Skocz do zawartości

[Warszawa] Smoking


Mr_Fisq

Rekomendowane odpowiedzi

W podanym budżecie jesteś w stanie zmieścić się śmiało w MTM. Oprócz wspomnianego sklepu przez @Siata nie widzę nic godnego uwagi jeśli chodzi o RTW w tym temacie. Podany termin zakupu/wykonania jest te wg mnie też wystarczający do realizacji i to bez większego pośpiechu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian Żukowski to już bespoke, i obawiam się, że w niedalekich okolicach podanej przeze mnie kwoty raczej się nie uda u niego zmieścić... (w każdym razie patrząc na ceny u Piotra Kamińskiego)

I teraz mam zagwozdkę, czy Macaroni ma tu słabą prasę, czy po prostu przeglądający uznali, że nie warto odpowiadać na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyłem u Macaroniego 2 koszule mtm jak była promocja 2 za 1. Nie polecam. Materiały słabe, proces trwał prawie 2 miesiące: rękawy miały być wszyste spalla camica - nie były. Po poprawce zrobiono zwykle zakładki :D. Guziki zostały przyszyte nie tak jak trzeba. Za cenę promocyjna machnąłem ręką bo nie chciało mi się 4 raz chodzić do salonu za tymi samymi koszulami. Odszycie gorsze niż cenowa średnia linia SS. Jakbym płacił regularna cenę to bym się mocno zdenerwował. Generalnie przy ograniczonym budżecie to wziąłbym SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr_Fisq napisał:

Sebastian Żukowski to już bespoke, i obawiam się, że w niedalekich okolicach podanej przeze mnie kwoty raczej się nie uda u niego zmieścić... (w każdym razie patrząc na ceny u Piotra Kamińskiego)

I teraz mam zagwozdkę, czy Macaroni ma tu słabą prasę, czy po prostu przeglądający uznali, że nie warto odpowiadać na to pytanie.

Sebastiana Żukowskiego też mogę polecić. Cenowo powinno być z materiałem lekko więcej niż 5k, ale raczej bez dramatu. Zawsze możesz zadzwonić i się zapytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mr_Fisq napisał:

Sebastian Żukowski to już bespoke, i obawiam się, że w niedalekich okolicach podanej przeze mnie kwoty raczej się nie uda u niego zmieścić... (w każdym razie patrząc na ceny u Piotra Kamińskiego)

I teraz mam zagwozdkę, czy Macaroni ma tu słabą prasę, czy po prostu przeglądający uznali, że nie warto odpowiadać na to pytanie.

Ja szyłem u Makarona chyba ze dwanaście koszul i oczywistym jest, że gdybym nie był zadowolony, to poprzestałbym na jednej. Materiały wszędzie są takie same (porównajcie próbniki w różnych salonach MTM), natomiast mam wysokie zdanie o Wojtku i Michale jako doradcach i zbieraczach miary. Od drugiej koszuli dopasowanie jest już idealne i choć kilka razy zdarzyła im się jakaś wpadka (przypominam sobie mankiety za szerokie o 1 cm i niestarannie wszyte kilka guzików przy jednej z koszul), to były to rzeczy łatwe do skorygowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Wczoraj zrobiłem małe rozeznanie jak wygląda sytuacja z cenami i oto moje wyniki:

MTM:

1. Bielenia 4500-5000 zł zaczynamy rozmowę, a czas oczekiwania to maksymalnie 5 tygodni

2. Buczyński od 5000 zł w górę, czas oczekiwania 5-6 tygodni

3. Cafardini od 3500-4200 zł i maksymalnie 7 tygodni, ale żeby zdążyć przed końcem roku należy najpóźniej przyjść na początku listopada

4. Van Thorn od 3400 w górę aż do 40000 zł, czas jaki potrzebują to 5-6 tygodni

Bespoke - tutaj jedna opcja była sprawdzana czyli Sebastian Żukowski i cena to szycie 5000 zł, materiał 350 zł/1mb (wełna, na smoking potrzebujemy 3-3,2m) i około 700 zł (Uszycie pasa smokingowego z muchą i jedwabiem na dodatki oraz klapy i lampasy). Jeżeli ktoś życzy sobie kamizelkę to koszt około 1600 zł (jedwab już zawarty, również na pozostałe elementy). Proces szycia trwa zwykle 4-6 tygodni.

Tutaj rodzi się moje pytanie - Van Thorn czy Cafardini? Czytałem opinie o obu firmach i przychylam się trochę bardziej w stronę Van Thorn, jednak nie jestem zdecydowany i dlatego proszę bardziej zaznajomionych w temacie o radę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzikiwawa Osobiście nie lubię takiego podpinania się pod tematy - wszak masz nieco inną zagwozdkę, optymalizujesz cenę i rozważasz: Van Thorn czy Cafardini, ja mam określony budżet i zastanawiam się co mogę z niego wycisnąć.

Ocenę pozostawiam użytkownikom z dłuższym stażem na forum, to mój pierwszy temat, nie znam więc jeszcze tutejszych standardów.

@Siata @Velahrn

Dziękuję za informacje, na pewno bliżej przyjrzę się ofercie Sebastiana Żukowskiego; co się zaś tyczy Macaroniego - pierwsze wrażenie po wizycie miałem bardzo pozytywne, natomiast brakuje mi potwierdzenia w postaci rekomendacji osoby która szyła u niego coś więcej niż koszule (acz jeszcze nie skreślam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.