Skocz do zawartości

Kynio

Użytkownik
  • Postów

    270
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kynio

  1. Panowie, pomóżcie. Przymierzam się do kupna butów Bexley. Problem w tym, że nie mam z czym porównać rozmiaru, ze skórzanych butów mam tylko buty Wojas, a nimi wolę się nie sugerować. Dłuższa stopa mierzona metodą Markowskiego ma 280mm. Może ktoś ma stopę o podobnej długości i buty Bexley i mógłby podzielić się informacją, jaki rozmiar nosi? Z góry bardzo dziękuję.
  2. Kynio

    Buty, trochę taniej

    Czuje się niejako wywołany do tablicy, więc już tłumaczę. Chodziło mi tylko o to, jak działa pricewatch pediweara, jeśli oferta konkurencji nie jest dostępna na stronie producenta, a można ją uzyskać tylko poprzez zapytanie mailowe. Od razu informuję, że interesujące mnie modele butów firmy Loake okazały się droższe niż w pediwear.co.uk. Godzinę temu widziałem je w sklepie Tchibo w galerii M1 w Krakowie. Niestety, nie znam się na tym tak jak Ty i nie podejmę się oceny ich wykonania. Mogę tylko powiedzieć, że prezentują się całkiem nieźle jak za swoją cenę.
  3. Kynio

    Buty, trochę taniej

    A czy próbowałeś podobnego sposobu z butami Loake? Problemem może być to, że cennik nie jest ogólnodostępny (trzeba wysłać zapytanie), więc wykorzystując Twój sposób pracownik pediwear nie będzie mógł sprawdzić ceny na plal.com.
  4. Zgadzam się, bardzo fajna sprawa przy jeździe autem. Dla mnie to bardzo praktyczne rozwiązanie, które by sprawiło, że częściej miałbym okulary przy sobie. Porządnie wykonane nie powinny się zepsuć zbyt szybko.
  5. Znalazłem coś takiego: http://www.hammacher.com/Product/78717?source=FROOGLE Jest tylko kilka ale: - jestem ciekaw optyki, którą otrzymujemy za taką cenę - niedostępna - brak info o producencie, a sklep jest typu "mydło i powidło" Oprócz tego prezentują się całkiem nieźle.
  6. Panowie, ostatnio wpadło mi w oko coś takiego: http://www.eyegoodies.com/Persol-714-pr-16550.html O ile nie jestem do końca przekonany co do samych oprawek, to ten patent ze składaniem jest genialny i praktyczny. Spotkaliście się z czymś takim w okularach przeciwsłonecznych innych marek (w domyśle przystępniejszych cenowo, ale z w miarę dobrą optyką)?
  7. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko się zgodzić Pewną "lekcją" takiej dojrzałości konsumenckiej były dla mnie poliestrowe koszule M&S. Nigdy więcej, chociaż miało to też taką zaletę, że zacząłem częściej chodzić w koszulach, trafiłem na bloga MT, forum itd, a teraz coraz poważniej myślę o garniturze bespoke w ciągu kilku najbliższych lat.
  8. Kynio

    Nowe nabytki

    Bardzo sympatyczne buty, myślę, że świetnie będą pasować do casualowych zestawień. Czy mógłbyś zdradzić jaka to marka?
  9. Kynio

