Skocz do zawartości

Aero Leather Clothing


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Witam , mój pierwszy post  zatem proszę o wyrozumiałość :) 

Osobiście mam 2 kurtki od Aero .Z uwagi na zamiłowanie militarnym stylem czywiście jest to A2 oraz D1 .Obie kurtki są wspaniałe i oczywiście ulubione Mam też Irvin jacket od  Eastmana .Jakość w wykończeniu , bo oczywiście to stylowo różne kurtki   jest porównywalna  z Aero .Zresztą , spory o wyższość  produktów miedzy Aero a Eastman to  niekończąca się  historia :) Co do kurtek  CRJ ostatnio nabyłem Vanson Comet . 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 years later...
W dniu 21.11.2018 o 19:15, lubo69 napisał:

ac3588d2de157d4d2c490dbc2a976941.jpg&key=b850876d9e8247eca5bfddcbd9546dfd41d380e760e0e96ae466c8cae70fc9d7

Pokazany na ostatnim zdjęciu zamek Hookless (japońska replika zamka nieistniejącej już firmy, która przekształciła się w Talon) wymaga przyzwyczajenia; zapina się jakby odwrotnie (rozpinając wysuwa się lewą połę, nie prawą). Otwory po bokach to nity mocujące zamek (w tym miejscu nie ma zwyczajowej taśmy, tylko blaszki).

Guziki nie są drewniane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zbyt napisał:

Czy chodzi o jakiś haczyk? Piękna kurtka i te niciki na dole, guziki drewniane?

Nazywa się tak, bo to była pierwsza firma, stosująca zamek błyskawiczny bez haczyków. Pierwsze zamki wyglądały tak:

10wmt_inline-jumbo.jpg?quality=75&auto=w

Guziki nie są drewniane, podejrzewam, że kostne?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2023 o 16:54, lubo69 napisał:

Bardzo dobra decyzja. Kurtka wygląda świetnie! W dodatku możesz wyciągać ręce do przodu! Ja mogłem dopiero po roku noszenia!😉

Swoją drogą, grubość skóry to w ogóle ciekawa sprawa. 

Aero Leathers jest znane z używania najgrubszych skór na rynku, m.in twojej Chromexcel Fron Quater Horse Hide, lub wersji z byka - Steerhide. Natomiast sama firma przyznaje, że historycznie były używane cieńsze skory - nie tak cienkie, jak w "galerio-handlowych" kurtkach, ale nie tak grube, jak potwory od Horweena.

Na przykład, Aero odradza szycie kurtek ze ściągaczami, np. A-2, z CXL FQHH. Bo np. A-2 była zaprojektowana dla innej, cieńszej i bardziej miękkiej skóry, a przy sztywniejszych jej wersjach nie układa się poprawnie.

Stąd też te wszystkie chinch backi, action backi i podobne wynalazki stosowane w czasach, gdy tkaniny nie były elastyczne - po prostu wtedy były potrzebne (i niekiedy nadal dzisiaj są potrzebne, jeśli wykorzystujemy sztywne materiały). Albo inaczej - jeśli zrobisz sobie płaszczyk z wełny 420 g/m2, to obojętnie jaki fason, zapewne będzie wygodny. Jeśli zaś szyjesz z grubego sukna o gramaturze 800-900 h/m2 (ja np. mam sukno wełniane 990 g/m2 - sic! - od Fox Brothers), to potrzebujesz pewnych udogodnień, aby ruszać rękami ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.