Skocz do zawartości

[WARSZAWA] Smoking MTM - Zack Roman/Macaroni Tomato/Cafardini/Zaremba/Inne?


zixart

Rekomendowane odpowiedzi

W planach mam ślub tego lata. W związku z tym podjąłem decyzję, że chciałbym z tej okazji uszyć (raczej MTM) smoking. Wymagania mam raczej dosyć sprecyzowane, chodzi o navy blue, jednorzędowy smoking z czarnymi, szerokimi, ostrymi klapami, podwójne szlice, uszyty raczej na miękko. Powstaje oczywiście pytanie - gdzie najlepiej taki smoking uszyć. Sam własnego doświadczenia w tym zakresie nie mam, nigdy nic na miarę (poza koszulami) nie szyłem. Pierwsze do głowy przychodzą mi oczywiście takie marki jak Zack Roman, Macaroni Tomato, Cafardini czy Zaremba. Inną opcją byłby również krawiec  Dawid Kukliński jednak w tym wypadku w grę wchodzi oczywiście tylko bespoke, co jednak może przekraczać zakładany budżet (ok. +- 6000 zł). Czy macie może jakieś doświadczenia w szyciu MTM w ww. miejscach? Czy szyliście może tam swój smoking i moglibyście podzielić się zdjęciem? Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę, że istnieją wątki poszczególnych marek a nawet jeden dotyczący smokingu MTM jednak są one przeważnie stare, nieaktualne, a bardzo mi zależy na możliwie aktualnych informacjach/wrażeniach i odczuciach z korzystania z usług MTM w ww. miejscach.

Jeśli chodzi o Zarembę to raczej będzie poza zasięgiem finansowym (ze strona wynika, że smoking MTM od 8400 zł). W Cafardini Mr. Vintage widziałem, że uszył bardzo fajny (dwurzędowy) smoking i cenowo wraz z ZR i MT na pewno zmieści się w budżecie. Będę wdzięczny za wszystkie opinie ale też i wskazówki na co zwrócić uwagę przy wybieraniu zakładu w którym miałbym szyć. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zixart napisał:

 Inną opcją byłby również krawiec  Dawid Kukliński jednak w tym wypadku w grę wchodzi oczywiście tylko bespoke, co jednak może przekraczać zakładany budżet (ok. +- 6000 zł). 

Cenowo się raczej zmieścisz, większy problem może być z terminami, pół roku to nie tak znowu dużo czasu. Zawsze możesz napisać do Dawida bezpośrednio na forum - nick @Ernestson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, pablocito napisał:

Jeśli to ma być smoking z prawdziwego zdarzenia to odradzam szlice.
Wątek staje się aktualny kiedy ktoś w nim coś napisze nawet po paru latach.
Nie trzeba zakładać nowego wątku dla każdego nowego smokingu.

Zdaję sobie z tego sprawę, więc możemy nazwać to po prostu nowoczesną interpretacją smokingu🙂

3 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Cenowo się raczej zmieścisz, większy problem może być z terminami, pół roku to nie tak znowu dużo czasu. Zawsze możesz napisać do Dawida bezpośrednio na forum - nick @Ernestson.

Dzięki, na pewno napiszę!

 

Jeżeli jednak ktoś ma doświadczenia z ww. firmami to będę wdzięczny za opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Krótkie podsumowanie i zamknięcie tematu bo może ktoś będzie w sytuacji podobnej do mojej. Smoking uszyty u Dawida @Ernestson. Zdjęcia jakie mam takie wrzucam poniżej. Osobiście jestem bardzo zadowolony z realizacji. Całość oceniam na 8,5/10. Biorąc pod uwagę, że nie tylko było to moje pierwsze zamówienie u Dawida, ale także pierwsze zamówienie bespoke w ogóle, efekt oceniam jako bardzo dobry. Przy tym polecam współpracę z Dawidem😉

Screenshot 2021-12-12 at 15.26.49.jpg

Screenshot 2021-12-12 at 15.24.58.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)

Co do samego smokingu, prezentuje się bardzo dobrze. Mógłbyś rozwinąć skąd ta opinia 8,5/10? Czego zabrakło pełnej dychy? W zamówieniu bespoke pełna satysfakcja powinna być raczej normalnością, stąd moje dociekanie.