    Eleganckie zegarki

    Dziękuję za pomoc, tak właśnie podejrzewałem, że pasek jest częścią zegarka, na której producent prawdopodobnie zaoszczędzi (ofc w tym pułapie cenowym). W bliżej nieokreślonej przyszłości pewnie zostanie wymieniony na jakąś porządniejszą skórkę.
  10. BTW, przepraszam za offtopic, ale gdzie w Warszawie lub Krakowie można kupić The Rake? Czy pozostaje tylko opcja prenumeraty?
  11. Moim zdaniem taka sytuacja jest dość żenująca. W zasadzie nie zostało już wiele okazji, gdzie w dzisiejszych czasach można by było ubrać się bardziej formalnie niż garnitur, a książęcy ślub jest wydarzeniem, gdzie taki ubiór jest normalny i oczekiwany. Zrozumiałym, gdyby ktoś założył garnitur z powodów finansowych, lecz odmawia go założenia osoba zamożna i o wysokim statusie społecznym, która otrzymała staranne wykształcenie na jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie oraz posiada wiedzę dotyczącą takich strojów. Świat staje na głowie...
  12. Zgadzam się, ale kto idąc na zakupy każdorazowo kupuje takie zestawy (łącznie z butami, kurtką i zegarkiem)? Jeśli tak zostałem zrozumiany, to chciałbym sprostować, że chodziło mi właśnie o poszczególne elementy i raczej odzież. Wyłączając rzeczy wspomniane wcześniej, moim zdaniem te rzeczy nie są drogie. Jak uważacie? W szczególności chodzi mi właśnie o spodnie, sweter, koszulę (zakładając, że to 100% bawełna). Z drugiej strony, zawsze oceniam, czy dana rzecz jest droga po pewnym czasie jej używania, ponieważ często tanie oznacza drogie, gdy np. spodnie przecierają się na wylot po 3-4 miesiącach. Pozdrawiam!
  13. Kynio

    Eleganckie zegarki

    Panowie, wstawiacie tutaj nieraz takie cudeńka, że aż głupio wrzucać zdjęcia swojego zegarka (zwłaszcza, że to kwarc). Tym niemniej, chciałbym zaprezentować niedawny zakup. Szukałem czegoś z prostą tarczą, spodobał mi się jej niestandardowy kolor. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, cyfrówka odmówiła posłuszeństwa i zostały zrobione komórką. Jako, że jest to mój pierwszy zegarek ze skórzanym paskiem (wcześniej nosiłem zegarek na bransolecie), mam pytanie: czy takie załamania i przejaśnienia na skórze są konieczne czy jest to po prostu spowodowane marną jakością skóry? Zagięcia powstały w miejscu zapięcia paska. Witaj na forum! Pozdrawiam
  14. Po pierwsze, bardzo ciekawa strona, dzięki za link, na pewno będzie pomocna w budowaniu garderoby. Jeśli chodzi o biżuterię, to nie noszę nic poza zegarkiem i ewentualnie spinkami. Taka bransoletka na ręku pewnie by mnie denerwowała, chociaż może to kwestia przyzwyczajenia?
  15. Nie widziałem ani jednego posta dotyczącego "że spodnie marki F&F (ubraniowa marka Tesco) w cenie 90zł to burżujstwo", poprosiłbym o zacytowanie... bo może oczy niedomagają (co się zdarza). Być może posłużyłem się skrótem myślowym. Poniżej zacytowane komentarze: "hehe ciekawe jaki student pozwoli sobie na zakup takich ubrań??" "dla studenta?? chyba tego co ma sponsoring;/" "przecietnego studenta to co najwyzej na szalik bedzie stac z tego co tu wybrali, co za baran to robil? Zero pojecia o stanie finansowym" Przyjmuję, że jeśli ktoś pisze "takich ubrań" to spodnie też ma na myśli. Zgadzam się, ale takich rzeczy nie kupuje się co miesiąc. W szczególności zegarek zawsze był był drogą imprezą, co tłumaczy, czemu kiedyś był faworytem jeśli chodzi np. o prezenty komunijne. Z drugiej strony, w czasach rewolucji komórkowej coraz mniej osób nosi zegarki...
  16. Jeśli kogoś nie zraża wulgarny język, to proponuję zapoznać się z komentarzami pod: http://www.makbet.pl/artykul/3209/ubior-dla-studenta . W skrócie: wielki szum jest podniesiony m.in. o to, że spodnie marki F&F (ubraniowa marka Tesco) w cenie 90zł to burżujstwo. Jeśli chodzi o ten zestaw to jestem raczej na nie, no ale bez przesady...
  17. kset, czy szyłeś już coś u Pana Badury?
  18. Kynio

