jednego bez drugiego na raz, więc to też jest występek przeciwko zasadom biblijnym.
-
@Ataman Na zdjęciu nadkoordynacja skarpetek, krawata i poszetki. W realu zapewne nie. Bardzo fajny zestaw, skarpetek i tak przecież większość czasu nie ma tak na widoku jak na zdjęciu. Krótko mówiąc, zestaw niekoniecznie super nadaje się do tworzenia instagramowego zestawu, ale do chodzenia w praktyce jak najbardziej. Często widzę dyskusję w tym wątku o stroju i ludzie zapominają, że to, co na zdjęciu, wygląda naprawdę inaczej w praktyce.
-
Pepenix - SS powinno przejść na model sprzedaży Meermina. Zamiast 1300 złotych za marynarkę, która zalega miesiącami w magazynach, a potem jest sprzedawana w outlecie, marynarka np. po 900 złotych i zapisy na nią - wysyłka towaru po dwóch miesiącach. Nie - to nie są sztuki z max 2014. W tym roku bordowa marynarka w kratę, czy niebieska to kolekcja ubiegłoroczna. W wakacje gdy startował outlet były również marynarki z 2015 roku, mocno przecenione
-
Nie podoba mi się to co robi SS z tymi wyprzedażami. To zaburza ich model biznesowy i oznacza, że powinni sprzedawać taniej od początku i np. robić zapisy na produkt. A tak ci, co kupują marynarki po 1300 zł, mogą czuć się rozczarowani.
-
Ano. Kolega dowiódł, że nawet o słabe buty można dbać. Ale to nie o to chodzi. O wnętrze Dacii też można dbać, ale nie ma szans w starciu z Mercedesem, gdzie w środku drewno, skóra i chromy.
-
Abstrahując już od ich mocno nieładnego kształtu i od tego, że są klejone, starzenie się takiej skóry jest brzydkie wizualnie. Na nodze, albo nawet bez prawideł będzie to mało atrakcyjny widok (mówię o samej skórze, pomijam brzydki kształt). Przewaga Meerminów i butów z wyższych półek jest taka, że skóra elegancko się starzeje. Zagięcia dodają wręcz uroku. Tutaj jest to niemożliwe przy całym Twoim wysiłku i próbie dbania o nie.
-
Kupno/sprzedaż używanych eleganckich butów w Polsce - gdzie jest najlepsze miejsce do tego? Wiem, że można wystawiać na portalach typu allegro, ale gdzie potem podawać informację? BwB w sumie podchodzi niechętnie do informowania o sprzedaży używanych butów.
-
Pics, please?
-
@Leppard główny problem jest w niewiedzy ludzi o tym, jak się robi buty, z czego się robi buty, jak długo żyją buty i jak wyglądają po pewnym czasie użytkowania. Dodatkowe zamieszanie powoduje to, że droższe buty wcale nie znaczy lepsze buty. Niestety jednak lepsze buty to znaczy droższe buty
-
Leppard - chciałbym kupić nowe ładne alufelgi do auta. Niestety nie mogę znaleźć kompletu za 500 złotych. Dlaczego? Przyczyny odnajdziesz łatwo. Z przyczyn analogicznych nie znajdziesz dobrych butów po 300 złotych.
-
Rękaw pracuje wyśmienicie. Ramię w ogóle się nie podniosło przy ruchu ręką do góry.
-
Kamizelka jest zbyt wysoka, ale to żaden problem dla trochę zorientowanego krawca. Można bez problemów ją przyciąć i zrobić głębszą. Wtedy ten smoking będzie wyglądał wyśmienicie. Też obstawiam spodnie na szelki, ale warto spytać obsługi.
-
Mi akurat nie żeby przeszkadzał ten sweter, ale uważam, że koszula i krawat są mega. Zwłaszcza koszula. Wolałbym ich więcej zobaczyć, dlatego zrezygnowałbym z dodatkowej warstwy w ogóle (chyba, że w kolorze reszty garnituru).
-
Ale ładny old-skul, gratulacje. Urocze.
- 17 odpowiedzi
-
Miro, przecież kamizelka zasłoni szlufki, więc w czym problem? Ten defekt w ogóle nijak się ma do optycznego wybrzuszania kamizelki i wystawania sprzączki od paska. Jeśli ktoś jest aż takim pedantem, to może zawsze szlufki usunąć, chociaż nie wiem po co, skoro ich przy kamizelce nie widać (nawet bez kamizelki mała szansa, że je się zobaczy). Whitesnake - co masz na myśli? Spodnie garniturowe z niskim stanem i tak źle wyglądają, nawet z paskiem. Jeśli chodzi o długość nogawek, to uznajmy, że z szelkami nosimy spodnie po włosku, a z paskiem po angielsku
-
Miro, ja pasek do kamizelki trawię w zestawach każualowych. Przy garniturach mi przeszkadza, ma charakter sportowy i przypomina sportowy zegarek. Spodni na szelki przecież nie trzeba się dorabiać, wystarczy wszyć guziki do tych, które już mamy
-
Szkoda tylko, że brakuje podstawowej zasady: z kamizelką najlepiej wypadają szelki, a nie pasek. Zwłaszcza przy eleganckich garniturowych kreacjach. Czy przypadek Stylemana to bardziej styl formalny (rekomendowany bez paska) czy nie, to oczywiście kwestia opinii. EDIT: Poza tym ten przewodnik nie ma racji - wcale nie musimy zostawiać zawsze odpiętego ostatniego guzika. Wszystko zależy od kroju kamizelki tj. gdzie ten guzik się znajduje. Np. w kamizelkach typu "U" smokingowych zdecydowanie poleca się zapięcie wszystkich guzików.
-
Spotkania forumowiczów BwB w Warszawie
Lebowski32 odpowiedział(a) na roland temat w Spotkania regionalne BwB
Idealnie. Akurat wtedy ruszy outlet SuitSupply, więc mniej osób mi sprzątnie znowu marynarki sprzed nosa -
Popieram w pełni zabawę w strollera, gratuluję, jestem za! Uwagę mam z trochę innej strony - krawat jest zbyt mało formalny. Takie wielkie kropki są w stylu "casualowych" krawatów, jeśli chodzi o modę klasyczną. Wybrałbym poważniejszy, aczkolwiek nadal lekki krawat (np. jednolity ale nadal wesoły kolorystycznie). Zegarek na łańcuchu jest mocno retro-klasyczny, co jeszcze bardziej gryzie się w kontekście takiego swobodnego krawata. Myślę, że mogłeś postawić na strollera, który miałby w sobie powiew świeżej młodości. Jeszcze czepiając się może trochę nadmiernie - przy Twoim wzroście do strollera ciekawsza będzie bardziej kanciasta kamizelka, mniej w kształcie litery U, która obecnie rozpycha Cię na boki. Wpinkę z orłem faktycznie bym sobie darował. Symbole narodowe nie pasują do klasycznej mody męskiej, która jest z natury głęboko kosmopolityczna w swojej estetyce.
-
To ile są warte to kwestia subiektywna. Gdyby robił je Loake w dokładnie ten sam sposób, to kosztowałyby automatycznie kilkadziesiąt % drożej z powodu innego modelu sprzedaży (większa liczba pośredników).
-
Ktoś tu w trakcie dyskusji o wyprzedażach w TK Maxx pokazywał, że koszt produkcji brytyjskich marek nie jest wcale większy niż Meermina, który połowę butów (ze swojej tańszej linii) robi w Chinach. Zresztą co w tym złego... Chiny to przyszłość w produkcji wszystkiego, a jakość we wszystkich branżach nieprzerwanie rośnie.
