Jump to content

[WARSZAWA] Pierwszy bespoke


MWojtylak
 Share

Recommended Posts

Purim sameach,
Udało mi się za grosze kupić 1,4 m. lnu z domieszką jedwabiu i chciałbym uszyć sobie z tego kawałka spodnie. Problem polega na tym, że Zaremba jest poza moim budżetem i chciałbym znaleźć coś tańszego, najlepiej w Warszawie.Nie orientuję się w cennikach Bespoke więc nie będę tutaj rzucał kwoty w jakiej chcę się zmieścić. Byłbym bardzo wdzięczny za polecenie kogoś.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Chciałbym uszyć swoje pierwsze spodnie, nie mam materiału. Do tej pory mam dobre doświadczenia z koszulami Mercer/Buczyński, ale za spodnie z materiałem chcą tam chyba minimum 1300zł. Z tego co przeglądam forum - da się znacznie taniej. 

Niestety lektura forum wskazuje, że z wyżej polecanych krawców pierwsza dwójka już nie szyje, a pan Kazimierz nie żyje. Czy możecie polecić inne pracownie?

Link to comment
Share on other sites

Spodnie szyłem u Neski, dwie pary, koło skrzyżowania Korotyńskiego i Grójeckiej. Jestem bardzo zadowolony, chociaż jest dość ciężki w kontakcie. Liczy poniżej 400zł, ale dokładniej to już kwestia tego, jak polubi klienta i czy jest to stały klient. Leżą cudownie i wykończone są przyzwoicie, na moje jeszcze niewprawne oko brakuje tylko lamówek, zamiast obrębienia brzegów szwem. 

Link to comment
Share on other sites

Za igłę, przy czym jak się szyje z materiałów, którymi dysponuje, to nie liczy sobie, o ile dobrze wiem. Przy czym nie ręczę, bo o ile odbrze wiem ma głównie (albo tylko) tkaniny bardizej garniturowe, wełny, a ja szyłem jedne lniane i drugie drelichowe, więc i tak przynosiłem własne. Warto przy baridzje niestandardowych detalach przynieść zdjęcie, i podkreślać, czego się chce, bo przy pierwszym zamówieniu diwe rzeczy zrobił nie tak jak chciałem (chociaż wyszło na dobre, z perspektywy czasu), plus nie do końca zrozumiał, o co chodzi w ,,fishtailu" z tyłu i mi tylko podniósł je z tyłu, ale przy drugim, zwłaszcza że po pierwszym podkreśliłem mu, co było nie tak, wszystko wyszło już świetnie, poza malutkim nieporozumieniem przy bilonóce. Generalnie warto się z nim najpierw obyć, żeby uniknąć nieporozumień

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.