Skocz do zawartości

internet


PawelR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca jestem przekonany jak zatytułować wątek, i gdzie go umieścić. Jestem jednak pewny że warto byłoby porozmawiać o firmach, które proponują szycie miarowe przez internet. Coraz więcej firm zauważam tego typu. Bezpośrednim powodem założenia wątku było ostatnie pytanie Sir Well Endowed'a o firmę tailoret - jak widzę nie tylko ja stawiam sobie różne pytania związane z taką usługą. Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenia?

Na początek:

alhen.pl - wysłałem jakiś czas temu zapytanie o tkaniny nie raczyli odpowiedzieć

ekrawiec.pl - kusi mnie marynarka klubowa

tailoret.pl - wydaje się że ceny zbliżają się niebezpiecznie do ceny szycia u krawca, ale jeśli oferują wysoką jakość. Z drugiej strony ilość pomiarów które pobierają i opcji sylwetki itp. jest najbardziej rozbudowana.

hmm dla mnie ma to sens wtedy kiedy cena byłaby niższa zdecydowanie od podobnej usługi u krawca. Dlatego sceptycznie podchodzę do firmy tailoret. Podejrzana wydaje mi się firma alhen która niestety nie chciała udzielić mi żadnych informacji o tkaninie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż strach myśleć jak jakościowo musi wypadać garnitur za 300 zł z normalnej oferty :shock:

No i koszule przez internet na miarę jest dość ciężko zamówić, by naprawdę była super, wymaga to paru podejść gdzie coś zawsze nie będzie grało. Garnituru się po prostu w ten sposób uszyć nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś się sam dowiedziałem, to firma tailoret ma klientów w Szwecji, którzy są zadowoleni i jest to tam dość popularne.

Dalej, cena jest wysoka bo zawiera : poprawki u lokalnego krawca(za które płacą), cło, VAT - No w miarę to dla mnie to racjonalne.

Szyją w Tajlandii - znowu ojciec mi opowiadał, że jego kolega regularnie lata tam, na wakacje i szycie garniturów. Z opowiadań wiem, że jest zadowolony i chwali sobie szycie w Tajlandii(choć sam ich nigdy nie widziałem na oczy tych ubrań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś się sam dowiedziałem, to firma tailoret ma klientów w Szwecji, którzy są zadowoleni i jest to tam dość popularne.

Dalej, cena jest wysoka bo zawiera : poprawki u lokalnego krawca(za które płacą), cło, VAT - No w miarę to dla mnie to racjonalne.

Szyją w Tajlandii - znowu ojciec mi opowiadał, że jego kolega regularnie lata tam, na wakacje i szycie garniturów. Z opowiadań wiem, że jest zadowolony i chwali sobie szycie w Tajlandii(choć sam ich nigdy nie widziałem na oczy tych ubrań).

Cena jest wysoka? 800 zł za garnitur z materiałem to wysoka cena? Strach myśleć jaka cena jest niska ... Czy zdajesz sobie sprawę, że garnitur, nawet najmarniej wykonany, maszynowo i najszybszymi metodami, ciągle wymaga ponad 30 godzin pracy? Do tego doliczamy wysyłkę, cło, vat, marżę i wychodzi nam, że krawiec pracuje za 3-5 zł za godzinę... rozpusta.

Ma klientów w Szwecji którzy są zadowoleni - miliony much nie mogą się mylić...

W skrócie nie wierzę w takie bajki, bespoke nie znosi kompromisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest wysoka? 800 zł za garnitur z materiałem to wysoka cena? Strach myśleć jaka cena jest niska ... Czy zdajesz sobie sprawę, że garnitur, nawet najmarniej wykonany, maszynowo i najszybszymi metodami, ciągle wymaga ponad 30 godzin pracy? Do tego doliczamy wysyłkę, cło, vat, marżę i wychodzi nam, że krawiec pracuje za 3-5 zł za godzinę... rozpusta.

Troche nie na temat może.

