Skocz do zawartości

[System informatyczny] Repozytorium mody w Polsce


aagregator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Wstęp

znalazłem na tym forum bardzo dużo informacji i przyznam szczerze, że byłbym zupełnie innym człowiekiem gdyby nie informacje przekazane na tym forum.
Można tu znaleźć surowe recenzje butów, garderoby i dziesiątek innych spraw. Spędziłem wiele godzin na czytaniu recenzji, a następnie kolejne godziny na wybieraniu rzeczy do kupna.
Dzięki informacjom tutaj udało mi się kupić świetne buty czy wybrać doskonałe koszule. Poznałem też wiele marek, o których zapewne nigdy bym nie usłyszał. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim forumowiczom za ich wkład w dzielenie się wiedzą i budowanie świadomości dot. eleganckiego ubioru.

Zaznajamiając się z ofertami sklepów, w dużej mierze wymienianych na forumowych postach zdałem sobie sprawę, że choć właściciele butików nie mają żadnych kompleksów i bez problemu pozwalają chociażby fotografować poszczególne części garderoby, to nadal, choć niemal każdy ma stronę internetową i jakiś sklep, nadal trudno jest szybko znaleźć interesujące mnie dostępne rozmiary. Sieciówki mają to lepiej dopracowane, bo powstały już jakieś portale pośredniczące w sprzedaży i to one ułatwiają sprzedaż (chociażby e-obuwie), ale myślę, że trudno jest w szybki sposób znaleźć sklepy, w których znajdziemy marynarkę czy cały garnitury/smoking na nasz rozmiar lub ewentualnie dowiemy się, że akurat takowego nie ma i dojdziemy do wniosku, że to już czas na skorzystanie z MTM lub szycia na miarę.

Konkret

W związku z tym zacząłem zastanawiać się czy mogę coś z tym zrobić i wymyśliłem taki oto pomysł:
a co, jeśli powstałoby narzędzie, które pozwalałoby zebrać dane ze sklepów online lub sklepy same by te dane dodały, a użytkownicy BWB mogliby łatwo znaleźć wysokie jakościowo produkty nawet w sklepach, które nie oferują łatwego przeszukania produktów po składzie produktów (można szukać po cenie, kolor - też, czasami można szukać po rozmiarze, ale po składzie? rzadko, a już wykluczenie pewnego składnika chyba nigdzie nie istniałem).

Co jeśli mielibyśmy narzędzie, którym moglibyśmy sprawdzić jakie marynarki weszły do sprzedaży w ostatnim kwartale do określonej ceny o określonym składzie? Dodatkowo najlepiej w interesującym nas mieście.

Pytanie

Tutaj zwracam się z pytaniem do forumowiczów: czy uważacie, że takie narzędzie byłoby przydatne?

Propozycja

w załączniku do tego tematu dołączam zrzut ekranu z wstępnego etapu projektowania interfejsu. Aplikacja pozwalałaby na wielowymiarowe definiowanie interesujących nas kryteriów, w której można by przeszukiwać sklepy z dowolnie wieloma interesującymi nas kryteriami, poszukiwania w stylu szukam (1) marynarki z tylko z lnu, rozmiar ten i ten do 2500zł lub (2) marynarki z wełny i ew. lnu, ten sam rozmiar w cenie powyżej 2000zł; zostałyby nam zaprezentowane wszystkie marynarki, które spełniają kryterium (1) lub (2), tak, żeby nie trzeba było przeskakiwać pomiędzy wieloma kartami itp. Screen przykładowej konfiguracji takich filtrów w załączniku

Dalsze pomysły

Jeśli takie coś ma sens, to widzę tutaj kilka kierunków, w których można by iść, np. zbiór pasujących do siebie kolorów/zestawów i możliwość sprawdzenia czy zestaw w takich kolorach i z takiego materiału jest gdzieś do kupienia, dodanie indeksowania wypożyczalni za granicą po to, że kiedy jesteśmy np. na wakacjach i chcielibyśmy iść do opery/teatru i nie mamy ze sobą stosownego ubioru, to żebyśmy mogli łatwo znaleźć wypożyczalnie, która nam to zapewni i zapewne wiele innych rzeczy. Kwestia tylko czy to dobry kierunek początkowy.

 

W załączniku wstępna wersja programu, to tylko projekt, jednak mogę już teraz powiedzieć, że mam już prawie działającą wersję, którą mógłbym powoli pokazywać pierwszym zainteresowanym użytkownikom :)

 

Dajcie proszę znać, co myślicie i mam nadzieję, że dobrze wybrałem kategorię, jeśli nie - uprzejmie proszę o przesunięcie.

 

repozytoriummody.png

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.