Skocz do zawartości

Red Wings


bartosz.szpot

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Od 1 roku posiadam buty Red Wings Blacksmith w kolorze Copper Rough, do tej pory traktowałem je tłuszczem foczym saphir'a, co oczywiście spowodowało zmianę koloru.

Ostatnio nabrałem ochoty na ich oryginalny kolor, stąd moje pytanie: czym najbezpieczniej i najmniej inwazyjnie zdjąć to co do tej pory nałożyłem i czym następnie je potraktować by nie zmieniły koloru?

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bartosz.szpot napisał:

Dzień dobry.

Od 1 roku posiadam buty Red Wings Blacksmith w kolorze Copper Rough, do tej pory traktowałem je tłuszczem foczym saphir'a, co oczywiście spowodowało zmianę koloru.

Ostatnio nabrałem ochoty na ich oryginalny kolor, stąd moje pytanie: czym najbezpieczniej i najmniej inwazyjnie zdjąć to co do tej pory nałożyłem i czym następnie je potraktować by nie zmieniły koloru?

Pozdrawiam Bartek

Jedyny preparat, jaki znam, który nie zmienia kolorów skóry typu pull-up to:

https://multirenowacja.pl/balsam-ochronny-do-skor-gladkich-i-naoliwionego-nubuku-onguent-saphir.html

Mówię to jako osoba posiadająca dwie pary red wingsów i czterech par wolverine 1000 mile.

Oryginalnego koloru IMO nie odzyskasz, szkoda Twojego zachodu. Zresztą, ta skóra została specjalnie zaprojektowana, aby patynowała i zmieniała kolor.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 02:31, bartosz.szpot napisał:

Dzień dobry.

Od 1 roku posiadam buty Red Wings Blacksmith w kolorze Copper Rough, do tej pory traktowałem je tłuszczem foczym saphir'a, co oczywiście spowodowało zmianę koloru.

Ostatnio nabrałem ochoty na ich oryginalny kolor, stąd moje pytanie: czym najbezpieczniej i najmniej inwazyjnie zdjąć to co do tej pory nałożyłem i czym następnie je potraktować by nie zmieniły koloru?

Pozdrawiam Bartek

Oryginalny kolor skóry Rough &Tough  można utrzymać stosując odpowiednie środki. 1727464350_P1120012(2).thumb.JPG.2aaae6eff976a72b22918be29da68880.JPG                                    Kosmetyki Saphir nigdy nie były moim pierwszym wyborem do pielęgnacji butów.Niestety pomimo tego ,że są  drogie i pakowane w niewielkie opakowania są usilnie lansowane przez sprzedawców obuwia podejrzewam ,że tylko po to żeby klientom kupującym  jedne buty nabić rachunek jak za dwie pary.Ostatnio takie praktyki stosuje nawet tak uznana firma jak Crockett&Jones zawsze  we flagship Store mieli doskonałe pasty do butów C&J produkowane w Northampton(takie same jakich używa manufaktura przy wykańczaniu butów) w cenach od $4 do $6, ale od niedawna zmienili na Saphira i ceny są już dwucyfrowe. Niskobudżetowa alternatywa dla oryginalnych środków  RW ,które są w dosyć umiarkowanej cenie to Lexol NF Non Darkening Formula ok $20 za litrowy kontener 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
58 minut temu, Zbyt napisał:

@metius pracuje w skórze to dużo powstaje tego 'kurzu' np. podczas cieniowania...robi się po prostu szpachle mieszając skóre z klejem do butów i zakleja ubytki.

Muszę przetestować. Do tej pory po każdym "projekcie" wszystkie ścinki i farfocle lądowały u mnie w koszu. Kurde, nawet po ostatnich chwytakach do sztangi zostało mi dość materiału żeby naprawić rozlatujące się Clarksy... Dzięki za tip.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, metius napisał:

Muszę przetestować. Do tej pory po każdym "projekcie" wszystkie ścinki i farfocle lądowały u mnie w koszu. Kurde, nawet po ostatnich chwytakach do sztangi zostało mi dość materiału żeby naprawić rozlatujące się Clarksy... Dzięki za tip.

Clarksy - desert boots może? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zbyt napisał:

Clarksy - desert boots może? 

Nie, nic kultowego 😉 Montacute lord. Nazwa szumna, szczególnie ten "lord", ale są ze mną już parę lat i jeśli mam w planach szybką wizytę na jakimś modernizowanym obiekcie, który tonie w błocie, to zawsze są moim wyborem (do czasu aż się rozlecą i kupię sztyblety z Blundstone 😉)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.