Mieszkam w okolicy Vistuli i Garnitexu, Ryłko, Badura, Conhpol, Daniello. W Garnitexie (poliestrowe koszmarki za kilka stów) krawcowe z pewnego źródła szłyszałem, ze zarabiają max 1400pln :oops: W Vistuli pracuje sąsiadka znajomego i szyje po godzinach w domu bo też jakieś śmieszne pieniądze zarabia...

Głównie jak w każdym molochu tłumaczenie, ze kryzys itp i co częste, że są to zawody na wymarciu i dlatego takie zarobki :|

Nastały czasy gdzie o dobrego rzemieślnika naprawde trudno, ale na to wiele czynników się nakłada dlatego też młodzi wolą sie uczyć i w MC Donaldach robić dorywczo za te same pieniądze. Nie chodzi tylko o krawiectwo i pochodne w tematyce forum, ale też stolarka, restaurowanie samochodów i motocykli zabytkowych i wiele innych bo bądźmy szczerzy kto przy zdrowych zmysłach bedzie sie truł i męczył za kilka złotych posiadając ogromną wiedze i umiejetnosci mimo, ze nie ma wyksztalcenia wyższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest cel "bespoke" przez Internet?

- koszty

- nietypowa sylwetka

- nietypowe zamówienie?

W pierwszym wypadku rozsądną opcją jest RTW (wyprzedaż, oulet) poprawione u krawca. Efekt do bardzo dobrego (dopasowania) włącznie.

Ja bym powiedzial ze tylko koszty i wymogi jak np. specyficzne wykonczenie, detale itp. W przypadku nietypowej sylwetki mozna zapomniec, ze bespoke przez internet da dobre rezultaty, bo kroje sa oparte na typowej/przecietnej budowie ciala. Tak naprawde to blizej takiemu 'bespoke' do RTW, jako, ze budowy ciala nie da nijak przetlumaczyc w wiadomosci email.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę ciężko powiedzieć, czy to wina krawców, ponieważ sam piszesz, o kilku swoich pomyłkach.

Wiadomo nie jest to "czyste" szycie na miarę co odzwierciedla się błędami. Druga sprawa, że taka oferta nie jest skierowana do osób z nietypową sylwetką( co podkreślał dsc i w pełni się z tym zgadzam). Bardziej traktował bym to jako alternatywę dla RTW, bardziej przypominającą MTM.

Zdarzają się jednak dobrze uszyte rzeczy: https://forum.bespoke.pl/download/file.php?id=170

https://forum.bespoke.pl/download/file.php?id=174 - z 2 strony tematu podanego przez Ciebie. Wygląda to na prawdę dobrze.

Podsumowując, jakby firmy miały dobrych ludzi od reklamy, dawno by zawitały na blogach macaroniego, szarmanta i mr. vintage - proponując im uszycie za darmo w ramach testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę ciężko powiedzieć, czy to wina krawców, ponieważ sam piszesz, o kilku swoich pomyłkach.

Wiadomo nie jest to "czyste" szycie na miarę co odzwierciedla się błędami. Druga sprawa, że taka oferta nie jest skierowana do osób z nietypową sylwetką( co podkreślał dsc i w pełni się z tym zgadzam). Bardziej traktował bym to jako alternatywę dla RTW, bardziej przypominającą MTM.

Zdarzają się jednak dobrze uszyte rzeczy: https://forum.bespoke.pl/download/file.php?id=170

https://forum.bespoke.pl/download/file.php?id=174 - z 2 strony tematu podanego przez Ciebie. Wygląda to na prawdę dobrze.

Podsumowując, jakby firmy miały dobrych ludzi od reklamy, dawno by zawitały na blogach macaroniego, szarmanta i mr. vintage - proponując im uszycie za darmo w ramach testu.

Była już taka firma, co zawitała, i nie internetowe MTM, a prawdziwe MTM.

http://www.szarmant.pl/relacje-z-szycia ... a-na-miare

Jak się skończyło niech każdy sam oceni.

Następnie po ocenie efektu u Romana prosiłbym abyście wzięli poprawkę na to, że nie będzie przymiarki, poprawek itd, a sam pomiar będzie dużo mniej precyzyjny i jakość wykonania zupełnie inna [jednak te internetowe garniturki szyte są w chinach/tajlandii]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.