Z mojej perspektywy widzę 2 rzeczy (ale może to jedynie zdjęcia/ułożenie ciała/inne czynniki): na pierwszym zdjęciu, marynarka na klatce dziwnie się fałduje (w połowie długości klapy). Z kolei na drugim, widać jak spodnie dość mocno opierają się na zewnętrznej stronie łydek deformując kant i unosząc zakończenie nogawki. Czy to winika z chwilowej pozycji, tj. przeprostu w kolanach (wtedy łydka ma tendencje do "ciągnięcia" nogawki w tył i na zewnątrz) czy też spodnie są na tyle dopasowane, że zwyczajnie lubią mocno przytulać łydkę?

Na jaką tkaninę się zdecydowałeś? Jest to coś lżejszego powiedzmy do 250 g/mb? Takie tkaniny czasami "mniej wybaczają" i nie chcą się tak nieskazitelnie układać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 16:26, JDC napisał:

Na początek wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)

Co do samego smokingu, prezentuje się bardzo dobrze. Mógłbyś rozwinąć skąd ta opinia 8,5/10? Czego zabrakło pełnej dychy? W zamówieniu bespoke pełna satysfakcja powinna być raczej normalnością, stąd moje dociekanie.

Z mojej perspektywy widzę 2 rzeczy (ale może to jedynie zdjęcia/ułożenie ciała/inne czynniki): na pierwszym zdjęciu, marynarka na klatce dziwnie się fałduje (w połowie długości klapy). Z kolei na drugim, widać jak spodnie dość mocno opierają się na zewnętrznej stronie łydek deformując kant i unosząc zakończenie nogawki. Czy to winika z chwilowej pozycji, tj. przeprostu w kolanach (wtedy łydka ma tendencje do "ciągnięcia" nogawki w tył i na zewnątrz) czy też spodnie są na tyle dopasowane, że zwyczajnie lubią mocno przytulać łydkę?

Na jaką tkaninę się zdecydowałeś? Jest to coś lżejszego powiedzmy do 250 g/mb? Takie tkaniny czasami "mniej wybaczają" i nie chcą się tak nieskazitelnie układać.

Dziękuję za życzenia. 

Tak, na pierwszym zdjęciu jestem pochylony oraz miałem dosyć sztywną łodygę od kwiatka butonierce, która nie pomagała. Natomiast faktycznie na drugim mogłem mieć przeprost w kolanach do czego mam tendencję w tej pozycji i wydaje mi się, ze to ja właśnie tym spowodowane. 

Niestety co do tkaniny nie pamiętam. Na pewno nie jest to ta najbardziej klasyczna tkanina smokingowa właśnie ze względu na gramaturę (ślub w połowie sierpnia).

Co do oceny to są drobne kwestie, które wiem, że przy kolejnym szyciu u Dawida zostałyby zrobione delikatnie inaczej (taliowanie/otwarcie marynarki/punkt ramion). Z zamówienia jestem usatysfakcjonowany bowiem od początku wiedziałem, że przy mojej sylwetce i braku jakiegokolwiek doświadczenia w bespoke (poprzednich zamówień) ciężko będzie osiągnąć za pierwszym strzałem 10/10. 

W dniu 15.12.2021 o 16:42, Bartek 00 napisał:

@zixart   Z całym szacunkiem dla krawca @Ernestson ten smoking nie wygląda na bespoke - pomijam szczegóły wykonania. Ocenie poddaję tylko kwestie dopasowania na właścicielu a tu niestety prezentuje się przeciętnie. Z wieszaka chyba można dostać lepiej leżący. 

Rozumiem, dzięki za opinię, być może jest kwestia zdjęć, które nie są pozowane/z sesji zdjęciowej, a z wydarzenia gdzie kontrolowanie jak układa się nogawka czy rękaw schodzi na dalszy plan ;) natomiast tak jak wyżej wspomniałem osobiście z jestem zadowolony z zamówienia, co jednocześnie nie oznacza, że w następnym nic bym nie zmienił.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.