Skocz do zawartości

[K. Łomża] - Wełniana kurtka "army jacket"


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo długich poszukiwań nie udało mi się znaleźć nigdzie kurtki w stylu "army jacket" w kolorze kamelowym. Zdecydowałem się więc na uszycie jej u Kazimierza Łomży.

Znalezienie odpowiedniego materiału w odpowiedniej cenie okazało się też nie lada wyzwaniem. Ostatecznie po kilku tygodniach poszukiwań udało mi się upolować bardzo ładną i dobrej jakości włoską wełnę wielbłądzią w dokładnie takim kolorze, w jakim szukałem. Kurtka nie ma grama kleju i jest uszyta na świetnym wkładzie (płótno z włosem wielbłądzim) zdobytym za pośrednictwem Damiance - dzięki Damian. Dodatkowo kurtka została ocieplona naturalnym wkładem wełnianym, na moją prośbą podwójnie na plecach, żeby była jeszcze cieplejsza.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak kupowałem tę podszewkę, to sprzedawczyni zdegustowana powiedziała, że taki kolor nie pasuje do wełny, z której chciałem uszyć kurtkę. Na szczęście jej nie posłuchałem i uważam, że efekt jest świetny. I mówią, że mężczyźni nie znają się na kolorach...

Dołączona grafika

Kieszeń wewnętrzna na szalik lub rękawiczki - świetny pomysł p. Łomży

Dołączona grafika

Detale - rogowe guziki i dziurki obszywane ręcznie

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy nie są za długie ?

Są ok. Długo rozmawialiśmy o tym z krawcem, ale udało się złapać optymalną długość.Ten efekt marszczenia to kwestia

ułożenia rąk.

Bardzo ładna. Kołnierz można położyć czy jest wyłącznie stojący?

Można też położyć kołnierz. Ma dość elastyczne wypełnienie, które dobrze "wraca" do kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm interesujący patent z tymi dużymi kieszeniami wewnętrznymi. Ciekawe jakby się sprawdził w płaszczu, bo zawsze brakuje mi jednej kieszeni na szalik :)

Ha! otóż to.

w płaszczu mam takie kieszenie 20x30cm u dołu. są idealne do składowania szalika, rękawiczek i czapki. jedyna niedogodność to możliwość oberwania kieszeni przy zbyt zamaszystym wkładaniu doń przedmiotów - gdy podszewka jest dość delikatna. dobrze jest wzmocnić narożniki kieszeni.

no i nie powinno się w nich nic przenosić - do użytku tylko w szatni :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy plaszcz nie jest przypadkiem zbyt obcisly w klatce piersiowej? Przy zapietych guzikach nie ma problemow z podniesiem rak nieco do gory (nie mowie o pozycji na supermena, ale chociazby uniesieniu ich)?

Pozdrawiam,

dsc.

Nie, w klatce jest ok. Swoboda ruchu jest też wystarczająca. Zwracam na to szczególnie uwagę, bo już wielu krawców przejechało się na mojej sylwetce i dopiero Łomża dał radę i to w oparciu o szablon Wasaka.

Bardzo fajnie to wyszło. Można wiedzieć jaki był koszt robocizny i materiałów?

Niecałe 3 tys. Ja szyłem już kolejną rzecz u Łomży, więc wziął taniej. Normalnie za samo szycie kurtki/płaszcza wziąłby ok. 2,5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.