Skocz do zawartości

[TORUŃ] Marynarka tweedowa - Gensikowski, ul. Goździkowa


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam zdjęcie marynarki z Harris Tweed, którą uszyłem u krawca Gensikowskiego. Marynarka jest uszyta na włosiance - wykorzystałem ostatnie zapasy krawca. Nie ma już jej więcej. Marynarka jest uszyta bez klejenia.

Dołączona grafika

Ostatecznie zdecydowałem, że w tej formie marynarka jest mało praktyczna, bo jest bardzo gruba i tego typu tweed bardziej nadaje się na marynarko-kurtkę niż typową marynarkę. Dlatego zdecydowałem się ją przerobić. Pomógł mi w tym mój niezawodny krawiec od zadań specjalnych - Kazimierz Łomża.

Efekt uważam, że jest bardzo ciekawy. Postaram się jakoś niedługo zrobić zdjęcia tej marynarki w nowej odsłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna marynarka, chyba zbyt ładna na przeróbki.

Dzięki. Tylko niestety mało praktyczna.

Wrzucam zdjęcie marynarki z Harris Tweed, którą uszyłem u krawca Gensikowskiego. Marynarka jest uszyta na włosiance - wykorzystałem ostatnie zapasy krawca. Nie ma już jej więcej.

Z ciekawości - kiedy ją szyłeś?
Prawie rok temu. A czemu pytasz?

I marynarka w wersji po transformacji z marynarki w kurtkę - idealną na naszą "włoską zimę"...

Niestety kolory mocno zniekształcone z racji sztucznego światła. Harris Tweed pięknie ożywa, ale tylko w naturalnym świetle:)

Dołączona grafika

No i pozycja a'la Macaroni :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa :) Nie pasuje mi jedynie pełny kołnierz - tu zgadzam się z Ernestsonem, patka po jednej stronie i guzik po drugiej lepiej by tu pasowały. Ale dołożone guziki wyglądają dobrze, takie rozwiązanie chodziło mi po głowie od jakiegoś czasu i widzę, że ma to rację bytu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcie marynarki z Harris Tweed, którą uszyłem u krawca Gensikowskiego. Marynarka jest uszyta na włosiance - wykorzystałem ostatnie zapasy krawca. Nie ma już jej więcej.

Z ciekawości - kiedy ją szyłeś?
Prawie rok temu. A czemu pytasz?
Bo mi w sierpniu mówił, że resztki włosianki zużył niedawno na marynarkę :)

Co nie zmienia faktu, że sutannę uszył mi na włosiance :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.