Skocz do zawartości

proceleusmatyk

Użytkownik
  • Postów

    2 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Treść opublikowana przez proceleusmatyk

  1. proceleusmatyk

    Krawat knit

    Noszę i takie, i takie. Chętniej nawet te zakończone tępo - wyróżniają się wtedy bardziej od bardziej formalnych krawatów. Knit może również być postrzępiony u dołu:
  2. Dzięki za spotkanie i przede wszystkim za organizację; podobała mi się formuła i miejsce Pouczające było zetknięcie się z lotnikiem Sikory na żywo - czuję, jakby pewien ideał prysł, wszak jest nierealny! Fajnie było też się z Wami poszlajać wieczorem po mieście, wrocławianie
  3. proceleusmatyk

    Krawat knit

    Bywają też knity z trójkątnym zakończeniem.
  4. Jest z czym wyjść do ludzi Jakie jest źródło tego garniaka? Rzadko ostatnio widywane umiejscowienie brustaszy względem klap!
  5. Tak, Velahrn, mnie raz wystarcza. I z zakupu irchowych również jestem zadowolony, mimo ze u Kowalskich. Jest to w moim odczuciu bodaj najbardziej negatywnie nastawiony do świata rzemieślnik ever.
  6. Mam bez wkładki i jestem zadowolony
  7. Tak, rękawiczki we wrześniu to nic dziwnego. Szczególnie na rower. Filip, zamszaków po prostu nie biorę, gdy ma padać - wtedy wybieram rękawiczki ze skóry licowej. Co prawda mimo to moje zamszaki zamokły już kilka razy i majstruję nimi przy kluczach i zamkach, ale się trzymają całkiem nieźle.
  8. Capo, nie zgodzę się. Od dwóch miesięcy dość intensywnie eksploatuję obustronne zamszowe rękawiczki od Jamro i nie mogę powiedzieć, żeby wyglądały na sfatygowane. Nawet jeśli takie będą po dwóch sezonach, nie umniejszy to ich wyglądowi. Analogicznie można spojrzeć na żółtą irchę. Może na forum znajdą się puryści, chadzający w nich tylko od święta i utrzymujący je w nieskazitelnej czystości; ja jeżdżę w nich nawet na rowerze (miejskim) i bywają pociągnięte smugą smolistego smaru. Raz na sezon idą do spa i wystarczy.
  9. Sorry za podwójne postowanie - zdjęcie na stulecie Paramount Pictures. Kto jest dobrze ubrany? http://www.heyuguys.co.uk/images/2012/06/Paramount-100th-Anniversary-names.jpg
  10. Może inaczej - jeśli masz wątpliwości, nie noś. Jeśli chcesz zobaczyć, jak to jest - załóż. Jeśli masz odwagę - pokaż w CMDNS, ocenimy Teorię masz wyłożoną tutaj: http://www.szarmant.pl/do-koszuli-button-down-nie-nosimy-krawata-mit-numer-2
  11. Niedawno zdałem sobie sprawę, że jednym z lepiej ubranych facetów w TV za mojego młodu był Janusz Weiss w "Miliardzie w rozumie". Może nie tyle za sprawą stylu samego prowadzącego, co dress code'u całego teleturnieju (choć z uczestnikami różnie bywało), "Miliard" jako jeden z niewielu programów - oglądany dziś - nadal się broni. I nie tylko ubraniowo. Antyprzykładem niech będzie: http://www.youtube.com/watch?v=2t2Yk4LT20U Styl co prawda nerdowski spod znaku mola książkowego, niemniej to właśnie ten program za dzieciaka lubiłem oglądać i pewnie "Miliard" miał swój udział w kształtowaniu mojego pojęcia o garniakach Tu w finałowym odcinku Janusz Weiss bardzo poprawnie prezentuje się w smokingu (nie wspominając już o "Odzie do radości" na dwadzieścia keyboardów!): http://youtu.be/MU9KAX4yYxg?t=13m35s A na deser swag końca lat 70
  12. Fenomenalne! Bardzo jestem ciekaw, jak się nosi wyrób własny
  13. proceleusmatyk

    Humor

    http://polona.pl/item/803535/2/ Wydanie klasyczne
  14. Serio piszę; dawno nie mieliśmy na forum takiego przypływu sartorii.
  15. Frekwencja zmiażdży system! Będę!
  16. Od tygodnia pozostaję pod niesłabnącym wrażeniem Waszych wpisów!
  17. Wczoraj - czerń, biel i granat. Dzisiaj:
  18. Bardzo polecam bardzo. http://advancedstyle.blogspot.com/
  19. Znam paru takich, którzy unieśliby ciężar tych butów (gatunkowy).
  20. Układają się różnie, bo materiał pracuje, gdy się ruszasz - to normalne Długość jest ok, jeśli to jedyne załamanie z przodu. Nogawka jest na tyle wąska, że z tyłu tak czy inaczej musi się robić fałda.
  21. W kontekście ostatnio linkowanych artykułów (o Yukio Akamine i Succumbing to the Tyrrany of #menswear z WSJ) - mianowicie pojmowania stylu oraz bezrefleksyjnego naśladownictwa naszły mnie takie przemyślenia. - Każdy, kto cokolwiek wie o postmodernizmie, zdaje sobie sprawę, że indywidualizm jest wpisany w nasze czasy, a właściwie nasz Zeitgeist miota się gdzieś między indywidualizmem a konformizmem. Nie wiem więc, dlaczego p. Alexander Aciman robi tak wielkie halo z usilnych starań wyróżnienia się ubiorem przez młodych facetów. Używa przy tym straszliwie dużych słów (choć pięknych, przyznam). Czy obecnie "styl się trywializuje poprzez niewolnicze i bezmyślne trzymanie się zasad"? Moim zdaniem to cecha immanentna każdej epoki, a autor chce uwyjątkowić (sic) naszą. Tak za odwrotną analogią do stwierdzenia: "w tamtej epoce zabijali z klasą, bo w garniturach". - Takie osobliwości osobowości jak specyficzny sposób trzymania rąk w kieszeniach, rytuał jedzenia pałeczkami, podawanie ręki ze zgiętymi dwoma najmniejszymi palcami (idiosynkrazja londyńskiego sprzedawcy z SH bespoke shop) mogą być postrzegane jako manieryzmy, a nie emanacje stylu. Szczególnie, gdy są kopiowane bez szczególnego powodu. Z drugiej strony - mało który z nas całe życie chodził w klasycznym stroju i siłą rzeczy musiał się do niektórych elementów stylu przełamywać. Trudno więc epigonów potępiać w czambuł. Tkwią w swoistym etapie wtajemniczenia - może lepiej liczyć, że choć część z nich będzie wyciągało wnioski i wyrobi się. A jak patrzę na polskie ulice: - Nie widzę gromady zmanierowanych fircyków wtykających sobie persole (sic, małą) w brustasze. - Ani też paska skrupulatnie dopasowanego do butów przy zaniedbaniu innych elementów ubioru. - Bezmyślnie noszonych krawatów klubowych. Może kto bardziej rozjechany po stolicach potwierdzi, czy faktycznie takich gagatków zagranicą jest więcej? W Londynie będąc przez tydzień, obserwowałem raczej - jeśli już - wymięty i narzucony styl korpo albo faktycznie rodzynki, świadome tego, co noszą. Podsumowując - autorzy blogów i artykułów lubią przesadzać, mitologizować i demonizować. PS Dziś spędziłem 12 h w skórzanych butach bez skarpet (talk do stóp) i nie mam odcisków PS 2 Czy istnieje niezmanierowany dandys?
  22. Wczoraj - len, len, len.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.