Skocz do zawartości

Oficerki i bryczesy w wersji cywilnej


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nie pora na rozpatrywanie decyzji o zakupie oficerek, ale temat jakże ważny i ciekawy. O samych oficerkach było już trochę tutaj viewtopic.php?f=1&t=256&p=3020&hilit=niedzi%C5%84ski#p3020 w kwestii wzorów. O ile nie miałbym problemu z wyborem szewca, u którego byłbym skłonny obstalować takie buty, to niestety widzę pewien problem z dobrze skrojonymi bryczesami. Z tego co wiem na rynku istnieje kilka firm specjalizujących się w produkcji tego typu spodni jednak wedle standardów i z przeznaczeniem do użytku w jeździectwie. Czy znacie krawca, który byłby w stanie uszyć takie spodnie według klasycznych wzorów i ze wskazaniem na codzienne użytkowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Trochę nie pora na rozpatrywanie decyzji o zakupie oficerek, ale temat jakże ważny i ciekawy. O samych oficerkach było już trochę tutaj http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f ... 4ski#p3020 w kwestii wzorów. O ile nie miałbym problemu z wyborem szewca, u którego byłbym skłonny obstalować takie buty, to niestety widzę pewien problem z dobrze skrojonymi bryczesami. Z tego co wiem na rynku istnieje kilka firm specjalizujących się w produkcji tego typu spodni jednak wedle standardów i z przeznaczeniem do użytku w jeździectwie. Czy znacie krawca, który byłby w stanie uszyć takie spodnie według klasycznych wzorów i ze wskazaniem na codzienne użytkowanie?

Oficerki to obuwie całoroczne :)

Moje bryczesy są w wersji lajtowo-cywilnej, z tradycyjnej irlandzkiej firmy Tally Ho. Poza wzmocnieniami po wewnętrznej stronie ud nie mają dodatkowych łat i naszyć. Nie są również tak obcisłe, jak współczesne typowo jeździeckie.

Dla przykładu - bryczesy Tally Ho BreeChes z lat 30-tych ubiegłego stulecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się oficerki bardzo podobają, szkoda tylko że nie mogą być lakierowane. :D Przyznam jednak, że takie bufiaste bryczesy moim zdaniem nadają się jedynie do jazdy konnej. W wersji cywilnej mogą być, ale mniej bufiaste.

No i według mnie to tylko buty na wieś, ew. kiepsko odśnieżane miasto. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się oficerki bardzo podobają, szkoda tylko że nie mogą być lakierowane. :D Przyznam jednak, że takie bufiaste bryczesy moim zdaniem nadają się jedynie do jazdy konnej. W wersji cywilnej mogą być, ale mniej bufiaste.

No i według mnie to tylko buty na wieś, ew. kiepsko odśnieżane miasto. ;)

Pozdrawiam, Dr

Ojj ty byś wszystko lakierował :lol:

Bryczesy są bardzo fajne ale jak już wspomniałem jedynie na wieś. Z oficerkami dają dobry efekt. Do miasta jako wersja cywilna nie nadają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Jak dla mnie bryczesy i oficerki to idealny ubiór wiejski :D

Bywam na wsi. Czasami, chociaż kiepsko jeżdżę konno. Co najważniejsze nie mam uczulenia na odkryte przestrzenie, nie pokryte brukiem, lub asfaltem :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

A widzisz, ubranie masz jak znalazł.

Szczera prawda, cały zestaw składa się ze znalezisk :lol:

Najciekawsze to "oficerki". Zupełne nówki, pozostałość po armii radzieckiej - znalezione w wielkim hangarze handlarza starymi meblami i innymi rupieciami za grosze. Bryczesy nowe w SH też za grosze. Zapinka w antykwariacie - piękny odlew z brązu również nie nadwerężyła mojej kieszeni. I tak dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szerokie bryczesy do jazdy konnej jednak byłyby dość niewygodne. Lepiej, jak między siodłem a nogą nic nam się nie zbiera, bo może to być przykre.

A to stwierdzenie poparte osobistymi doświadczeniami czy widzimisię? Bo o ile wiem i sam zauważyłem ubranie ma przylegać do ciała na wysokości łydki, po to też są oficerki. Wyżej może być sobie luźno ( Patrz na ubrania kozackie z XVII).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Vislav powiedz mi jedno? Forum FREHA?

No tak, pewne ubrania lepiej nabywać w demobilu. Buty, spodnie, kurtki wojskowe.

Niestety RR, jako ruch skomercjalizowało się ponad moją miarę. Nie czuję powołania.

Pewne tak, o ile nie jest to pustynna burza dla ubogich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Takie szerokie bryczesy do jazdy konnej jednak byłyby dość niewygodne. Lepiej, jak między siodłem a nogą nic nam się nie zbiera, bo może to być przykre.

A to stwierdzenie poparte osobistymi doświadczeniami czy widzimisię? Bo o ile wiem i sam zauważyłem ubranie ma przylegać do ciała na wysokości łydki, po to też są oficerki. Wyżej może być sobie luźno ( Patrz na ubrania kozackie z XVII).

Dokładnie miałem to samo napisać:

Kset - to jest teza, hipoteza, czy własne doświadczenia? W luźnych na zewnątrz spodniach jest po prostu wygodniej.

Nawiasem mówiąc zdarzyły mi się wyprawy, gdy w siodle spędzałem po 10 godzin praktycznie non-stop.

Współczesne opięte bryczesy bazują na elastycznych tkaninach nie mających zbyt wiele wspólnego z klasyką.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Hehe, mam podobnie. Ale dał bym głowę, że kiedy jeszcze tam zaglądałem widywałem podobny nick ;)

Oczywiście - jak mnie nie skreślili to do dziś jestem członkiem Szarej Rady, a przez 5 lat byłem aktywnym moderatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Stwierdzenie poparte osobistymi doświadczeniami, oczywiście.

Te spodnie mają w pasie ponad 120 cm (ściągnięte linką) i są szersze od bryczesów. Uszyte (własnoręcznie) z dość grubej wełnianej tkaniny podobnej do filcu. Opisanych przez ciebie dolegliwości nie odczuwałem, żadnych otarć nie było.

Natomiast po wielu godzinach jazdy, kłopoty z chodzeniem i sztywne mięśnie tak :lol:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.