Skocz do zawartości

Otto

Sympatycy
  • Postów

    203
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez Otto

  1. Przepraszam, ale czy któryś z Panów może wytłumaczy mi fenomen czerwonych spodni jako czynnika agresjogennego? Mam poczucie, że jest coś o czymś nie wiem... A wiem to: ( z góry przepraszam nieniemieckojęzycznych): Artykuł z Frankfurter Allgemeine Zeitung: Siegeszug nach Germanien http://www.faz.net/aktuell/gesellschaft ... 34459.html A tu nieanglojęzycznych: LOOK AT MY F***ING RED TROUSERS! http://lookatmyfuckingredtrousers.blogspot.de/
  2. Otto

    Męska fryzura

    Zgadzam się, wchodzi się z myślą o lekkiej korekcie przedziałka, wychodzi w nowym garniturze i jeszcze z paroma dodatkami. Pocztówka z przeszłości: Pracownia (a raczej to co z niej zostało, projekt Henry van der Velde, salon mistrza Haby, fryzjera Jego Cesarskiej Głowy, onegdaj w Berlinie: http://www.museen-sh.de/ml/einzBild600_Copyright.php?bild=../eingabe/bilder/data/600/1001563/Pk296.jpg&titel=FRISEURMUSEUM%20IN%20BERLIN&copyright=Fris%F6rmuseum
  3. Świetny wybór jest też w Galeries Lafayette (w Berlinie), cała paleta barw. Samą siecią Karstadt (właśnie teraz to sieć, pochłonęła też Wartheima) nieco się rozczarowałem, ale może zawsze niepotrzebnie sobie za dużo wyobrażam.
  4. Otto

    Męska fryzura

    Geny, Panowie, geny! Jednym przetłuszczają się szybciej, innym mniej. Dyskusja o częstotliwości mycia włosów w celu poszukiwania optymalnego rozwiązania oscyluje w okolicach absurdu.
  5. "Prawie pumpy", prawie robi dużą różnicę....
  6. piękne, późne rokokoko
  7. Niestety Hefra w porównaniu do wzorców przedwojennych firmy Frageta, której obok marki Hennenebergów czuje się spadkobiercą, obniżyła loty, a wzory ornamentalne zostały pozbawione pewnych subtelności, sztućce są nieco masywniejsze. Co do wyboru: keep it simple a od siebie dodam: and symmetrical. Przyznam się, że od dawna jadam prawie codziennie srebrnymi (choć nie na srebrnych) i choroby smerfa nie zauważyłem....
  8. Tam są same dramaty, jakoś nie dociera do mnie, że (rzekomo) pod egidą TVP ma się serwować plastikową tandetę na poziomie przebieranek z teatrzyku dla przedszkolaków, co nie byłoby nawet właściwym traktowaniem tychże dzieciaków.
  9. Najlepsze stare angielskie i francuskie srebra z jedwabistą patyną.
  10. Zgadzam się, tu chyba jednak jako część stroju oficjalnego, dworskiego, choć nie jestem pewien, kadr bodajże z wizyty cesarza w rezydencji bohatera. Właśnie znalazłem w sieci: Poziom kostiumologiczny jest straszny..... https://picasaweb.google.com/1150272591 ... y08062011# TVP!?
  11. long coaty, long sleeve'y, long pantlegi...Czy to Pan Nowicki? a było tak dobrze (wiem, wiem kostium, ale mógłby być sugestią dla "odtwórcy"). Sam film "Magnat" (lub w wersji serialowej "Biała wizytówka") gorąco polecam. Bo to co popełniono tutaj woła o pomstę....
  12. a tu reinkarnacja weszła w kadr: Osobiście nie uważam marynarki w upał za lans, lniane sprawdzają się świetnie i sam nieraz je uskuteczniałem. Mam nawet wrażenie, że mają swoiste właściwości chłodzące....
  13. Charvet, 28 place Vendôme, obligatoirement. http://www.charvet.com/ Nie jest to outlet co prawda, ale instytucja, emporium http://en.wikipedia.org/wiki/Charvet_Place_Vend%C3%B4me
  14. Otto

