Jump to content

[Polska] Niedrogi MTM, Polska centralna


kamil888
 Share

Recommended Posts

Cześć,

na początku pośpieszę z wyjaśnieniem użycia terminu "niedrogi". Mam dosyć łatwą sylwetkę, na której dobrze leżą rzeczy RTW, więc pierwszy garnitur MTM chciałbym zakupić za "rozsądną" w tym formacie szycia kwotę (zachowując oczywiście poprawne dopasowanie).

Przeglądając forum nie udało mi się jeszcze znaleźć tego, czego poszukuję.

Dodam, że mieszkam w Warszawie, ale w poszukiwaniu atrakcyjnej ceny nie mam problemu z kupieniem biletu na pociąg i wyruszeniem w trasę.

Z góry bardzo dziękuję za waszą pomoc.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Podaj jakiś przedział bo "rozsądna kwota" naprawdę niewiele mówi.

Wybacz, już piszę - przyjmując jako punkt odniesienia różne ceny bespoke, jakie uzyskałem przez telefon, myślę, że 2,500zł za 3-częściowy MTM jest moim górnym pułapem (uwzględniając materiał - granatową kratę księcia walii widziałem po 400zł/m). Idealnie byłoby oczywiście taniej, ale myślę, że mógłbym zostać wyśmiany przez członków forum :)

PS. proszę o wyrozumiałość w kwestii kwot, to moje pierwsze zamowienie nie-RTW

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za 2600 dostaniesz dwuczęściowy garnitur w Bergu i w Cafardini, trzyczęściowy pewnie wyjdzie trochę drożej. Taniej jest chyba w Vistula MTM (od 2000 za garnitur 2 częściowy, dostępne w Warszawie) oraz Lazar MTM (kolega Midlife-Crisis wstawiał w wątku tej firmy w przewodniku miejskim zdjęcia całkiem fajnego garnituru 3 częściowego), ale to już jednak kawałek drogi od Warszawy. Przy czym garnitury MTM z Berga i Cafardini mają ładniejszy krój niż Lantiery Vistuli, na których opiera się ich MTM. Trzeba by ingerować w sporo rzeczy (choćby klapy, wypełnienie ramion, długość marynarki czy nawet ilość guzików na rękawie) żeby z Vistuli otrzymać równie ładny garnitur. Ale chyba są dopuszczalne spore ingerencje, a przynajmniej dla Mr Vintage się na takie zgodzili: http://mrvintage.pl/2016/04/vistula-measure-recenzja-2.html

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

Mogę powiedzieć, że wydzwoniłem wszystkie powyższe marki i cenowo najtaniej wyjdzie mi... wizyta w Wilnie lub (absurdalnie) pełen bespoke u krawca w Łodzi.

Najtańszy 3-częściowiec (MTM!) w kratę wychodzi niemal za 5k - zgroza.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Piszesz, że masz łatwą sylwetkę, więc na twoim miejscu nie wchodziłbym w MTM.

 

Mam za sobą tyle nieudanych prób znalezienia "taniego i dobrego", że dzisiaj najpewniej skorzystałbym z SuitSupply. Nawet jeśli polecisz osobiście do Londynu, to wyjdzie taniej - a patrząc na ograniczone możliwości MTM, pewnie podobnie co do rezultatu. Różnica będzie taka, że będziesz widział co kupujesz i nie narazisz się na przykrą niespodziankę po 5-6 tyg czekania.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.