Skocz do zawartości

Jaki pasek zegarka do koszul?


wodnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jaki pasek do zegarka powinno się wybrać w przypadku noszenia koszul? Wiem, że do garnituru powinien być skórzany, a do luźnego stylu stalowy, ale co jeśli się nosi koszule bez garnituru? Nie zawsze są to eleganckie koszule, no ale jednak koszula to koszula  i co w takim wypadku? W pracy mamy takie wymagania i dość częste spotkania z klientami, więc nie kupuje go tylko dla siebie, ale żeby dobrze wyglądać. Na co w takim wypadku się zdecydować? Do garnituru już mam skórzany, więc to nie powinno być argumentem.

Druga sprawa - w lecie jak jest gorąco to lubię sobie podwinąć koszulę - wtedy się powinno zdejmować zegarek?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej zasady, że do ubioru nieformalnego powinno się nosić bransoletę. Jest cała masa nieformalnych pasków (z kontrastowmi przeszyciami itd.). Natomiast do formalnego stroju nie należy nosić bransolety (wyjątek, z tego co sobie przypominam, dotyczy Jamesa Bonda :D). Wniosek z tego taki, że bransolety są całkowicie opcjonalne. Ja np. nie mam żadnego zegarka na bransolecie (ale jeden niedawno zamówiłem - z bransoletą i z paskiem). Kiedyś miałem, ale ciągnęła mnie za włoski na nadgarstku i odpuściłem (nie wiem, czy inni mają ten problem).

 

Podsumowując: noś, co Ci się podoba i co pasuje do zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mit powtarzany na forach zegarkowych pt. "Do garnituru nie nosimy bransolety" jest dla swiadomego użytkownika zegarka i ubioru całkowicie błędny. Wszystko zależy od tego jak jesteśmy ubrani a nie co mamy na sobie (mityczny zakładany od święta garnitur który dla przeciętnego Kowalskiego bez względu na krój, materiał, jest ubiorem mega formalnym więc wniosek prosty bransoleta be ;) ). Są też różne typy bransolet np. delikatne millenaise, masywne spasowane z zegarkiem (AP Royal Oak) i mix tego co możemy założyć do kraciastej flaneli a co do roboczej granatowej wełny z zamszowymi oksfordami jrst naprawdę spory. Jedyna zgoda co do paska to formalny strój, po 18. Wtedy płaski prosty zegarek najlepiej w złocie ładnie gra z klejonym lakierowanym krokodylem.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegiął to Sean Connery zakładając divera na pasku nato do tropikalnego smokingu.

 

Ja tam uważam, że wszystkie elementy skórzane powinny być w podobnym kolorze. Do czarnych butów musi być zegarek na czarnym pasku, dlatego swój codzienny zegarek mam na bransolecie, bo nie chce mi się codziennie nakręcać innego zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mit powtarzany na forach zegarkowych pt. "Do garnituru nie nosimy bransolety" jest dla swiadomego użytkownika zegarka i ubioru całkowicie błędny. Wszystko zależy od tego jak jesteśmy ubrani a nie co mamy na sobie (mityczny zakładany od święta garnitur który dla przeciętnego Kowalskiego bez względu na krój, materiał, jest ubiorem mega formalnym więc wniosek prosty bransoleta be ;) ). Są też różne typy bransolet np. delikatne millenaise, masywne spasowane z zegarkiem (AP Royal Oak) i mix tego co możemy założyć do kraciastej flaneli a co do roboczej granatowej wełny z zamszowymi oksfordami jrst naprawdę spory. Jedyna zgoda co do paska to formalny strój, po 18. Wtedy płaski prosty zegarek najlepiej w złocie ładnie gra z klejonym lakierowanym krokodylem.

 

Jest taka scena (nie pamiętam filmu), w którym Arnold (chyba) podpływa w zanurzeniu do miejsca, w którym jest przyjęcie, zdejmuje kombinezon, a pod nim ukazuje się smoking (w którym to smokingu udaje się na przyjęcie). Czy nurek na bransolecie jest w takiej sytuacji dopuszczalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.