Skocz do zawartości

Jaki kolor kremu do Loake Burford Tan ?


liquid_force

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Jaki kolor kremu Tarrago lub Sapphire koledzy polecą do tych butów?  Zgubiłem dobrze dopasowany słoiczek kremu, nie pamiętam jaki był numer koloru, a buty już wymagają opieki:)

https://sklep.loakepolska.pl/loake-1880-burford-tan,3,2303,439

Z góry dziękuję za pomoc, 

liquid__force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem panowie że g.... prawda.  Kolega wyżej dobrze prawi, to zupełnie inne odcienie. 
Sam szukałem dosyć długo kremu do 'tanowych' butów i skapitulowałem, oczywiście 'szukanie' to oglądanie barw dwóch głównych producentów w naszych internetowych sklepach. Kupiłem nawet żółty po taniości z Tarrago, ale był zdecydowanie za jasny, wziąłem w końcu jasny brąz, byłem stacjonarnie, wyjąłem z siatki buty i sprzedawca zdecydowanie oświadczył że ten na pewno. Nie mieli całej palety kolorów Saphira, bo mówię o tej firmie, ale polecili ten. 
W zasadzie dziwie się że tak ciężko znaleźć dopasowany do tej skóry kolor kremu, zwłaszcza że w palecie kolorów jest kilkadziesiąt. 
Teraz z perspektywy czasu może bym jeszcze popróbował z innymi odcieniami, np karmel, albo płowy, ale nie uśmiecha mi się kupować kolejnego nietrafionego odcieniu...
Trochę jeszcze dorzucę rozmyślań, sam tak zrobiłem, no cóż, mój błąd,  ALE kupowanie konkretnego koloru który nam się podoba, a potem samrowanie go kremem w innym odcieniu, to troche dziwne jest, nie wspominając o radach że wystarczy przyblizony odcień.
Warto jeszcze zajrzeć na stronę patine, tam przy niektórych modelach butów mają rekomendowany odcień kremu. Może coś tam wykombinujesz drogą porównań.
Weź jeszcze pod uwagę to, że kolory na zdjęciach róznią się nawet w tej wyższej i niższej linii saphira, czasem w różnych sklepach internetowych kolory również się różnią, a nawet w tych samych sklepach kolory wydają się inne w zależności od zdjęcia. 'Tan' to bardzo kłopotliwy kolor.
Nutką optymizmu zakończę, udało mi sie dobrać idealnie krem do skóry 'dark leaf' niestety nie saphira, ale Tarrago: 'russet brown', może komuś się to przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocnie na stronach patine polecają krem zawsze trochę ciemniejszy. 

Jasny brąz może być za jasny - tan jest pomiędzy jasny brąz a średni brąz. Strelałbym w koniakowy (bo jany brąz jest naprawdę bardzo jasny) albo średni brąz - ten będzie wyraźnie ciemniejszy, ale myślę nie na tyle, żeby przyciemnić buty trwale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 13:31, Jarek napisał:

Umberto, sugerujesz ten średni brąz do butów z linku?
 

Szczerze życzę powodzenia autorowi w dobraniu koloru...

Nie. Sugeruję koniakowy. Tak też napisałem. O średnim brązie napisałem, że będzie wyraźnie ciemniejszy [w domyśle od butów].

Jasny brąz (spahir bdc, mdor, herring) jest za jasny dla moich butów w kolorze tan: Herring Grandola, Herring Fencote, Loake Rimmer, Loake Funnelweb. Średni brąz za to za ciemny, jednak częsciej spotyka się opnie, aby mając wybór krem za jasny lub za ciemny, stosować ciemniejszy. Średni brąz jest za to jest idealny do Loake Heston, który wg producenta ma kolor  mahoniowy. 

A jeśli chodzi o zamawianie kremów wg wzornika, to większa szansa na to, że rozsmarowany na bucie będzie jaśniejszy, od tego c wygląda na wzorniku, niż odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.