Skocz do zawartości

Piątkowe przemyślenia.


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze, to był żart. Moim celem nie było wcale wszczynanie dyskusji na taki ciężki temat. Stąd zaznaczenie w temacie, że jest to "piątkowe" gdzie wielu z nas myśli uff nareszcie. Z kolei pytanie "czy mam się zacząć martwić?" pojawiało się w mało mądrych pismach dla nastolatek. I jeszcze " ;) " na końcu.

Również uważam że na świecie jest dość miejsca dla choćby frutarian pod warunkiem że nie będą chcieli zabronić zerwać mi marchewkę w ogródku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Wpis usnąłem, bo moja dygresja po zbanowaniu PeterP straciła sens. Odnosiła się do pewnego kontekstu, konkretnych wypowiedzi. Ponieważ bardzo mi się podobała i nadal mi się podoba ta moja wypowiedź, więc przeniosłem ją na mojego bloga. http://onedayonetie.blogspot.com/2011/06/420-krawat-420-dzien-240611.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może uspokoi Was informacja, że naukowcy policzyli

- gdyby wszyscy ludzie zostali wegetarianami to zabrakłoby miejsca na Ziemi pod pola uprawne.

Możesz pokazać te dane? Chyba musi z nich wynikać, że zwierzęta nie jedzą roślin. Inaczej mi się to nie składa.

danych nie mogę teraz znaleść, ale polegało to na tym, że zwierzęta jedzą inny rodzaj produktów roślinnych niż ludzie,

a zastąpienie upraw tych roślin uprawami roślin jadalnych dla ludzi zajęłoby znacznie więcej miejsca.

też mnie to zdziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dociekliwych podpowiem, że ludzie nie jedzą trawy i liści ;)

Efekt widzenia w słoniu i strusiu potencjalnych dawców skóry na buty, portfele i paski wynika raczej z pewnej egzotyki tego typu rozwiązań. Gdyby było to powszechne u nas w kraju, ludzie byliby z tym bardziej oswojeni i nie wzbudzałoby to żadnych emocji ( podobnie jak chociażby skóra z konia, albo bawole rogi, które radośnie wszyscy kupujemy na guziki ), tyle że wtedy nie byłaby to żadna egzotyka. O ile np dla nas swoistą egzotyką może być skóra wielbłąda, o tyle np. w krajach arabskich jest ona odpowiednikiem naszej świńskiej i cielęcej. Kwestia różnic kulturowych, ale chyba o to chodzi w tego typu rzeczach, by mieć coś egzotycznego ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.