Jump to content

Aktówki szyte z drewna i skóry


Recommended Posts

Szanowni Państwo,

prowadzę pracownię rzemieślniczą, w której realizujemy przede wszystkim zamówienia klientów z zakresu architektury i wystroju wnętrz, ale ja sam od dawna pasjonuję się klasyczną męską elegancją i zainspirowany tą tematyką zaprojektowałem aktówki, szyte ręcznie z połączenia drewna i naturalnej skóry.

Kilka pierwszych, testowych egzemplarzy jest w stałym użyciu już ponad półtora roku i trzyma się świetnie. W tym czasie projekt przeszedł kilka drobnych poprawek i korekt przypadłości wieku dziecięcego. Obecnie już ze spokojem mogę wypuścić go w świat - chcę się tym projektem podzielić z użytkownikami forum i poznać Wasze odczucia, dlatego proszę o wyrażanie swoich opinii. Wszelkie uwagi, spostrzeżenia oraz konstruktywna krytyka mile widziane.

Opis produktu poniżej:


Ręcznie szyta, praktyczna i elegancka aktówka na dokumenty, która służyć może również jako pokrowiec na komputer.
 
- Wierzch wykonany ze sklejki liściastej nadaje aktówce odpowiedniej sztywności, aby zabezpieczyć przenoszone dokumenty lub komputer przed uszkodzeniem.
- Dobrze widoczne usłojenie drewna sprawia, że każdy wykonany egzemplarz jest niepowtarzalny. Drewno wykończone olejem oraz woskiem jest naturalne w dotyku i jednocześnie odporne na wodę oraz zabrudzenia.
- Klapa, boki oraz tył wykonane z jednego kawałka naturalnej skóry bydlęcej, zabezpieczonej dodatkowo balsamem do skór.
- Drewno i skóra zszyte ręcznie tradycyjną metodą kaletniczą, przy użyciu grubej, plecionej nici poliestrowej o bardzo dużej wytrzymałości na zerwanie i przetarcie.
- Zaprojektowany przez nas minimalistyczny i funkcjonalny system zamykania WoodLock, składający się z drewnianej wtyczki i skórzanej kieszeni – po zamknięciu klapy na powierzchni aktówki nie ma żadnych wystających elementów.
- Pomimo drewnianej konstrukcji aktówka jest wyjątkowo lekka i waży niecałe 350 gramów.
 
Na chwilę obecną aktówki oferujemy w trzech rozmiarach:
- 13″: wymiary: 334 x 239 x 30 mm. Maksymalny rozmiar komputera: 330 x 235 x 20 mm.
- 14″: wymiary: 355 x 246 x 30 mm. Maksymalny rozmiar komputera: 350 x 242 x 20 mm.
- 15″: wymiary: 376 x 253 x 35 mm. Maksymalny rozmiar komputera: 372 x 250 x 25 mm.
 
Istnieje możliwość personalizacji produktu i wykonania grawerunku według życzenia klienta.
 

detal01.jpg

detal02.jpg

detal03.jpg

detal04.jpg

detal05.jpg

live01.jpg

live02.jpg

live03.jpg

live04.jpg

live05.jpg

live06.jpg

szycie01.jpg

szycie02.jpg

szycie03.jpg

szycie04.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, damiance napisał:

Panie Piotrze,

czy jest możliwe lekkie przyciemnienie drewna transparentną farbą?

Oczywiście. Przed olejowaniem możemy użyć bejcy, która zmieni jedynie odcień drewna, nie powodując w żaden sposób przykrycia usłojenia. Bejce dostepne są w bardzo bogatej palecie odcieni, więc można wybierać :)

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, roter6 napisał:

Czy laptop nie ulega zarysowaniom podczas noszenia go w pokrowcu? Chodzi mi o wewnętrzną stronę drewna.

