Jump to content

Lisbona-Porto


Parmigiano
 Share

Recommended Posts

W każdym razie już nie Nunes Correa: istnieli od XIX wieku, zlikwidowani - czyżby przez nasze forum?:-)

Byłem kilkakrotnie turystycznie w obu miastach. O ile nie wpadło mi w oko nic szczególnego, czego nie byłoby gdzie indziej, o tyle proponuję poszukać niepozornych sklepików z butami poza ścisłymi centrami - można trafić fajną niespodziankę w postaci nieznanych, tanich a dobrych portugalskich butów.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Koval napisał:

Hmmm, tylko czy to dobra wiadomość?...

Myślę, że obecnie dla większości z nas byłaby to wiadomość obojętna. Coś na pograniczu ciekawostki historycznej. Ale zawsze będzie istniała grupa osób, które mają ograniczone środki i dla nich buty jeszcze tańsze niż np. Bexley czy Hrabiowski Klejnot ;-) będą dobrą opcją na początek.

BTW. Mam do dzisiaj brogsy NC kupione w którejś fali grupowych zamówień organizowanych przez +Immune+. Puszczały w nich nici na szwach i już mają wymienione podeszwy i obcasy u Januszkiewicza, ale to pokazuje, że nawet buty "entry level" ale szyte GW są warte zakupu.

Pozdr,

wojvv

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
21 minut temu, wimon napisał:

 Nie miałem pojęcia, że Yanko produkuje w ogóle takie rzeczy :D 

Było dwa czy trzy razy na forum. W El Corte Ingles można jeszcze kupić resztki starej produkcji Yanko, przed wejściem na rynek polski i gruntowną "reformulacją". Taki Wedel dawniej 22 Lipca dawniej Wedel:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 24.08.2017 o 10:05, wimon napisał:

1. Pedemeia -  Lisboa, Rua Augusta, 245-247 / Porto, Rua Cedofeita, 27

Portugalska sieciówka, królestwo skarpet, w większości męskich, w sporej części bardzo wysokiej jakości, zdecydowanie wpisujących się w kanony klasycznej męskiej elegancji. Skarpety z bawełny Fil d'écosse to pierwsza klasa, występują w wielu kolorach, a kosztują 5-7 euro za parę. Tańsze modele, ale wciąż znakomite, najwyżej 3-4 euro. W dodatku trafiłem na przecenę, spora część asortymentu -50%. Marzę o takim sklepie w Polsce, na miejscu nabyłem łącznie 12 par. Żeby było jasne - to nie są najlepsze skarpety na świecie, ale w tej półce cenowej nie mają żadnej konkurencji, nie mówiąc już o oszałamiającym wyborze kolorystycznym.

Zachęcony Twoją recenzją zamówiłem kilka par przez Internet, za pośrednictwem strony firmowej https://pedemeia.pt/ (stosunkowo tania wysyłka do Polski - 7 EUR). Faktycznie przyzwoite skarpety, prezentujące dobry stosunek ceny do jakości. Natomiast co do braku konkurencji na tej półce cenowej - nie mogę się zgodzić. W Polsce można kupić skarpety z fildekosu chociażby w Calzedonii, za około 20 złotych za parę, jakość moim zdaniem porównywalna, tylko mają znacznie mniej dostępnych kolorów niż Pedemeia. Całkiem fajne skarpetki po około 4 euro za parę ma też Uniqlo. Tak czy inaczej dzięki za przybliżenie marki, nie żałuję zakupu i zapewne jeszcze coś od nich zamówię w przyszłości. Szkoda tylko że mają taki mały wybór kolorów skarpet we wzór "herringbone".

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.