Skocz do zawartości

Notesy


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Przeglądając forum zauwazyłem ten wątek.

Jeśli chodzi o notesy, to tutaj również możemy poszaleć "bespoke", w pracowniach introligatorskich, zanosząc im papier czerpany, tudzież zamawiając oprawę np. w skórę, półskórek itp. wedle uznania,

sam posiadam takowy notes, papier czerpany maszynowo, oprawa w płótno, robiony przez moją koleżankę z pracowni introligatorskiej.

Inne rozwiązanie, to robota własna. Akurat sztuka introligatorska, na poziomie robienia takich gadgetów jak notes nie jest trudna, można sobie uszyć (tak, to się szyje:) ) taki notes i oprawić go w skórę np. w dobrych bibliotekach jest sporo podręczników do introligatorstwa.

Jak kogoś to interesuje, mogę podrzucić namiary bibliograficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień też używam takiego notatnika-agendy organizującego życie. Miałem na myśli notatnik, który np. zabieram w podróże i robię w nim notatki z przeżyć mijającego dnia, z muzeów, które oglądam, z rozmów, które przeprowadzam itp. Jest on taki bardziej osobisty, nie roboczy.

Swego czasu w Paryżu, w dzielnicy Marais, oglądałem z zachwytem pracownie introligatorskie i sklepy z takimi notesami ręcznej roboty. Jako pracownik biblioteki, w której jest bardzo dobra pracownia introligatorska patrzyłem z zachwytem na ich oprawy i papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień też używam takiego notatnika-agendy organizującego życie. Miałem na myśli notatnik, który np. zabieram w podróże i robię w nim notatki z przeżyć mijającego dnia, z muzeów, które oglądam, z rozmów, które przeprowadzam itp. Jest on taki bardziej osobisty, nie roboczy.

Swego czasu w Paryżu, w dzielnicy Marais, oglądałem z zachwytem pracownie introligatorskie i sklepy z takimi notesami ręcznej roboty. Jako pracownik biblioteki, w której jest bardzo dobra pracownia introligatorska patrzyłem z zachwytem na ich oprawy i papiery.

Rozumiem ... w takich celach uzywam najzwyklejszego zeszytu :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dziękuję panowie za rady, ale niestety przeszukałem wszystko i nie udało się czegoś takiego znaleźć. To może za radą kolegi @xkoziol zmieńmy kryteria, ale też widzę małe szanse. Powiedzmy twarda okładka a4, guma i ... wszystkie strony perforowane?

Z tego co znalazłem, to są jedynie notesy, w których tylko 16-64 ostatnie kartki są perforowane, a reszta "na stałe".

edit. @mr.vintage, niestety brak pełnej perforacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max, piszesz piórem czy długopisem (ewentualnie drugie pytanie: kulkowy czy żelowy)? Pytam, bo dla mnie osobiście pisanie piórem we wszystkich notatnikach to męka, a latarnik sprawdza się świetnie w tej funkcji. Nie wiem z czego to wynika, ale kartki w inny sposób zdają się przyjmować atrament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max, piszesz piórem czy długopisem (ewentualnie drugie pytanie: kulkowy czy żelowy)? Pytam, bo dla mnie osobiście pisanie piórem we wszystkich notatnikach to męka, a latarnik sprawdza się świetnie w tej funkcji. Nie wiem z czego to wynika, ale kartki w inny sposób zdają się przyjmować atrament.

To Cię może zainteresować:

http://www.piorawieczne.fora.pl/recenzj ... ,2056.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o pokazanie tego prześwitu w zależności od użytego pióra/atramentu.

W innych notatnikach miałem to samo. Natomiast dodatkowo tusz się rozmazywał, co się nie dzieje w przypadku latarnika. Nie próbowałem jeszcze tylko Moleskine z kartkami 100g. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie. Poszukuję notesu A4 z miękką okładką, perforacją i gumą, w takim stylu...

Dołączona grafika

Niestety moleskine i leuchtturm1917 mają takie, ale tylko w twardej okładce. Jakieś sugestie?

yy, ja mam takiego moleskine'a w miękkej okładce. Zapytaj w Czułym Barbarzyńcy, obok BUWu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.