Na jednym ze zdjęć widać, że laptop jest włożony do aktówki wierzchem w stronę drewna i noszony w ten sposób pewnie prędzej czy później uległby porysowaniu, ale został tak włożony tylko na potrzeby zdjęcia. W rzeczywistym, codziennym użytkowaniu należy laptopa wkładać do aktówki spodem w stronę drewna i klapką w stronę skóry - wtedy na pewno nic się nie porysuje. :)

Link to comment
Share on other sites

Rozważałem takie rozwiązania i finalnie doszedłem do wniosku, że pokrywanie drewna od środka dodatkową tkaniną lub skórą jest nadmiarowe i zbędne - laptopy mają gumowe podkładki, żeby nie ślizgały i nie rysowały się od powierzchni stołu, więc wystarczy laptopa włożyć do aktówki tak jak kładzie się go na stole, wtedy do drewna dotyka tylko guma i nic się nie rysuje. W moim bliskim otoczeniu kilka laptopów jest na co dzień noszonych w tych aktówkach i żaden się nie porysował. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To kolejna uwaga. Na ile wybór wymiarów był podyktowany rzeczywistymi wymiarami laptopów? Tzn. jaka część laptopów "wiodących marek" może wejść w dany rozmiar? Rzuciłem okiem i wygląda mi na to, że 15,6'' Thinkpady serii T mogą mieć problemy z największą wersją.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.10.2018 o 11:27, Rudolf napisał:

To kolejna uwaga. Na ile wybór wymiarów był podyktowany rzeczywistymi wymiarami laptopów? Tzn. jaka część laptopów "wiodących marek" może wejść w dany rozmiar? Rzuciłem okiem i wygląda mi na to, że 15,6'' Thinkpady serii T mogą mieć problemy z największą wersją.

To jest akurat bardzo ciekawy i złożony temat :) Próbując dobrać idealny rozmiar aktówki dla danej grupy laptopów (13", 14" i 15") postawiłem dwa warunki: po pierwsze laptop musi się zmieścić, po drugie nie może zbytnio latać w środku. Dużo czasu spędziłem na analizowaniu rynku i przygotowałem sobie zestawienie wymiarów większości dostępnych laptopów (stan na początek 2017 r.). Wniosek z tej analizy jest taki, że w każdej grupie rozbieżności są na tyle duże, że nie ma możliwości dobrania jednego rozmiaru, który pomieści każdy model laptopa w danej grupie i jednocześnie nie będzie na każdy model za duży. Dodatkowo dochodzi element dynamicznego rozwoju technologicznego i fakt, że na rynku co chwilę pojawiają się nowe modele laptopów i każdy ma inne wymiary. Rozmiary aktówek dla poszczególnych grup dobrałem więc w oparciu o zasadę 80/20 i w ten sposób zdecydowana większość laptopów się mieści, ale na pewno znajdą się też takie, które się nie zmieszczą. Na szczęście jesteśmy niewielką pracownią i każdą aktówkę szyjemy ręcznie, dlatego dla najbardziej wymagających klientów oferujemy opcję bespoke, czyli pełną personalizację i wykonanie zgodnie z wymiarami przesłanymi przez klienta :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

W najbliższy weekend w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie odbywają się targi WZORY i wystawiam się tam z ofertą pracowni. Zachęcam do wzięcia udziału w targach i zapraszam do stoiska Concept Craft - stanowisko nr 9 na parterze. Będę miał ze sobą dużo ładnych rzeczy, więc będzie można na żywo obejrzeć i podotykać aktówek oraz innych produktów. Do zobaczenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W nowym roku mamy kilka nowości :) 

Zaczynamy od uklasycznienia naszego flagowego produktu - aktówki - i tym samym w ofercie pojawia się aktówka w wersji LavaBlack. Naturalnie garbowana skóra bydlęca zszyta ręcznie z drewnem barwionym na czarno. Dostępne 3 rozmiary oraz możliwość personalizacji produktu w postaci wygrawerowania własnego logo/nazwiska/inicjałów. 

Zapraszam do odwiedzenia naszego sklepu na platformie Etsy - https://www.etsy.com/shop/ConceptCraftStore

 

20190114_144009.jpg

20190114_144234.jpg

20190114_144545.jpg

20190114_144726.jpg

20190114_145906.jpg

20190114_150033.jpg

20190115_145610.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.