Skocz do zawartości

Buty eleganckie (do garnituru) i oddychające


sru222

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze, jestem użytkownikiem garnituru i butów w celach służbowych (bez większej frajdy z tego). Czasami trzeba spędzić cały tydzień na targach w upale.

Noszę buty ze średniej półki : Geox, Ecco, Clarks. Niestety mimo tych zacnych marek, noga się w butach poci nawet z odpowiednimi skarpetkami odprowadzającymi pot.

Buty z membraną np. Geox Abx w lecie to masakra... Stać mnie na droższe, jeżeli mój odczuwalny komfort także wzrośnie.

Brzmi to może jak herezja, ale czy znacie ze swojej praktyki jakieś buty eleganckie i naprawdę oddychające? Pewnie napiszecie - tylko sportowe tak mają :P

Ale próbować trzeba, nawet dla spokoju sumienia.

Help, hilfe, pomoszczi! :-)

Pzdr, Sru222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zwykle na targi biorę 2 pary butów do garnituru na zmianę(te mega wygodne Geox i Clarks) i casual na potem.

Może w istocie nie ma takich idealnych na >8 godzin dziennie?

W sumie jakby ktoś takie uszył, to wszyscy by je nosili tak jak piją Coca-colę

Szewcy - wykorzystajcie proszę nowe technologie osmotyczne i do boju :-)

Myśl z innej beczki - może zastosować jakieś wkładki?

Pozdrawiam, Sru222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu latem używasz butów z membraną. Przecież membrana to dodatkowa warstwa, ona ma chronić przed deszczem i wodą. Jest taki mit , ze membrana odprowadza wilgoć. Tak, odprowadza ale w porównaniu z nieprzemaklną gumą, ale sama w sobie to jest barierą. Latem to wiadomo ze nie ma mocnych , jak jest upał to tylko w basenie jest fajnie ale: dobrej jakości skórzane buty to najlepsza opcja. Np latem w sytuacji targów chyba bez problemu mogą być buty zamszowe, zazwyczaj skóra jest cieńsza. Trzeba wybierać buty lżej skonstruowane, na cienkiej podeszwie, zazwyczaj , mają tez nieco cieńszą, lepszą skórę. Raczęj brogsy będą bardziej masywne od gładkich bo więcej szwów, warstwy skory itp. 

Ps oczywiście zamszowe nie muszą być lżejsze bo przecież to czy skóra jest wykończona licem czy nie nie zmienia jej oddychalnosci ale zazwyczaj zamszaki są konstruowane z przeznaczeniem na cieplejsze pory roku więc i skóra jest lżejsza, cieńsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie. Rozpoczynam zatem polowanie na Crockett Jones (dotychczas Crockett kojarzy mi się jeno z Miami Vice).

Jeden dzień a już wiedza ekspercka pozwala rozwiązać wieloletni problem. Siła internetu i społeczeństwa obywatelskiego :-)

Pozdrawiam, Sru222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Profumo napisał:

Nie wiem czemu latem używasz butów z membraną. Przecież membrana to dodatkowa warstwa, ona ma chronić przed deszczem i wodą. Jest taki mit , ze membrana odprowadza wilgoć. Tak, odprowadza ale w porównaniu z nieprzemaklną gumą, ale sama w sobie to jest barierą. Latem to wiadomo ze nie ma mocnych , jak jest upał to tylko w basenie jest fajnie ale: dobrej jakości skórzane buty to najlepsza opcja. Np latem w sytuacji targów chyba bez problemu mogą być buty zamszowe, zazwyczaj skóra jest cieńsza. Trzeba wybierać buty lżej skonstruowane, na cienkiej podeszwie, zazwyczaj , mają tez nieco cieńszą, lepszą skórę. Raczęj brogsy będą bardziej masywne od gładkich bo więcej szwów, warstwy skory itp. 

Ps oczywiście zamszowe nie muszą być lżejsze bo przecież to czy skóra jest wykończona licem czy nie nie zmienia jej oddychalnosci ale zazwyczaj zamszaki są konstruowane z przeznaczeniem na cieplejsze pory roku więc i skóra jest lżejsza, cieńsza

Oczywiście nie używam latem nic z gore-tex, ale chciałem zadać kłam tej marketingowej "oddychalności": buty mają warstwę X to oddychają jak Kramer w Szwajcarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sru222 napisał:

Dzięki wielkie Panowie. Rozpoczynam zatem polowanie na Crockett Jones (dotychczas Crockett kojarzy mi się jeno z Miami Vice).

Jeden dzień a już wiedza ekspercka pozwala rozwiązać wieloletni problem. Siła internetu i społeczeństwa obywatelskiego :-)

Pozdrawiam, Sru222

Nie wiem. Dla mnie porada: tylko Crockett & Jones na upały to jak kup buty Nike do gry w kosza i żadnych innych ;) Wczytaj się w odpowiedź Whitesnake - wie co mówi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bodzixon napisał:

Nie wiem. Dla mnie porada: tylko Crockett & Jones na upały to jak kup buty Nike do gry w kosza i żadnych innych ;) Wczytaj się w odpowiedź Whitesnake - wie co mówi. 

A ja bym ją uzupełnił o modele Strand, Aldwich. Maja wersję zamsz, brąz czarne, burgund. Pasują do większej ilości garniturów niż brogsy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.