Skocz do zawartości

Eleganckie buty z blokami SPD :) ?


liquid_force

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Kolegów słyszał o takim wynalazku jak w miarę ładne, eleganckie buty z zamontowanymi blokami SPD  !?

Uwielbiam do pracy dojeżdżać rowerem, ale jednocześnie używanie dwóch rowerów (sportowego z pedałami SPD i oddzielnego roweru do pracy ze zwykłymi platformami) już mnie lekko denerwuje :) 

Dla podkreślenia, że nie żartuję, wklejam foto :)

 

 

CIMG2697_shoes.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeeee trollujesz, prawda? Ale i tak się wypowiem!

 

Nie miałem nigdy roweru z zatrzaskami jednak z obserwacji napotkanych cyklistów wysnułem wniosek że takie buty strasznie stukają podczas kontaktu z podłożem przez co w zasadzie dyskwalifikuje je do chodzenia.

On 1/5/2019 at 10:18 PM, liquid_force said:

jednocześnie używanie dwóch rowerów (...) już mnie lekko denerwuje

Pro tip: zamiast dwóch rowerów używaj dwóch par butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trolluję :D  Wklejone zdjęcie to faktycznie jakiś żart, ale eleganckie buty na rower to już zupełnie realna sprawa.

Za granicą spotkałem cyklistów w butach niesportowych, ale jednak z zatrzaskami - twierdzili, że buty były przerobione przez dołożenie jakiejś płytki w podeszwie i potem zamocowaniu do niej bloków SPD. 

 

22 godziny temu, ciasteczkowy napisał:

z obserwacji napotkanych cyklistów wysnułem wniosek że takie buty strasznie stukają podczas kontaktu z podłożem przez co w zasadzie dyskwalifikuje je do chodzenia.

tak, bloki strasznie stukają o podłoże, ale tylko w butach w których wystają poza płaszczyznę podeszwy. Gdy blok jest schowany i nie wystaje poza podeszwę (na przykład w butach do jazdy górskiej), chodzenie w takim bucie, o ile nadal mniej komfortowe, to jednak nie powoduje stukania metalu o podłoże. To po prostu kwestia konstrukcji podeszwy, grubości bieżnika i montażu bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, liquid_force napisał:

Za granicą spotkałem cyklistów w butach niesportowych, ale jednak z zatrzaskami - twierdzili, że buty były przerobione przez dołożenie jakiejś płytki w podeszwie i potem zamocowaniu do niej bloków SPD.  

W Polsce można kupić nakładki SPD na pedały. Ale autor wątku pewnie to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się dowiedzieć czegoś nowego, minęło trochę czasu odkąd przestałem się tym interesować. Niemniej jednak, te schowane bloki wymagają grubszej podeszwy, na tyle grubszej że nie przypuszczam żeby to mogło wyglądać dobrze. I zastanawiam się czy tak czy inaczej byłoby to wygodne na tyle żeby chodzić 8h w takich butach.

Jak jeżdżę do pracy na rowerze, zakładam zwykłe buty sportowe (bez zatrzasków), buty "eleganckie" pakuję do plecaka i na miejscu przebieram.

Ale widzę że dać się da:)

 

rs=w:600,h:600

https://reynolds-england.com/products/spd-brogue-cycling-boot-in-full-grain-spona-brown-leather-9d6a43b2-d8ba-4b48-a3b0-166a287ccaca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.