Jump to content

[K. Łomża] - Wełniana kurtka "army jacket"


torunianin
 Share

Recommended Posts

Pomimo długich poszukiwań nie udało mi się znaleźć nigdzie kurtki w stylu "army jacket" w kolorze kamelowym. Zdecydowałem się więc na uszycie jej u Kazimierza Łomży.

Znalezienie odpowiedniego materiału w odpowiedniej cenie okazało się też nie lada wyzwaniem. Ostatecznie po kilku tygodniach poszukiwań udało mi się upolować bardzo ładną i dobrej jakości włoską wełnę wielbłądzią w dokładnie takim kolorze, w jakim szukałem. Kurtka nie ma grama kleju i jest uszyta na świetnym wkładzie (płótno z włosem wielbłądzim) zdobytym za pośrednictwem Damiance - dzięki Damian. Dodatkowo kurtka została ocieplona naturalnym wkładem wełnianym, na moją prośbą podwójnie na plecach, żeby była jeszcze cieplejsza.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak kupowałem tę podszewkę, to sprzedawczyni zdegustowana powiedziała, że taki kolor nie pasuje do wełny, z której chciałem uszyć kurtkę. Na szczęście jej nie posłuchałem i uważam, że efekt jest świetny. I mówią, że mężczyźni nie znają się na kolorach...

Dołączona grafika

Kieszeń wewnętrzna na szalik lub rękawiczki - świetny pomysł p. Łomży

Dołączona grafika

Detale - rogowe guziki i dziurki obszywane ręcznie

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Rękawy nie są za długie ?

Są ok. Długo rozmawialiśmy o tym z krawcem, ale udało się złapać optymalną długość.Ten efekt marszczenia to kwestia

ułożenia rąk.

Bardzo ładna. Kołnierz można położyć czy jest wyłącznie stojący?

Można też położyć kołnierz. Ma dość elastyczne wypełnienie, które dobrze "wraca" do kształtu.

Link to comment
Share on other sites

Hmm interesujący patent z tymi dużymi kieszeniami wewnętrznymi. Ciekawe jakby się sprawdził w płaszczu, bo zawsze brakuje mi jednej kieszeni na szalik :)

Powinien bardzo dobrze, Will z asuitablewardrobe pisał kiedyś, że prawdziwy covert coat musi mieć taką kieszeń na szalik i kaszkiet.

Link to comment
Share on other sites

Hmm interesujący patent z tymi dużymi kieszeniami wewnętrznymi. Ciekawe jakby się sprawdził w płaszczu, bo zawsze brakuje mi jednej kieszeni na szalik :)

Ha! otóż to.

w płaszczu mam takie kieszenie 20x30cm u dołu. są idealne do składowania szalika, rękawiczek i czapki. jedyna niedogodność to możliwość oberwania kieszeni przy zbyt zamaszystym wkładaniu doń przedmiotów - gdy podszewka jest dość delikatna. dobrze jest wzmocnić narożniki kieszeni.

no i nie powinno się w nich nic przenosić - do użytku tylko w szatni :) .

Link to comment
Share on other sites

Czy plaszcz nie jest przypadkiem zbyt obcisly w klatce piersiowej? Przy zapietych guzikach nie ma problemow z podniesiem rak nieco do gory (nie mowie o pozycji na supermena, ale chociazby uniesieniu ich)?

Pozdrawiam,

dsc.

Nie, w klatce jest ok. Swoboda ruchu jest też wystarczająca. Zwracam na to szczególnie uwagę, bo już wielu krawców przejechało się na mojej sylwetce i dopiero Łomża dał radę i to w oparciu o szablon Wasaka.

Bardzo fajnie to wyszło. Można wiedzieć jaki był koszt robocizny i materiałów?

Niecałe 3 tys. Ja szyłem już kolejną rzecz u Łomży, więc wziął taniej. Normalnie za samo szycie kurtki/płaszcza wziąłby ok. 2,5 tys.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.