    Męska fryzura

    Niestety, ale muszę się zgodzić, o ile nie ma to być zawerniksowana pomadą fryzura, to trudna jest do utrzymania przy bardziej "dynamicznym" trybie życia, chyba, że używam nieefektywnych preparatów. Powrót stylistyki, co nie jest właściwym stwierdzeniem, gdyż klasyka nie umiera nigdy, jest zauważalny także we fryzjerstwie. I okazuje się, że nie tylko my mamy problem z nazewnictwem, ale anglojęzyczni również, polecam, nie do końca w "klasycznym" kontekście: http://www.nytimes.com/2011/11/17/fashi ... 1930s.html Mnie jednak rozbawił najbardziej napotkany gdzieś termin "heritage haircut".
  15. Urocze borsuczki czają się na podłodze.
  16. Miałem zupełnie inna teorię dotyczącą niniejszego wątku A rem: spodnie jak wyżej, mnie jakoś nie odpowiada zbyt duży rozrzut: koszule w prążki (takie prążki), są stosunkowo formalne, efekt potęgowany jeszcze przez kołnierzyk, a w połączeniu z cardiganem, niestety niezbyt....., dużo lepsza byłaby tu koszula button down.
  17. Dobre! Ode mnie szczególnie duży plus za spinkę do kołnierzyka, a właśnie, zakup krajowy?
  18. Polecam bazę Europeana, a konkretnie archiwum wiedeńskiego atelier fotograficznego Madame d'Ora, czyli Dory Kallmus: najznamienitsze postacie swoich czasów, świetne zdjęcia. Dobrze ubrani mężczyźni, o damach już nie wspominając: Enjoy! http://www.europeana.eu/portal/search.h ... 2C+Atelier Trzy przykłady "z brzegu": i akcent polski, czyli książę Władysław Lubomirski:
  19. Głównie ze względu na ekspresję, ten oto jego autoportret robił na mnie jeszcze większe wrażenie: Natomiast strój do jazdy, cóż można też powołać się na Lorda Ribblesdale'a:
  20. Co do pralni chemicznej, jest taka na Krowoderskiej, po prawej stronie idąc od Plant, w bramie (trzeba dzwonić domofonem o ile nie jest otwarta). Obsługuje sympatyczny, ale specyficzny pan, bardzo dobrze prasują. Jest jeden mankament: trzeba rzeczy szybko odbierać, kiedyś przetrzymałem ponad tydzień i niestety nie były pierwszej świeżości co do aromatu Typowych sieciówek pralniowych nie polecam, potrafią wybłyszczać beznamiętnych prasowaniem.
  21. Zna zna, co najważniejsze istnieje możliwość uszycia np. kaszkietu z dostarczonego materiału (ale raczej nie z bawełny, ma się źle układać) i dopracowanie modelu wg własnych upodobań. Perspektywa to bardzo kusząca, ale po odwiedzinach największego (podobno) sklepu z tkaninami w Krakowie, tj. Bławatny, teraz na Podchorążych, wyszedłem z pustymi rękami. A może któryś z Forumowiczów zna jakiś inny lepszy w mieście Kraka? Ideałem byłby len z jedwabiem, ale przypuszczalnie u nas nie osiągalny...
  22. Jakieś 1,5 roku temu za buty z "wystawy" życzył sobie jak dobrze pamiętam ok. 700-800 zł.
  23. Tymczasem w Krakowie..... Jest firma z pewną już tradycją: SP im. J. Dąbrowskiego, przy Małym Rynku mają swój główny punkt usługowy, gdzie spełnią każde życzenie koszulowe (szyją do teatrów, filmów etc., więc żadne zamówienie im nie straszne). Mają też stronę, ale nie jest zniewalająca: http://www.dabrowski.com.pl/
  24. 21 lat to dosyć dużo, niektórzy twierdzą, że w sam raz. Przynajmniej jet to wiek, kiedy prawdopodobieństwo "wyrośnięcia" z tworzonej kolekcji jest stosunkowo niewielkie.
  25. Nie dobrze, nie dobrze: +Immune+, xkoziol, Vislav, Frankenstein.... Zakładają konkurencyjne forum?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.