Skocz do zawartości

[WARSZAWA], MM Krawaty - ul. Solec 50


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu miałem okazję odwiedzić ciekawe miejsce, na mapie Warszawy, które od wielu lat słynie z produkcji krawatów. Wybór wzorów krawatów nie jest zbyt duży, ale można spróbować coś wyłowić. Dla mnie największą zaletą jest możliwość szycia krawatu na miarę, co przy moim wzroście i ciągłym problemie za krótkich krawatów i małych węzłów jest bezcenne. Wszystko za rozsądną cenę 150 zł.

Problem w tym, że nie ma zbyt dużego wyboru materiałów. Ale i tu jest miłe zaskoczenie. Można przynieść swój materiał i za cenę kilkudziesięciu złotych można zlecić uszycie krawatu.

Można również uszyć sobie poszetkę z powierzonego materiału.

Obsługa wyjątkowo miła i na poziomie, co się już niestety rzadko zdarza, szczególnie w galeriach i sklepach sieciowych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

A czy ktoś z Was wie, gdzie można kupić dobrej jakości jedwab/kaszmir/wełnę na krawat?

Jutro odbieram muszkę zamówioną w MM Krawaty (uszytą z własnego materiału) i przy okazji zapytam gdzie można się zaopatrywać w tkaniny krawatowe.

Myślę, że wełny i kaszmir kupimy po prostu w sklepach z materiałami na garnitury (np. w Wawie w Merino lub w sklepie przy Orlej).

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sam rozważałem wykorzystanie resztek wełny, z której szyty był garnitur, na krawat, ale mam wątpliwości, czy ten rodzaj wełny jest odpowiedni. Kilka wełnianych krawatów, jakie posiadam, jest chyba ze znacznie grubszego materiału niż moje garnitury, ta wełna jest też bardziej włochata.

A czy ktoś z Was wie, gdzie można kupić dobrej jakości jedwab/kaszmir/wełnę na krawat?

Jutro odbieram muszkę zamówioną w MM Krawaty (uszytą z własnego materiału) i przy okazji zapytam gdzie można się zaopatrywać w tkaniny krawatowe.

Myślę, że wełny i kaszmir kupimy po prostu w sklepach z materiałami na garnitury (np. w Wawie w Merino lub w sklepie przy Orlej).

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z paniami w MM Krawaty na temat materiałów na krawaty. Panie potwierdziły moje przypuszczenia, że tkaniny ubraniowe także mogą mogą być użyte.

Dostałem także wskazówki gdzie szukać jedwabiu na krawaty:

1. sklep w CH Land koło stacji metra Stokłosy

2. sklep Fei-Long przy ul. Szlenkierów (dzięki damiance za poprawkę nazwy)

3. "sklep na tyłach Nowego Świata".

Jak widzicie, adresy nie są zbyt kompletne, ale spróbuję w ciągu tygodnia je "doprecyzować".

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc śladem wskazanym przez damiance próbowałem dzisiaj sprawdzić sklep Fei-Long, niestety jest otwarty tylko do 16-tej, może w sobotę pójdzie mi lepiej?

Sklep w Centrum Handlowym LAND mieści się na parterze w "przegródce" 157 i nazywa się "Sklep Bławatny". Mają całkiem niezły wybór jedwabi (głównie gładkich i drukowanych), wełen i najróżniejszych mieszanek, w tym wełny i kaszmiru. Słabo jest z jedwabiami żakardowymi - znalazłem tylko kilka wzorów. Za to wełny są w dużym wyborze - i te na garnitury lub płaszcze i te, które mogą być dobre na krawaty. Ja szczególnie polecałbym na krawaty kratki lub melanże. Wełny włoskie w cenach ok. 129-179zł/mb.

Jest też duży wybór tkanin podszewkowych.

Wszystkie materiały są w małych belach z opisem składu surowcowego ceny i kraju producenta.

"Sklep Bławatny" nie ma strony internetowej (i chyba nie zamierza jej mieć), więc ocenić jego ofertę możecie tylko osobiście.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem pierwszy krawat bespoke w MM i jestem zadowolony. Krawat został uszyty z jedwabiu, który kupiłem w Mimozie przy Nowym Świecie. Jedwab nie jest może idealny na krawat, ale był w pięknym kolorze, dlatego zdecydował się go kupić.

Jeśli chodzi o jakość wykończenia to jestem pozytywnie zaskoczony. Stosunk jakości do ceny świetny. Nie wiem jak będzie się spisywał w użytkowaniu, szczególnie czy wkład będzie trwały. Z tego co mi mówiły panie z MM, to wkłady są jedwabno-wełniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu grenadyna. Można tam kupić ten materiał? Regularnie odwiedzam sklepy w Krakowie, w których krawaty z grenadyny się pojawiają, jednak jeszcze mi się nie poszczęściło. Uszycie krawata mogłoby być rozwiązaniem ;)

Nie wiem, ale spróbuje się dowiedzieć. Krawaty grenadynowe są bardzo rzadko w przecenie. Ceny od 60 euro w górę więc stąd moja inicjatywa, a zależałoby mi na poszerzeniu kolekcji o kilka grenadyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 5 months later...

Niestety nie mam ale może uda mi się zdobyć. Dzianina jest podobna do tej w knitach wełnianych obecnie dostępnych w Vistuli ale sporo drobniejsza jedynym jej mankamentem jest grubość. Po telefonicznej konsultacji z firmą MM Krawaty wyszło że uszyć się da bo podszyją ja podszewką ale jej grubość spowoduje to że krawat stanie się bardzo gruby na obszyciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dodzwoniłem za pierwszym razem wczoraj ale we wtorek dopiero około 17 mi się udało. Z tego co wiem mają sporo zamówień.

No tak, panie z MM Krawaty do wszystkiego chcą dodawać "podszewki". Nawet kiedyś podobno proponowały je do 7 folda ;-)

Zaciekawił mnie ten kolor butelkowej zieleni. Myslę, że też taki krawat zamówię ale wprzódy obejrzę odcień.

Pozdr,

wojvv

Ta dzianina się rozciągała wiec wiązanie takiego krawata mogło by być dość trudne. Dzianina była u bławatnego mi ten odcień się podobał, jak uszyjesz to pochwal się jak to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.