Jump to content

Garnitur na ślub - szycie na miarę


artur_r0
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Niedługo biorę ślub i szukam garnituru na tą okazję. Zacznę może od tego, że jestem nieproporcjonalny - przez dłuższy czas ćwiczyłem sporty siłowe co zaowocowało poniższymi wymiarami:

- wzrost: 178cm
- ob. klatki piersiowej: około 120cm
- biceps: 45cm
- pas: 98 - 100cm
- ob uda: 65cm

Początkowo liczyłem na to, że kupię garnitur z półki sklepowej i oddam do ewentualnych poprawek krawieckich na miejscu. Po pierwszym zapoznaniu się z asortymentem okazało się, że będzie ciężko - w jednych sklepach próbowali mi wcisnąć worki przypominające garnitury, w innych od razu mówili że nic na mnie nie znajdą. 

Z racji tego, że jestem totalnym laikiem chciałbym prosić Was o pomoc. Czy jest szansa na znalezienie garnituru na półce i oddać go do mocnych zmian pod moją sylwetkę? Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to 2000zł, a z tego co udało mi się dowiedzieć w tej cenie nie ma mowy o szyciu na miarę. W trakcie rozmów zostały mi polecone salony typu Andre Grand w Krakowie, Tiviano w Katowicach czy Moda-Pol w Bielsku-Białej. W dwóch pierwszych salonach ceny garniturów zaczynają się od 3000 - 3500zł w zwyż, więc sporo przekraczają założony przeze mnie budżet. Polecano mi też "szycie na miarę" w Vistuli i Bytomiu gdzie ceny są niższe - około 2500zł.

Nie liczę na to, że przy mojej sylwetce będę wyglądał w garniturze jak model, ale chciałbym żeby nie był to jakiś beznadziejny worek. Jestem z Bielska-Białej, ale mogę dojechać do krawca jeżeli warto.

Z góry dziękuję za pomoc. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety z Twoim budżetem będzie bardzo ciężko uszyć coś na miarę. Może się udać tylko u tanich krawców ale efekt może być marny. Gdybyś naciągnął budżet o jakieś 500 zł to mógłbyś szukać na ebayu niedrogiego materiału (tak żeby zmieścić się właśnie w tych 500 zł) i wtedy może starczyło by na szycie np. u Andrzeja Kuci - 

 

Opinie o nim są różne ale ten garnitur jest udany: http://alltiedup.pl/2016/02/trzyczesciowy-garnitur-tweedowy-pracownia-andrzeja-kuci/

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Jeśli nie będzie innej opcji to powiększę założony budżet. Dzięki wielkie za namiary. Ewentualnie jakaś alternatywa dla p. Andrzeja w okolicach BB, Katowice, Kraków?

Poza tym, czy przy mojej sylwetce szycie na miarę to jedyna opcja, żeby uzyskać w miarę zadowalający efekt?

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, artur_r0 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Jeśli nie będzie innej opcji to powiększę założony budżet. Dzięki wielkie za namiary. Ewentualnie jakaś alternatywa dla p. Andrzeja w okolicach BB, Katowice, Kraków?

Poza tym, czy przy mojej sylwetce szycie na miarę to jedyna opcja, żeby uzyskać w miarę zadowalający efekt?

Nie orientuję się, ale koniecznie idź do krawca, którego prace były prezentowane na forum (i dobrze wyszły). Unikaj starszych, sympatycznych panów, którzy "podejmą się wyzwania" za niewielkie pieniądze, to prawie pewna wtopa.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jeżeli chodzi o szycie na miarę to atelier Vratelli nie ma sobie równych. Najpierw zrobili ze mną wywiad: gdzie jest ślub, w jakim stylu, itd, doradzili co ukryć, co uwydatnić a potem wzięli się do roboty. Zdecydowanie Vratelli charakteryzuje się profesjonalnym podejściem do klienta i precyzją, nawet jeżeli chodzi o najmniejsze detale. Mogłem sobie zrobić też np. dodatkową kieszeń w środku marynarki. Garnitur wyszedł idealnie. Uszyty z najlepszych gatunkowo tkanin. Bardzo komfortowy, lekki, ciało oddycha. Czułem się fantastycznie na swoim ślubie, a przecież o to w tym dniu chodzi.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, zimmermann napisał:

@tomastek a jaki portfel można dobrać do takiego garnituru? Może poleciłbyś coś ze sklepu zeskory.com , czy już dla nich nie pracujesz?

"Wise guys don't carry wallets".,Pieniądze nosi się w pajdach/rolkach setki na wierzchu, jedynki w środku, najlepsze do wiązania pajd są te gumki którymi wiąże się  pęczki brokułów.,Sam wpis kolegi @tomastek to mistrzostwo świata , nawet te farmy troli prowadzone przez GRU w Leningradzie/St Petersburgu lepiej by tego nie wysmażyły.Gratulacje!! Czekam na ciąg dalszy 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

"Wise guys don't carry wallets".,Pieniądze nosi się w pajdach/rolkach setki na wierzchu, jedynki w środku, najlepsze do wiązania pajd są te gumki którymi wiąże się  pęczki brokułów.,Sam wpis kolegi@tomastek to mistrzostwo świata , nawet te farmy troli prowadzone przez GRU w Leningradzie/St Petersburgu lepiej by tego nie wysmażyły.Gratulacje!! Czekam na ciąg dalszy 

Nawiązywałem do pierwszego posta kolegi@tomastek sprzed dwóch lat, również reklamowego, jak sądzę.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.