    Buty, trochę taniej

    Massimo Dutti robi buty ładne, ale jakościowo są dośc kiepskie. Na pewno nie warte pierwotnej ceny sklepowej. Na wyprzedaży ceny spadają do 180-200 zł za parę i wtedy można się skusic. Mnie nawet się udało kupic brązowe chukka za 150 zł (pierwotna cena 399 zł) i po kilku miesiącach użytkowania stwierdzam, że tyle są warte Dzięki Mr. V, tak mi się właśnie wydawało. Poczekam chyba na przecenę. Z drugiej strony, szukałem na herring i pediwear i nie mogłem znaleźć właśnie takich derby w cenie do 100Ł. Chodzi mi o taki fason: Z tego co wyczytałem w tym wątku, herringshoes i pediwear mają dobrą obsługę klienta i nie robią problemów z wymianą. Gdzie jeszcze warto szukać? Zależy mi na skórzanej podeszwie, myślę, że będzie lepsza na zbliżające się lato.
  19. Kynio

    Buty, trochę taniej

    Panowie, macie może doświadczenia z butami z Massimo Dutti? Ostatnio widziałem u nich bardzo klasyczne derby z nakładanym noskiem i skórzaną podeszwą częściowo podbitą gumą. Niestety, odstrasza trochę cena (~490zł), ponieważ nie bardzo wiem, jakiej są jakości. Szukam ostatnio takich butów, a jednak wolałbym kupić je w "realu", jako, że to jedne z pierwszych takich butów i przymiarka jest dla mnie bardzo ważna.
  20. Kynio

    Temat ostry jak Brzytwa

    Jeśli interesują Cie kamienie syntetyczne, to swojego Nortona kupowałem online z UK, w sklepie http://www.classichandtools.com/acatalo ... ening.html (kupiłem combo 4000/8000). Jeśli chciałbyś zdecydować się na naturalne (np. coticule), to kiedyś bywały w razors.pl, niestety nie mogę się o nich wypowiedzieć, bo praktykowałem tylko na Nortonie i chińskim 12000 grit. Niestety, nie znam tej firmy. Polecam zapytać się na http://straightrazorplace.com/ oraz http://badgerandblade.com/. Forumowicze posiadają naprawdę duża wiedzę. Nigdy tego nie robiłem, z tego co czytałem wymaga to umiejętności dużo większych, niż tych wymaganych do samodzielnego golenia się.
  21. Bardzo ciekawe, co prawda kamizelka w kolorze spodni niezbyt mi się podoba, kojarzy się z "kombinezonem" narciarskim, ale zestaw na drugim zdjęciu bardzo fajny. Na stronie jeszcze kilka zdjęć wpadło mi w oko: Podoba mi się łączenie skór różnych kolorów wzdłuż, a nie jak zazwyczaj w poprzek.
  22. Kynio

    Temat ostry jak Brzytwa

    Kolego gccg, gorąco doradzam zainwestowanie w pędzel z borsuka, kiedyś na żaglach kupiłem podobny pędzel i niestety dość szybko się rozpadł. Polecam firmę Muhle, jeśli nie chcesz wydawać za wiele to może wypróbuj ich najtańszy model, np: http://www.muehle-shaving.com/shop/ange ... 3/81_K_943.
  23. Ach, jaka szkoda, że nie ma Krakowa.
  24. Super sprawa, szkoda tylko, że w Warszawie :/ Czy w innych miastach odbywają się podobne inicjatywy?
  25. Kynio

    Temat ostry jak Brzytwa

    Słyszałem, że młodych fryzjerów uczono golić brzytwą na balonach. Zadanie polegało na pokryciu balona pianą i zgolenie jej na tyle delikatnie, żeby balon nie pękł. Możesz się podzielić źródłem takich informacji? W takim razie rozumiem, że po ostrzeniu kamieniem brzytwę "prostujemy" na pasku i do następnego ostrzenia (zazwyczaj kilka tygodni) mamy spokój?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.